ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

کاهش 50 درصدی حجم معاملات ارزهای دیجیتال در روسیه

بر اساس دیتا و آماری که از وب‌سایت تحلیلی چین آنالیسیس (chain analysis) به دست ما رسیده است، حجم معاملات ارز دیجیتال صورت گرفته در صرافی‌های آنلاین روسیه تا 50 درصد کاهش پیدا کرده است.

حجم تراکنش‌های ارز دیجیتال کشور روسیه پس از گذشت چند روز از اعلام جنگ این کشور با اوکراین و حمایت بین‌المللی از اوکراین از 70 میلیون دلار به حدود 34 میلیون دلار افت کرده است و این روزها شاهد اعمال محدودیت‌هایی از طرف صرافی‌های آنلاین مختلف برای کاربران و دولت روسیه نیز هستیم.

در هفته گذشته با توجه به پیش‌بینی سرمایه‌گذاران بزرگ بازار ارز دیجیتال، احتمال خرید حجم زیادی از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط روس‌ها (به منظور دور زدن تحریم‌‌ها) داده شده بود اما این اتفاق نیافتاد و حجم معاملات روسیه کاهش پیدا کرد!

این در حالی است که امروز مقامات روسیه در پی قانون‌گذاری شفاف‌تر و کاربردی‌تر برای استفاده از ارزهای دیجیتال هستند. قرار بر این است که مجلس دوما روسیه درخواست وزارت دارایی این کشور را برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال بررسی کرده و برخلاف لایحه بانک مرکزی روسیه قانون ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال برای انجام تراکنش‌ها را مورد بازنگری قرار دهد.

سرعت گرفتن روند قانون‌گذاری برای استفاده از دارایی‌های دیجیتال در زمان جنگ با اوکراین نشان از تحقق پیش‌بینی تحلیلگران ارز دیجیتال و احتمال سؤاستفاده روسیه از قدرت غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها دارد.

علاوه بر این، صرافی‌های قدرتمند و بزرگی مانند کوین بیس برخلاف اظهارات قبلی خود که اعلام کرده بودند کاربران روسی را محدود نخواهند کرد، تعداد زیادی از آدرس‌های روسی خود را مسدود کرده و اجازه انجام تراکنش ارز دیجیتال را به آنها نمی‌دهند. با این حال صرافی بایننس همچنان مسدود کردن تمام معامله‌گران یک کشور را امری غیرانسانی دانسته و این اقدام را تا به امروز انجام نداده است.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا