ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار بیت کوین

تصمیم بانک بزرگ سنگاپور برای گسترش ترید بیت کوین به کاربران بیشتر

یکی از بزرگترین بانک‌های سنگاپور ،DBS، در اواخر سال 2020 صرافی ارز دیجیتال خود را برای سازمان‌ها و  سرمایه‌گذاران و تریدرهای کلان و حرفه‌ای باز کرد؛ حالا و پس از گذشت یک سال، DBS قصد دارد تا این امکان را در اختیار سرمایه‌گذاران و تریدرهای خرد نیز فراهم کند.

پیوش گوپتا (Piyush Gupta)، مدیرعامل بانک DBS، در روز دوشنبه طی جلسه بررسی درآمد این بانک در نیمه چهارم سال 2021 در مورد فعالیت این بانک در بازار ارزهای دیجیتال صحبت، و اعلام کرد که این بانک قصد دارد تا در سال 2022 خدمات اکسچنج خود را در حوزه ارزهای دیجیتال گسترش دهد.

طی این جلسه از مدیرعامل بانک DBS سوال شد که آیا این بانک نقشه راه مشخصی برای گسترش و افزایش فعالیت خود در حوزه ارزهای دیجیتال دارد یا خیر؟ با اینکه پیوش گوپتا پاسخ صریحی به این سوال نداد، اما با اشاره به شروع برنامه‌های گسترش گفت: «ما کار را شروع کرده‌ایم و در حال بررسی آن برای نحوه اجرای بهتر و گسترش آن هستیم. این برنامه شامل جلوگیری از مواردی نظیر کلاهبرداری نیز می‌شود.»

بر این اساس، می‌توان برداشت کرد تا زمانی که بانک DBS نقشه راه مشخصی تعیین نکرده و برای مشکلات مختلف تمهیداتی نیاندیشیده است، نمی‌تواند خدمات صرافی خود را در اختیار کاربران خرد قرار دهد. بر اساس گفته‌های مدیرعامل این بانک، پایان یافتن این برنامه‌ریزی و معرفی محصول به بازار احتمالاً در اواخر سال 2022 محقق خواهد شد.

طبق گفته‌های پیوش گوپتا (Piyush Gupta)، بانک DBS انتظار دارد تا درآمد حاصل از صرافی ارز دیجیتال خود در نیمه اول یا سه‌ربع اول سال جاری افزایش چشمگیری را تجربه کند. این بانک قصد دارد تا بدون استفاده از میانجی‌های بانکی، سپرده‌گذاری و تراکنش‌های آنلاین آنی و به‌صورت کلی دسترسی به ارزهای دیجیتال را سهولت بخشد.

به‌صورت کلی، طی دو سال اخیر بانک DBS قدم‌های بلندی به سوی ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین برداشته و انتظار می‌رود این روند در سال جاری نیز روند افزایشی به خود بگیرد که باتوجه به ممنوعیت این دارایی‌ها در چین، سنگاپور را مقصد مناسبی برای علاقه‌مندان آسیای شرقی و جنوب شرقی این حوزه تبدیل کند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا