ثبت نام اکسچنج
چهره های تاثیر گذار ارز دیجیتال

10 حساب کاربری توییتر برتر در حوزه ارزهای دیجیتال

حتماً می‌دانید که شبکه اجتماعی توییتر در میان کاربران دنیای ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است و بخش قابل توجهی از فعالان و سرمایه‌گذاران بازار مذکور، از این شبکه برای پیگیری اخبار روز استفاده می‌کنند. با توجه به اهمیت بسیار بالای این شبکه اجتماعی در فضای ارزهای دیجیتال، در این مقاله از بلاگ پلتفرم مالی سیتکس قصد داریم به معرفی 10 عدد از بهترین حساب‌های کاربری توییتر در حوزه ارز دیجیتال بپردازیم.

چرا توییتر برای تریدرهای ارز دیجیتال اهمیت دارد؟

قبل از آنکه به اهمیت توییتر برای بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران آن بپردازیم، بهتر است نگاهی به اهمیت کلی توییتر داشته باشیم. شبکه اجتماعی توییتر که در سال 2006 راه‌اندازی شده، یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های اجتماعی به‌شمار می‌رود. مهمترین وجه تمایز توییتر با سایر شبکه‌های اجتماعی، محدودبودن تعداد کاراکترهای هر توییت است که کاربران را مجبور به خلاصه‌نویسی کرده و سرعت انتقال اطلاعات را افزایش می‌دهد.

از همان روزهای ابتدایی، توییتر پلتفرمی برای به‌اشتراک‌گذاری دیدگاه‌های افراد در خصوص رخدادهای مختلف محلی و جهانی به‌شمار می‌رفت و هم اکنون نیز، بخش قابل توجهی از بحث‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی در فضای توییتر انجام می‌شود.

اکانت های توییتر ارز دیجیتال

دلیل اهمیت توییتر برای تریدرها و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال را نیز می‌توان در کاربران فعال آن جست‌وجو کرد. در حال حاضر بخش بزرگی از افراد تأثیرگذار دنیای ارزهای دیجیتال نظیر، بنیان‌گذاران پروژه‌ها، صرافی‌ها، پروژه‌های بلاکچینی و کلکسیون‌های NFT از شبکه اجتماعی توییتر برای به‌اشتراک‌گذاشتن اخبار و رویدادهای خود استفاده می‌کنند.

علاوه‌بر حضور افراد و سازمان‌های مذکور، سرمایه‌گذاران و تریدرها نیز از این فضا برای به‌اشتراک‌گذاری نظر خود در مورد بازار یا یک پروژه استفاده می‌کنند؛ پدیده‌ای که بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاران از آن برای شناسایی حس و حال بازار و احساسات دخیل در آن استفاده می‌کنند.

به بیان بهتر، دلیل محبوبیت توییتر برای کاربران دنیای ارزهای دیجیتال را می‌توان در موارد زیر جست‌وجو کرد:

 1. حضور افراد تأثیرگذار در بازار ارزهای دیجیتال
 2. حضور پروژه‌های بلاکچینی و شرکت‌های فعال در این حوزه
 3. نقل و انتقال اطلاعات مختلف
 4. امکان بحث و تبادل نظر در مورد پروژه‌های مختلف و شرایط بازار

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، توییتر توانسته به یکی از مهمترین پلتفرم‌های ارتباط‌گیری برای تریدرها و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

چرا هر اکانتی را نباید در توییتر دنبال کرد؟

اکانت های توییتر ارز دیجیتال

درست است که توییتر یکی از کاربردی‌ترین پلتفرم‌های تبادل نظر در مورد بازار ارزهای دیجیتال به‌شمار می‌رود، اما مسلماً دنبال‌کردن تمام حساب‌های توییتری فعال در حوزه ارز دیجیتال کار درستی نیست. برخی از این حساب‌ها نه‌تنها نمی‌توانند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهند، بلکه ممکن است با ارائه اطلاعات غلط، مسیر سودمند شما را در دنیای ارزهای دیجیتال مختل کنند.

برای مثال، هستند حساب‌هایی که همواره در مورد یک پروژه مشخص توییت زده و در مورد آن بدگویی می‌کنند؛ در عین حال، کم نیستند حساب‌هایی که همواره در حال طرفداری از یک پروژه بوده و به مشکلات آن نمی‌پردازند.

درست است که این دو دسته از حساب‌های کاربری دو انتهای یک طیف را می‌سازند، اما دوری از این دو انتها و دنبال‌کردن حساب‌هایی که اطلاعات درست را در اختیار شما قرار داده یا به بررسی مسائل جدی می‌پردازند، می‌تواند تجربه سرمایه‌گذاری شما را راحت‌تر کند.

مطلب پیشنهادی مرتبط
زندگی نامه چانگ پنگ ژائو (CZ) مدیرعامل بایننس

10 حساب مهم توییتری

حال که با اهمیت توییتر در دنیای ارزهای دیجیتال و دلایل استفاده از آن آشنا شدیم، می‌توانیم به بررسی مهمترین حساب‌های کاربری این شبکه اجتماعی بپردازیم.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) – @CZ_binance

توییتر ژانگ پنگ ژائو

مدیرعامل صرافی بایننس که بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات شناخته می‌شود. جدای از اهمیت بسیار بالای تصمیمات شرکت و صرافی بایننس در بازار ارزهای دیجیتال که چانگ پنگ ژائو یا همان CZ تأثیر مستقیم بر آن دارد، توییت‌های وی گاهی اطلاعات مناسبی را در مورد شرایط بازار و گزینه‌های پیش‌رو به کاربران ارائه می‌کند.

همچنین، با توجه به حجم نقدینگی بایننس و زیرمجموعه‌های متعدد این شرکت، تصمیمات بایننس به‌عنوان یکی از بزرگترین عوامل موثر بر بازار ارزهای دیجیتال به‌شمار می‌رود. برای درک میزان اهمیت بایننس، در ادامه لیست شرکت‌ها و زیرمجموعه‌های بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان را مشاهده می‌کنید:

 • CoinMarketCap
 • DappReview
 • Trust Wallet
 • io

با توجه به بزرگی صرافی بایننس و اهمیت بسیار بالای آن در دنیای ارزهای دیجیتال، دنبال‌کردن مدیرعامل این شرکت نیز چندان خالی از لطف نیست.

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) – @VitalikButerin

ویتالیک بوترین

پس از ساتوشی ناکاموتو، ویتالیک بوترین یکی از شناخته‌شده‌ترین بنیان‌گذاران ارزهای دیجیتال به‌شمار می‌رود. درست است که ویتالیک بوترین شبکه بلاکچینی اتریوم و ارز دیجیتال اتر را با همکاری افراد متعددی نظیر گوین وود (Gavin Wood)، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) و… ساخته و راه‌اندازی کرده است، اما بسیاری بوترین را به‌عنوان بنیان‌گذار اصلی اتریوم می‌شناسند.

جدای از آنکه ویتالیک بوترین سازنده اتریوم و به‌عنوان یکی از جوان‌ترین و ثروتمندترین افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، بسیاری از تریدرها و فعالان بازار ارزهای دیجیتال برای نظرات و نقل‌قول‌های وی نیز اهمیت ویژه‌ای قائل‌اند.

در حقیقت، کم نیستند کسانی که بوترین را به‌عنوان «ساتوشی دوم» شناخته و معتقدند که نظرات این میلیاردر جوان بر بازار ارزهای دیجیتال موثر است.

با اینکه میزان و وجود تأثیر بوترین بر بازار ارزهای دیجیتال جای بحث دارد، اما مسلماً دنبال‌کردن توییت‌های وی می‌تواند دید جدیدی نسبت به دنیای ارزهای دیجیتال را به کاربر داده و بر تصمیمات مالی وی موثر باشد.

مایکل سیلور (Michael Saylor) – @Saylor

مایکل سیلور

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت MicroStrategy که بیشتر به‌عنوان یکی از بزرگترین حامیان و هولدرهای بیت کوین شناخته می‌شود و به‌نظر می‌آید همواره و در هر قیمتی مشغول خرید بیت کوین است. این طرز تفکر سیلور باعث شده تا شرکت MicroStrategy صاحب نزدیک 130,000 بیت کوین باشد!

البته خودِ شرکت MicroStrategy در زمینه ارائه خدمات نرم‌افزاری و راه‌حل‌های مبتنی‌بر فضای ابری فعال است و برخلاف تصور عموم، یک شرکت فعال در زمینه مشاوره و سرمایه‌گذاری نیست.

دنبال‌کردن توییت‌های سیلور به‌عنوان یکی از بزرگترین حامیان بیت کوین، به شما کمک می‌کند تا در جریان اخبار مربوط به بزرگترین ارز دیجیتال جهان باشید.

نیک سابو (Nick Szabo) – @NickSzabo4

نیک سابو

نیک سابو از معدود افرادی است که با ساتوشی ناکاموتو ارتباط داشته و بیشتر به‌عنوان بنیان‌گذار یکی از اولین ارزهای دیجیتل جهان با نام Bitgold شناخته می‌شود. وی یکی از معروف‌ترین محققان حوزه کامپیوتر و رمزنگاری (Cryptography) نیز به‌شمار می‌رود و از اولین افرادی است که ایده قراردادهای هوشمند (Smart Contract) را مطرح کرده است.

مطلب پیشنهادی مرتبط
ثروتمند ترین افراد در ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ چه کسانی هستند؟

اگر اهل فناوری بلاکچین و تغییرات آن هستید، دنبال‌کردن نیک سابو می‌تواند برای پیگیری اخبار و اتفاقات این حوزه مفید باشد.

ایلان ماسک (Elon Musk) – @elonmusk

ایلان ماسک

مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس که در میان فعالان بازار ارزهای دیجیتال طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد؛ اما بیشتر به‌دلیل توییت‌های حمایتی خود در مورد دوج کوین و شیبا اینو شناخته می‌شود.

در واقع تأثیر توییت‌های ایلان ماسک بر بازار ارزهای دیجیتال به قدری زیاد است که در سال گذشته بارها شاهد افزایش یا کاهش ارزش دوج کوین به‌دنبال توییت‌های ثروتمندترین مرد جهان بوده‌ایم.

اگر اهل میم‌کوین‌ها، دوج کوین و شیبا اینو و… هستید، حتماً ایلان ماسک را دنبال کنید.

پلن‌بی (PlanB) – @100trillionUSD

پلن‌بی

حساب کاربری پلن‌بی به‌صورت ناشناس فعالیت کرده و بیشتر به‌دلیل انتشار اطلاعات مختلف در مورد بیت کوین و حمایت از بزرگترین ارز دیجیتال جهان شناخته می‌شود.

درست است که هویت صاحب این حساب ناشناخته است، اما اگر به بیت کوین و آمار و ارقام مربوط به آن علاقه‌مند هستید، دنبال‌کردن پلن‌بی می‌تواند اطلاعات جالبی را در مورد این ارز دیجیتال در اختیار شما قرار دهد.

 

چارلی لی (Charlie Lee) – @SatoshiLite

چارلی لی، به‌عنوان بنیان‌گذار یکی از قدیمی‌ترین آلت کوین‌هایی که هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد، عموماً نظرات جالبی در مورد شرایط بازار ارزهای دیجیتال دارد که برای درک حس و حال موجود در بازار ارزهای دیجیتال بسیار کاربردی است.

چارلی لی بیشتر به‌دلیل راه‌اندازی ارز دیجیتال لایت کوین و استفاده از الگوریتم Scrypt شناخته می‌شود و اگر مقداری لایت کوین دارید، پیشنهاد می‌کنیم چارلی لی را دنبال کنید.

 

مساری (Messari Crypto) – @Messari

مساری

مساری یکی از پرکاربردترین سایت‌های تحلیل فاندامنتال بازار ارزهای دیجیتال است که بخش بزرگی از تریدرها و سرمایه‌گذاران این بازار از آن برای کسب اطلاعات در مورد پروژه‌های مختلف استفاده می‌کنند. حساب توییتری این سایت نیز عموماً جالب‌ترین گزارش‌ها و آمار و ارقام مربوط به دنیای بلاکچینی و ارزهای دیجیتال را منتشر می‌کند.

اگر به آمار و ارقام جالب در مورد بازار ارزهای دیجیتال و بررسی جزء به جزء این بازار علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم حساب توییتری مساری را دنبال کرده و از سایت آن استفاده کنید.

 

(Bitcoin Archive) – @BTC_Archive

بیت کوین آرشیو

درست مانند پلن‌بی، بیت کوین آرشیو نیز به‌صورت ناشناس فعالیت کرده و به انتشار اطلاعات مختلف در مورد بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد؛ این اطلاعات و اخبار شامل تصمیمات کشورها و دولت‌های مختلف نسبت به ارزهای دیجیتال و تغییرات شدید این بازار و… شده و می‌تواند برای درک وضعیت بازار بسیار سودمند باشد.

اگر دوست دارید جدیدترین اخبار مربوط به دنیای ارزهای دیجیتال را در یک مکان مشاهده کنید، پیشنهاد می‌کنیم بیت کوین آرشیو را دنبال نمایید.

 

داکیومنتینگ بیت کوین (Documenting Bitcoin) – @DocumentingBTC

داکیومنتینگ بیت کوین

حساب کاربری داکیومنتینگ بیت کوین نیز مانند بیت کوین آرشیو و پلی‌بی، در حوزه انتشار اطلاعات مختلف در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، با این تفاوت که تمرکز این حساب کاربری بر نمایش تفاوت روزهای آغازین راه‌اندازی بیت کوین با حال حاضر است.

بدین ترتیب و با دنبال کردن این حساب کاربری می‌توانید در روزهای قرمز و منفی بازار نیز نسبت به رشد محوبیت بیت کوین آگاه‌تر شده و امید بیشتری به روزهای بهتر داشته باشید.

مطلب پیشنهادی مرتبط
ایلان ماسک کیست؟ از رویای سفر به فضا تا پدرخواندگی دوج

 

سخن آخر

اگر قصد فعالیت و سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال را دارید، بهتر است با توجه به اهمیت بسیار بالای توییتر در میان کاربران و سرمایه‌گذاران این فضا، حساب کاربری توییتر خود را ساخته و افراد مذکور را دنبال نمایید.

البته و به‌صورت کلی، بهتر است علاوه‌بر 10 حساب برتر نامبرده، موارد زیر را نیز دنبال نمایید:

 • حساب کاربری پروژه‌های مورد علاقه و پروژه‌هایی که در آنها سرمایه‌گذاری کرده‌اید.
 • حساب کاربری موسس پروژه‌های مورد علاقه
 • حساب کاربری پلتفرم‌های بزرگ مانند کوین‌مارکت‌کپ، تریدینگ ویو و…
 • حساب کاربری کیف پول‌های مورد استفاده مانند تراست والت، لجر و…
 • حساب کاربری کلکسیون‌های NFT مورد علاقه

 

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا