ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

آمادگی یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای استرالیا برای پذیرش ارزهای دیجیتال در 170 شعبه!

شرکت On The Run که در حوزه فروشگاه‌ها و پمپ بنزین‌های زنجیره‌ای فعالیت دارد، از آمادگی خود برای دریافت ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت خدمات و محصولات خود در 170 شعبه در استرالیای جنوبی و ایالت ویکتوریا خبر داده است.

شرکت مادر این شرکت، یعنی Peregrine Corporation، که یکی از بزرگترین شرکت‌های خصوصی استرالیای جنوبی است نیز نسبت به پذیرش ارزهای دیجیتال در شعب Subway، Oporto و Smokesmart خود اعلام آمادگی کرده است. این تصمیم قرار است در ماه جولای عملیاتی شود و با اینکار، این شرکت Peregrine Corporation بزرگترین کسب‌وکار در استرالیا خواهد بود که ارزهای دیجیتال را به‌عنوان روش پرداخت خدمات و محصولات خود می‌پذیرد.

این شرکت قصد دارد این تصمیم را با همکاری صرافی Crypto.com و با استفاده از خدمت Pay Merchant این صرافی عملی کند. برای اجرای این طرح در استرالیا نیز، با شرکت خدمات مالی Datamesh همکاری خواهد شد.

یاسر شاهین، رئیس هیئت مدیره شرکت Peregrine Corporation معتقد است که پذیرش ارزهای دیجیتال فرصتی است که امکان استفاده این شرکت از موج گسترده پذیرش ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند، او در ادامه گفت: «رشد و پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در اقصی نقاط جهان و استرالیا بسیار شگفت‌انگیز بوده که بیانگر فرصت روشنی است برای استفاده از این موج و پویش و در نهایت منجر به سود شرکت‌ها و مشتریان خواهد شد.»

بر اساس نظرسنجی صرافی Crypto.com، در حال حاضر تنها چهار درصد از تاجران جهانی از ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت خدمات و محصولات پشتیبانی می‌کنند؛ در حالی که حدود 60 درصد از تاجران و صاحبان کسب‌وکار قصد دارند طی یکسال آینده از پذیرش ارزهای دیجیتال پشتیبانی کنند.

این در حالی است که حدود 40 درصد از مشتریان در جهان همین حالا از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه محصولات و خدمات استفاده می‌کنند و 60 درصد باقی‌مانده نیز علاقمند به استفاده از این امکان طی 12 ماه آینده هستند.

باتوجه به افزایش محبوبیت و استفاده از ارزهای دیجیتال در استرالیا، دولت این کشور نیز در حال بررسی وضع قانون برای این فضای مالی است. در همین راستا سناتور اندرو برگ (Andrew Bragg) در ماه مارس از لایحه خدمات دیجیتال (DAC) رونمایی کرد، لایحه‌ای که قرار است بازار ارزهای دیجیتال را بیشتر کنترل کرده و مالیات و جرایم مختلفی را برای آن وضع کند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا