ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

در سال 2022 حدود 3.6 میلیون آمریکایی با استفاده از ارز دیجیتال خرید خواهند کرد

طبق گزارش منتشرشده توسط Insider Intelligence، استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت حق‌الزحمه خدمات و کالاها در سال جاری میلادی حدود 70 درصد افزایش خواهد داشت. این موسسه معتقد است که تا پایان امسال، تعداد آمریکایی‌هایی که از ارزهای دیجیتال برای پرداخت خدمات و کالا استفاده می‌کنند به 3.6 میلیون نفر خواهد رسید.

طبق سخنان مدیر ارشد این شرکت، دیوید موریس (David Morris)، به‌دلیل افزایش محبوبیت و استفاده از استیبل‌کوین‌ها، نوسان بالای ارزهای دیجیتال کمتر مورد توجه قرار گرفته است و با توجه افزایش علاقه‌مندی دولت‌ها برای ایجاد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه این موضوع گفت: «ما انتظار داریم که گزینه‌های بیشتری از جنس ارزهای دیجیتال برای آسان‌تر کردن فرآیند پرداخت برای مردم عادی معرفی شوند. احتمالاً این موضوع در سال‌های آینده منجر به افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت شود.»

همچنین، این موسسه معتقد است که تا پایان سال 2022، تعداد بزرگسالان آمریکایی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند به 33.7 میلیون نفر خواهد رسید. بر اساس ادعاها و محاسبات موسسه Insider Intelligence، این رقم در سال 2023 به 37.2 میلیون نفر افزایش خواهد یافت. البته این محاسبات بسیار محتاطانه‌تر و کوچک‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی خبرگزاری Newsweek است؛ در سال گذشته این خبرگزاری مدعی شده‌بود که در سال 2021 حدود 46 میلیون آمریکایی صاحب مقداری ارز دیجیتال خواهند بود.

این محاسبات و پیش‌بینی‌ها در حالی مطرح می‌شوند که بر اساس نظرسنجی و بررسی صرافی بزرگ جمینای (Gemini)، کشورهای هند، برزیل و هنگ کنگ بیشترین میزان رشد خرید و استفاده از ارزهای دیجیتال را در سال 2021 تجربه کرده‌اند و بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در آن نظرسنجی گفته بودند که برای اولین بار در سال 2021 اقدام به خرید ارز دیجیتال کرده‌اند.

در واقع آنطور که به‌نظر می‌رسد، شهروندان کشورهای در حال توسعه تمایل بیشتری به خرید و استفاده از ارزهای دیجیتال دارند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا