ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

جایزه 10 میلیون دلاری میکردائو برای هکرها!

میکردائو (MakerDAO)، سومین پروتکل دائو از نظر کل ارزش بازار، اعلام کرد که حاضر است به هکرهای کلاه‌سفید و کارشناسان امنیتی در ازای پیدا کردن نقاط ضعف در کد قراردادهای هوشمند خود، 10 میلیون دلار به‌عنوان جایزه پرداخت کند.

مبلغ پیشنهادی میکردائو برای یافتن و حل باگ‌های قرارداد هوشمند خود، بزرگترین پاداش در نظر گرفته‌شده در پلتفرم Immunefi است. درواقع، به عقیده برخی، جایزه اعلامی میکردائو از تمام پاداشی که پتلفرم Immunefi از زمان شروع کار خود در 9 دسامبر سال 2020 پرداخت کرده بیشتر است. جالب است بدانید که بر اساس ادعای خود وب‌سایت Immunefi، باگ‌های پیداشده از طریق این پلتفرم از 20 میلیارد ضرر برای پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف جلوگیری کرده است.

هکرهای کلاه‌سفید می‌توانند با یافتن مشکلات و باگ‌های کوچک در قرارداد هوشمند میکردائو انتظار دریافت یک میلیون دلار جایزه و برای مشکلات حیاتی، انتظار دریافت 10 میلیون دلار جایزه را داشته باشند. پاداش‌های پرداختی نیز با استفاده از استیبل‌کوین دای (DAI) خواهد بود.

میکردائو پلتفرمی است که کاربران آن در مورد نحوه وثیقه‌گذاری و خرج شدن توکن دای از خزانه میکردائو تصمیم‌گیری می‌کنند. بر اساس داده‌های کوین‌گکو نیز، دای در حال حاضر پنجمین استیبل‌کوین بزرگ از نظر ارزش بازار با 9.7 میلیارد دلار است.

در گذشته بنیاد میکر (The Maker Foundation) بر بخش‌هایی از مدیریت و حکومت این پلتفرم کنترل داشت، اما بنیان‌گذار و مدیر عامل این پلتفرم، رون کریستنسن، در جولای سال 2021 از انحلال این بنیاد خبر داده و اعلام کرد که تمام تصمیمات میکردائو توسط کاربران و توکن حکومتی و بومی این شبکه انجام خواهد شد.

زمان‌بندی این پاداش نیز در نوع خود جالب است، چراکه با افزایش حملات هکری به قراردادهای هوشمند طی دو هفته گذشته، شاهد از دست رفتن صدها میلیون دلار دارایی از پلتفرم‌های مختلف بوده‌ایم. برای مثال، در پی هک شدن قراردادهای هوشمند Meter.io در روز دوشنبه، حدود 4.4 میلیون دارایی از دست رفت. در دوم فوریه امسال نیز هک شدن پل توکنی ورم‌هول (Wormhole) در شبکه سولانا، منجر به از دست رفتن 321 میلیون دلار دارایی شد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا