ثبت نام اکسچنج
دانشنامهکوین هالغت نامهمتاورس و NFTمعامله و سرمایه گذاری

توکن ApeCoin چیست؟ ارز دیجیتال در پشت مجموعه Bored Ape Yacht Club

سال 2021 را می‌توان سال طلایی NFTها و مجموعه‌های هنری عجیب و غریب این فضا دانست که توانستند با ثبت حجم معاملات 17 میلیارد دلاری، خود را به‌عنوان روش جدیدی برای سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال معرفی کنند. مجموعه Bored Ape Yacht Club یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های NFT است که با معرفی توکن ApeCoin در ابتدای سال 2022، دوباره بر سر زبان‌ها افتاد. اما توکن ApeCoin چیست و چه کاربردهایی دارد؟ آیا خرید ApeCoin سرمایه‌گذاری خوبی است؟ در این مقاله از بلاگ اکسچنج سیتکس به بررسی پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

ApeCoin چیست و چه کسی پشت آن است؟

در وهله اول ارز ApeCoin یک توکن ERC-20 است که بر پایه شبکه اتریوم توسعه یافته و به‌عنوان توکن کاربردی و حکومتی ApeCoin DAO فعالیت می‌کند. این توکن ارتباط بسیار تنگاتنگی با مجموعه NFTهای Bored Ape Yacht Club و سایر مجموعه‌های مرتبط با آن دارد، اما خود یک NFT (Non-Fungible Token) نیست.

NFT یا توکن غیرمثلی به توکنی گفته می‌شود که کاملاً خاص بوده و امکان تعویض برابر با سایر توکن‌های هم‌جنس آن وجود ندارد. برای مثال نمی‌توان یک NFT از مجموعه Bored Ape Yacht Club را با یک NFT دیگر از همین مجموعه به‌صورت برابر تبادل کرد. اما ApeCoin یک توکن مثلی (Fungible) است و درست مانند هر ارز دیگر (مانند بیت کوین) می‌توان آن را به‌صورت برابر با سایر ApeCoinها مبادله کرد.

ایپ کوین دائو (ApeCoin DAO) نیز یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) است که بر اکوسیستم APE نظارت داشته و آن را مدیریت می‌کند. تمام ارزها و سازمان‌های این اکوسیستم توسط بنیاد ApeCoin حمایت خواهند شد.

تعداد ارز Apecoin در گردش در بازار چقدر خواهد بود؟

تمام موجودی ApeCoin معادل یک میلیارد توکن تعریف شده است و قرارداد هوشمند آن به‌گونه‌ای نوشته شده است که امکان مینت (تولید) توکن جدید یا سوزاندن توکن‌ها وجود ندارد؛ بدین ترتیب موجودی این توکن همواره برابر با یک میلیارد توکن خواهد بود.

مسلماً توکن‌هایی که از طریق گم شدن عبارت بازیابی (کلید خصوصی کیف پول) از دسترس خارج می‌شوند در نهایت باعث کاهش نسبی این موجودی خواهند شد، اما محاسبه و تخمین این مقدار بسیار سخت و غیرممکن است؛ در نتیجه و به‌صورت رسمی، موجودی ApeCoin برابر با یک میلیارد توکن درنظر گرفته می‌شود.

قرار است در زمان راه‌اندازی این توکن معادل 30.25 درصد از کل موجودی آن در گردش قرار گرفته و سپس طی بازه 48 ماهه کم‌کم افزایش یابد. برای درک بهتر ساختار ApeCoin و اکوسیستم APE بهتر است به تقسیم‌بندی رسمی سایت این توکن نگاهی داشته باشیم.

APE چگونه کار می‌کند؟

برای آشنایی با نحوه عملکرد توکن ApeCoin بهتر است به ساختار سیستم مدیریتی و بخش‌های مختلف آن نگاهی داشته باشیم. بر اساس آنچه در سایت رسمی این توکن آمده، «بنیاد ایپ کوین (ApeCoin Foundation) خدمتکار ایپ کوین است و قرار نیست به‌عنوان ناظر عمل کند؛ در واقع بنیاد ایپ کوین صرفاً شالوده‌ای است که به دارندگان ایپ کوین اجازه می‌دهد تا خواسته‌های خود را از طریق Ape DAO محقق سازند.»

به بیان ساده، این بنیاد قرار است به تحقق تصمیمات اتخاذشده توسط ApeCoin DAO کمک کند. نقش این بنیاد را می‌توان در موارد زیر طبقه‌بندی کرد:

 • اجرا کردن تصمیمات ApeCoin DAO
 • مدیریت روزانه ApeCoin DAO
 • مدیریت پروژه ApeCoin DAO
 • حسابداری ApeCoin DAO

 بنیاد ApeCoin قرار است این وظایف را به‌کمک صندوق سرمایه‌گذاری Ecosystem Fund عملی کند؛ دارایی‌های این صندوق نیز در یک کیف پول چندامضایی (Multisig) نگهداری می‌شود که در نهایت برای پرداخت هزینه‌های عملی‌سازی تصمیمات ApeCoin DAO صرف خواهد شد.

ApeCoin DAO

ApeCoin DAO

ایپ کوین دائو یا همان ApeCoin DAO نیز یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز در اکوسیستم APE است که کاربران و اعضای آن با استفاده از توکن ApeCoin می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم این سازمان سهیم باشند؛ این تصمیمات نیز طی فرآیند «پیشنهاد بهبود ایپ» یا APE Improvement Proposal اتخاذ خواهند شد. با استفاده از AIP کاربران می‌توانند درباره مسائل زیر تصمیم‌گیری کنند:

 • تخصیص دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری اکوسیستم به کارهای مختلف
 • قوانین حکومتی و مدیریتی
 • پروژه‌ها
 • همکاری‌ها

هیئت مدیره ApeCoin

یکی دیگر از بخش‌های مدیریتی و ساختاری اکوسیستم ApeCoin، هیئت مدیره آن است که در حال حاضر از پنج نفر تشکیل شده است. نام این افراد را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • الکسیس اوهانیان (Alexis Ohanian)؛ هم‌بنیان‌گذار ردیت و بنیان‌گذار 776
 • ایمی وو (Amy Wu)؛ رئیس بخش سرمایه‌گذاری و گیمینگ صرافی FTX
 • ماریا باجوا (Maaria Bajwa)؛ از مقامات ارشد شرکت Sound Ventures
 • یات سیو (Yat Siu)؛ هم‌بنیان‌گذار و رئیس هیئت مدیره شرکت Animoca Brands
 • دین استاینبک (Dean Steinbeck)؛ رئیس و مشاور ارشد در Horizon Labs

این هیئت مدیره قرار است بر مدیران بنیاد ApeCoin نظارت داشته، پیشنهادهای مطرح‌شده را بررسی کرده و در کل بنیاد را به‌گونه‌ای پیش ببرد که هم‌سو با چشم‌انداز کاربران باشد. در ابتدا قرار است دوران عضویت این اعضا 6 ماه باشد، پس از اتمام این دوران نیز اعضای این هیئت مدیره به‌صورت سالانه از طریق رأی‌گیری میان کاربران DAO انتخاب خواهند شد.

مطلب پیشنهادی مرتبط
منظور از سختی شبکه بیت کوین (Difficulty) چیست؟

اکوسیستم ایپ (APE) چیست؟

به‌صورت کلی اکوسیستم ایپ به مجموعه‌ای از محصولات و افراد گفته می‌شود که از توکن ApeCoin استفاده می‌کنند؛ بدین ترتیب جامعه نگهدارندگان ApeCoin و تمام محصولات، بازی‌ها و کلکسیون‌هایی که این توکن را به‌کار می‌گیرند جزء این اکوسیستم خواهند بود.

برای مثال شرکت وب3 Yuga Labs که سازنده مجموعه Bored Ape Yacht Club (BAYC) است، قرار است یکی از اعضای ApeCoin DAO بوده و از توکن ApeCoin در تمام پروژه‌های خود استفاده کند. همان‌طور که در ادامه خواهیم دید، قرار است 15 درصد از تمام موجودی توکن ApeCoin به دارندگان مجموعه‌های Bored Ape Yacht Club و Mutant Ape Yacht Club پرداخت شود؛ بدین ترتیب این مجموعه‌ها نیز بخشی از اکوسیستم ایپ (APE) به‌حساب خواهند آمد.

اکوسیستم ایپ (APE) چیست؟

مجموعه Bored Ape Yacht Club (BAYC) چیست؟

این مجموعه NFT که در آوریل سال 2021 راه‌اندازی شده است اولین کلکسیون NFT اکوسیستم ایپ محسوب می‌شود. مجموعه BAYC بر پایه شبکه اتریوم توسعه یافته و از 10,000 قطعه تشکیل شده که هر کدام شامل یک میمون با ظاهر، استایل و کمیابی (Rarity) منحصربه‌فرد است.

مجموعه Mutant Ape Yacht Club (MAYC) چیست؟

این مجموعه NFT شامل 20,000 قطعه است که میمون‌های درون آن نسخه جهش یافته میمون‌های مجموعه BAYC به‌شمار می‌روند. در فاز اول راه‌اندازی این کلکسیون، از طریق ایردراپ به هر یک از دارندگان مجموعه BAYC یک «سروم جهش یافتگی» (Mutant Serum) اهدا شد که کاربر می‌توانست با ترکیب آن با یکی از NFTهای مجموعه Bored Ape Yacht Club و ایجاد «جهش» در آن، یک NFT جدید از مجموعه Mutant Ape Yacht Club ایجاد کند.

در کل سه نوع سروم به کاربران ایردراپ شد که هر کدام به اندازه مشخص میزان کمیابیِ NFT جدید را افزایش می‌داد. هر NFT از مجموعه BAYC امکان تولید یک NFT از مجموعه MAYC را داشته و هر سروم نیز تنها یک بار قابلیت استفاده را داشت؛ البته همچنان امکان خریداری این سروم‌ها از بازارهای خرید و فروش NFT وجود دارد.

معرفی مجموعه جدید Mutant Ape Yacht Club در کل دو کاربرد برای اکوسیستم APE داشت؛

 1. تشویق و اهدای پاداش به خریداران و دارندگان مجموعه Bored Ape Yacht Club از طریق ایردراپ 10,000 قطعه از مجموعه جدید.
 2. افزایش تعداد کاربران اکوسیستم APEاز طریق فروش 10,000 قطعه باقی‌مانده از آگوست سال 2021.

مجموعه Bored Ape Kennel Club (BAKC) چیست؟

مجموعه BAKC در واقع یک مجموعه NFT است که در هر 10,000 قطعه آن به‌جای میمون، از سگ استفاده شده است؛ NFTهای این مجموعه نیز کاملاً منحصربه‌فرد و خاص هستند و میزان کمیابی متفاوتی دارند. این مجموعه به‌عنوان پاداش به تمام دارندگان NFTهای مجموعه BAYC هدیه داده شد و این افراد می‌‌‌توانستند با پرداخت کارمزد شبکه (Gas Fee)، به ازای هر NFT از مجموعه BAYC، صاحب یک NFT از مجموعه BAKC شوند.

چگونه ApeCoin دریافت کنیم؟

حال که با ساختار اکوسیستم APE آشنا شدیم، می‌توانیم بیشتر در مورد توکن این اکوسیستم صحبت کنیم. برای دریافت ApeCoin می‌توان دو راه کلی معرفی کرد که در ادامه هر کدام را مختصراً بررسی خواهیم کرد:

 1. خرید مستقیم از صرافی‌های رسمی
 2. دریافت رایگان برای دارندگان یکی از مجموعه‌های BAYC یا MAYC

1. خرید مستقیم ApeCoin از صرافی

ساده‌ترین راه بدست آوردن توکن ApeCoin خریداری آن از صرافی‌های رسمی است که آن را لیست کرده‌اند. در ادامه مقاله این صرافی‌ها را معرفی خواهیم کرد.

2. دریافت رایگان برای دارندگان یکی از مجموعه‌های BAYC یا MAYC

پلتفرم APE یکی از پرپاداش‌ترین پلتفرم‌های ارز دیجیتالی در بازار است و دارندگان یکی از NFTهای دو مجموعه Bored Ape Yacht Club یا Mutant Ape Yacht Club می‌توانند به‌صورت رایگان مقداری ApeCoin دریافت کنند؛ در واقع قرار است 15 درصد از تمام موجودی توکن ApeCoin به دارندگان مجموعه‌های Ape پرداخت شود که معادل 150 میلیون توکن ApeCoin است.

توجه داشته باشید که این اهدای رایگان برای مدت محدودی برقرار خواهد بود و در زمان نوشتن این مقاله تا 45 روز دیگر ادامه خواهد داشت. توکن‌های ApeCoin دریافت‌نشده توسط کاربران نیز به صندوق مالی اکوسیستم (Ecosystem Fund) منتقل خواهد شد. اگر صاحب یکی از NFTهای دو مجموعه یادشده هستید، کافی است به آدرس Apecoin.com/claim مراجعه کرده و با اتصال کیف پول متامسک خود، ApeCoin رایگان دریافت کنید.

در ادامه جدول میزان دریافتی ApeCoin نسبت به NFT درون کیف پول را مشاهده می‌کنید:

میزان ApeCoin دریافتی به ازای هر NFT NFT
10,094 توکن فقط Bored Ape Yacht
2,042 توکن فقط Mutant Ape Yacht
10,950 توکن Bored Ape Yacht + Bored Ape Kennel
2,898 توکن Mutant Ape Yacht + Bored Ape Kennel

بدین ترتیب خریداری یک NFT از مجموعه‌های Bored Ape Yacht Club نیز می‌تواند منجر به دریافت رایگان توکن ApeCoin شود. اگر قصد دارید از این روش با یک تیر دو نشان بزنید، بهتر است به نکته زیر توجه داشته باشید.

برای اینکه بدانید از یک NFT توکن رایگان ApeCoin دریافت شده یا خیر، می‌توانید از ابزار NFT Checker سایت رسمی ApeCoin استفاده کنید. بدین ترتیب می‌توانید با خرید یک NFT، صاحب مقداری توکن ApeCoin نیز شوید.

مطلب پیشنهادی مرتبط
NFT Staking و پلتفرم‌های برتر آن

https://apecoin.com/claim

کدام صرافی‌ها از ApeCoin پشتیبانی می‌کنند؟

از زمان معرفی توکن ApeCoin در 17 مارس 2022 (26 اسفند 1400) صرافی‌های متعددی آن را لیست کرده‌اند تا کاربران بتوانند به خرید و فروش این توکن بپردازند.

کدام صرافی‌ها از ApeCoin پشتیبانی می‌کنند؟

در ادامه برخی از صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکزی که از این توکن پشتیبانی می‌کنند را مشاهده می‌کنید:

 • Binance
 • eToro
 • com
 • Coinbase
 • Gemini
 • KuCoin
 • CoinEx
 • SushiSwap
 • Uniswap

تاریخچه ApeCoin

همان‌طور که گفتیم توکن ApeCoin در اسفند ماه سال 1400 معرفی شده است؛ بدین ترتیب نمی‌توان «تاریخچه» چشمگیری برای این توکن نوشت. در هر صورت عمر کوتاه این توکن را می‌توان در چند اتفاق مهم خلاصه کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید:

 1. 18 مارس: روز رونمایی از توکن ApeCoin. در این روز دارندگان NFTهای BAYC و MAYC توانستند با فروش ApeCoinهای دریافتی خود هزاران تا میلیون‌ها دلار کسب کنند. در این روز شاهد معرفی چندین پروژه تقلبی و حمله فیشینگ به این کاربران نیز بودیم.
 2. 28 مارس: کلاهبرداری‌ها و حملات فیشینگ همچنان ادامه دارند، اما برخی از سرمایه‌گذاران توانستند 1 میلیون دلار از دارایی‌های خود را بازپس‌گیرند. با توجه به تراکنش‌ها و اطلاعات این روز، وال‌های توکن‌های ERC-20 علاقه زیادی به ApeCoin نشان داده‌اند.
 3. 12 آوریل: کوین‌بیس از تصمیم خود برای ساخت یک فیلم سه‌گانه در مورد NFTهای اکوسیستم APE خبر داد. رونمایی از این فیلم احتمالاً همزمان با راه‌اندازی بازار NFT صرافی کوین‌بیس خواهد بود.
 4. 21 آوریل: با افزایش شایعه‌ها در مورد دریافت زمین رایگان در دنیای متاورس اکوسیستم APE به نام Otherside، قیمت توکن ApeCoin افزایش چشمگیری را شاهد بود.
 5. 25 آوریل: علی‌رغم سقوط ادامه‌دار بیت کوین و سایر ارزهای بازار، توکن ApeCoin روند افزایشی خود را ادامه می‌دهد. وال‌های توکن ApeCoin حدود 52 درصد از تمام موجودی در گردش این توکن را در اختیار دارند که برای موضوع عدم تمرکز و توزیع برابر این توکن نگران‌کننده است.
 6. 26 آوریل: در پی هک‌شدن حساب اینستاگرام و دیسکورد Bored Ape Yacht Club، 91 NFT معادل 13 میلیون دلار از کاربران این کلکسیون دزدیده شد.

نمودار قیمت ApeCoin

در روزهای اخیر ApeCoin شاهد صعودها و سقوط‌های متعددی بود و بسیاری از تریدرها تواستند از این توکن سود خوبی کسب کنند. در ادامه نمودار زنده قیمتی آن را مشاهده می‌کنید:


موارد استفاده از ApeCoin

همان‌طور که گفتیم توکن ApeCoin نقش‌های زیادی در اکوسیستم APE ایفا خواهد کرد و به‌عنوان قلب تپنده و ابزار اصلی این اکوسیستم و فضا به حیات خود ادمه خواهد داد. با اینکه هنوز تصویر کاملاً روشنی از این توکن و اکوسیستم APE در اختیار نداریم، اما از بیانیه‌ها و وایت‌پیپر این توکن می‌توان برخی از کاربردهای احتمالی ApeCoin را پیدا کرد. برخی از کاربردهای این توکن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 1. توکن حکومتی: استفاده به‌عنوان توکن حکومتی را می‌توان مهمترین کاربرد توکن ApeCoin در نظر گرفت. دارندگان این توکن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های ایپ کوین دائو (ApeCoin DAO) شرکت داشته و در آینده این اکوسیستم موثر باشند.
 2. روش پرداخت: این توکن قرار است برای پرداخت‌های مختلف در اکوسیستم APE استفاده شود.
 3. دریافت دسترسی انحصاری به برخی رویدادها: دارندگان توکن ApeCoin به برخی رویدادها، عرضه اولیه‌ها و مجموعه NFTهایی دسترسی پیدا خواهند کرد که سایر افراد به آنها دسترسی نخواهند داشت.
 4. استفاده در متاورس: پلتفرم متاورسی اکوسیستم APE یکی از مهمترین و جدیدترین بخش‌های این اکوسیستم به‌شمار می‌رود که هنوز راه‌‌اندازی نشده است؛ اما توکن ApeCoin قرار است اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین توکن در این فضا باشد. حضور این توکن در پلتفرم متاورس اکوسیستم APEرا می‌توانید با توکن MANA در دنیای متاورسی دیسنترالند مقایسه کنید.
 5. ابزاری برای توسعه‌دهندگان جهت اتصال و استفاده از اکوسیستم APE: توسعه‌دهندگان بازی‌های بلاکچینی می‌توانند با آمیختن توکن ApeCoin در بازی خود، از این توکن و اکوسیستم در جهت ایجاد انگیزه برای کاربران استفاده کنند؛ برای مثال بازی Benji Bananasیک بازی بلاکچینی P2E است که از امکان تبادل NFTهای خود با ApeCoin را فراهم کرده است.

موارد استفاده از ApeCoin

چه چیزی باعث افزایش قیمت ApeCoin می‌شود؟

یکی از مهمترین مسائل موثر بر موفقیت و افزایش قیمت یک ارز در دنیای ارزهای دیجیتال، جامعه کاربری فعال آن است و با توجه به محبوبیت روزافزون NFTها و مجموعه Bored Ape Yacht Club طی دو سال اخیر، توکن ApeCoin نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده که افزایش چشمگیر قیمت آن از ابتدای سال را به‌همراه داشته است. به‌صورت کلی اما، افزایش قیمت توکن ApeCoin را می‌توان در دلایل زیر جست‌وجو کرد:

1. محبوبیت Bored Ape Yacht Club

بخش بسیار مهمی از محبوبیت چشمگیر و تعداد بالای کاربران توکن ApeCoin ناشی از محبوبیت بسیار بالای مجموعه Bored Ape Yacht Club است؛ زیرا از میان 10,000 عدد NFT این مجموعه، بیش از 6000 عدد از آن فروش رفته است و همان‌طور که دیدیم هرکدام از این خریداران حداقل 10,000 توکن ApeCoin دریافت کرده‌اند که ایجاد ترافیک و انجام تراکنش با استفاده از این توکن را به‌همراه داشته است.

مطلب پیشنهادی مرتبط
بهترین استخر استخراج برای ایرانیان در سال 2022 کدام است؟

بدین ترتیب، ارتباط تنگاتنگ توکن ApeCoin با مجموعه BAYC به این توکن کمک کرده تا شروع بسیار خوبی داشته و جامعه کاربری گسترده‌ای را برای خود دست و پا کند. همچنین، بیشتر NFTهای مجموعه Bored Ape Yacht Club بسیار گران هستند و هر کسی توانایی خریداری آنها را ندارد. خریداری توکن ApeCoin اما بسیار ساده‌تر است و بسیاری از کاربرانی که قصد ورود و استفاده از اکوسیستم APE را دارند، خریداری توکن ApeCoin را ساده‌ترین و بهترین راه ورود به این فضا می‌دانند.

به‌علاوه و بر اساس آنچه که طی دو سال اخیر دیده‌ایم، کاربران و خریداران مجموعه Bored Ape Yacht Club فعالیت بسیار بالایی در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و ردیت داشته‌اند و مسلماً پست‌ها و تبلیغات این افراد نیز در جذب کاربران جدید برای توکن ApeCoin بی‌تأثیر نبوده است.

2. درج یا لیست‌شدن در صرافی های معتبر

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت و عملکرد یک ارز دیجیتال، لیست‌شدن آن در صرافی‌های معتبر مانند کوین‌بیس و بایننس و… است؛ در واقع در بیشتر موقع لیست‌شدن یک ارز جدید در این صرافی‌ها موجب افزایش ناگهانی قیمت آنها می‌شود. بدین ترتیب آنچه به ApeCoin کمک کرده تا به‌سرعت رشد کند، بلافاصله لیست‌شدن آن در برخی از مهمترین صرافی‌های دنیای ارزهای دیجیتال است.

3. احساسات کلی بازار

طی دو سال گذشته شاهد افزایش محبوبیت NFTها، میم‌کوین‌ها و شت‌کوین‌ها بوده‌ایم و تجربه ثابت کرده ارزهایی که حواشی زیادی پیرامون خود ایجاد می‌کنند در جذب مخاطب موفق‌تر از سایر ارزها عمل خواهند کرد. توکن ApeCoin نیز با استفاده از حواشی متعددی که حول NFTها و مجموعه Bored Ape Yacht Club شکل گرفته، توانسته مرتباً در تیترهای خبری مختلف ظاهر شده و توجه افراد زیادی (اعم از اهالی ارزهای دیجیتال و کاربران معمولی) را به خود جلب کند.

چشم انداز بلندمدتApeCoin

توجه داشته باشید که توکن ApeCoin ارز بسیار جدیدی است و درست است که در این مدت کوتاه توانسته ارزش بازار (Market Cap) و افزایش قیمت مناسبی را تجربه کند؛ اما تا زمانی که این توکن کاربرد خاصی ارائه نکند، بسیاری از کارشناسان آن را یک میم‌کوین (MemeCoin) می‌دانند که شاهد پامپ و دامپ‌های متعدد خواهد بود.

در واقع آینده توکن ApeCoin و ادامه‌دار بودن روند عموماً مثبت چند ماه اخیر تماماً به تیم توسعه‌دهنده این توکن در ایجاد کاربرد برای آن بستگی دارد. برای مثال در روزهای اخیر شاهد اخباری مبنی‌بر راه‌اندازی دنیای متاورسی اکوسیستم APE بوده‌ایم؛ دنیایی که قرار است مشابه یک بازی MMORPG عمل کند، با این تفاوت که هر کدام از شخصیت‌های کاربران یک NFT از خانواده APEها خواهد بود.

چشم انداز بلندمدتApeCoin

همچنین، برخی پروژه‌ها مانند بازی Benji Bananas توکن ApeCoin را با بازی خود ادغام کرده‌اند که می‌تواند در کنار استفاده از پتانسیل این توکن، موجب افزایش تقاضا برای این توکن شود.

به‌علاوه همان‌طور که دیدید، در همین عمر کوتاه و چندماهه توکن ApeCoin شاهد کلاهبرداری‌ها و حملات مختلف هکری و فیشینگ نسبت به تیم توسعه‌دهنده و کاربران این پروژه بوده‌ایم و تجربه ثابت کرده که اگر این روند ادامه‌دار باشد، توکن ApeCoin بخش بزرگی از طرفداران خود را از دست خواهد داد و کاربران جدید نیز به سختی حاضر به سرمایه‌گذاری در آن خواهند شد.

در نتیجه پیش‌بینی آینده توکن ApeCoin و پاسخ به سوال «آیا ApeCoin سرمایه‌گذاری خوبی است؟» کار چندان ساده‌ای نیست و تماماً به عملکرد تیم توسعه‌دهنده در ایجاد نیاز برای این توکن و کنترل کلاهبرداری‌ها وابسته است.

سوالات متداول

در ادامه به برخی از سوالات متداول در خصوص توکن ApeCoin و خریداری آن پاسخ خواهیم داد.

چگونه می‌توانیم توکن ApeCoin را خریداری کنیم؟

برای خریداری این توکن کافی است در یکی از صرافی‌های معرفی‌شده در این مقاله ثبت‌نام کرده و برای خرید این توکن اقدام کنید. همچنین، اگر صاحب یک NFT از مجموعه‌های Bored Ape Yacht Club، Mutant Ape Yacht Club و Bored Ape Kennel Club هستید، می‌توانید به‌صورت رایگان توکن ApeCoin دریافت کنید.

بنیانگذاران ارز ApeCoin چه کسانی هستند؟

توکن ApeCoin توسط شرکت Yuga Labs راه‌اندازی شده است اما قرار است توسط یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) به نام ApeCoin DAO مدیریت شود. راه‌اندازی مجموعه Bored Ape Yacht Club از کارهای قبلی شرکت Yuga Labs محسوب می‌شود.

بالاترین قیمت ApeCoin چه بود؟

در زمان نوشتن این مقاله (10 اردیبهشت 1401) و بر اساس داده‌های سایت CoinMarketCap، بالاترین قیمت ApeCoin در تاریخ 9 اردیبهشت 1401 و معادل 26.19 دلار ثبت شده است.

دارندگان ApeCoin چه کاری می‌توانند انجام دهند؟

دارندگان توکن ApeCoin قادر خواهند بود تا در تصمیم‌گیری‌های ApeCoin DAO شرکت کرده و به رویدادها، ایردراپ‌ها و NFTهای انحصاری اکوسیستم APE دسترسی داشته باشند. همچنین، قرار است استفاده از این توکن تنها راه فعالیت در دنیای متاورسی اکوسیستم APE خواهد بود.

منبع


اکسچنج سیتکس با ایجاد بستر امن معاملاتی در دنیای ارز‌های دیجیتال و تلاش شبانه‌روزی تیم خود، چشم‌اندازی فراتر از یک اکسچنج ساده برای خود در نظر گرفته است. ما می‌کوشیم تا ضمن بهره‌گیری از دانش روز دنیا، خدماتی به کاربران خود ارائه دهیم تا بتوانند با خیالی آسوده به خریدوفروش بپردازند.

 

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا