ثبت نام اکسچنج
استیکینگتحلیلتحلیل فاندامنتالدانشنامهمعامله و سرمایه گذاری

بهترین کیف پول‌ها برای استیکینگ ارز دیجیتال

انتخاب کیف پول استیکینگ ارز دیجیتال یکی از مواردی است که باید بسیار به آن توجه داشت؛ چرا که برخی از این کیف پول‌ها دارای قابلیت‌های استیکینگ بیشتری نسبت به سایر کیف پول‌ها هستند.

برای مثال تعداد و نوع ارزهای پشتیبانی‌شده برای استیک کردن در کیف پول‌ها متفاوت است و برخی از کیف پول‌ها (مانند کیف پول صرافی ارز دیجیتال بایننس) ممکن است درصد سود سالیانه بیشتری را به سهام‌گذاران استیکینگ خود اعطا کنند.

همچنین امنیت کیف پول‌ها با روش‌های متفاوتی تأمین و تضمین می‌شود که این انتخاب را برای ما بسیار مهمتر و حساس‌تر نیز می‌کند. برای مثال کیف پول‌های سخت‌افزاری یا اصطلاحاً کیف پول‌های سرد (مانند لجر)، به دلیل عدم اتصال به اینترنت و وب، امنیت بسیار بالاتری نسبت به سایر کیف پول‌ها دارند.

انتخاب کیف پول در استیکینگ ارز دیجیتال

در مقالات دیگر سیتکس درباره بهترین کیف پول ارز دیجیتال، استیکینگ، روش‌های مختلف استیک کردن ارز دیجیتال صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم تا لیست کاملی را از بهترین و مطمئن‌ترین کیف پول‌های استیکینگ به شما عزیزان معرفی کنیم.

با ما همراه باشید…

معرفی بهترین کیف پول‌ استیکینگ

برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال لازم است تا درباره کیف پول‌ها و تفاوت‌های آنها با یکدیگر اطلاعاتی داشته باشیم. بهترین کیف پول‌های استیکینگ برای استفاده در ارزهای دیجیتال، کیف پول‌های معتبر، استاندارد و امنی هستند که امکانات استیکینگ خوبی را برای کاربران خود مهیا کرده باشند.

معرفی بهترین کیف پول‌های استیکینگ

توجه داشته باشید که انتخاب بهترین کیف پول برای استیکینگ، می‌تواند از دغدغه‌ها و مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کرده و تجربه خوبی را از استیکینگ برای شما رقم بزند.

در ادامه به معرفی بهترین کیف پول‌ استیکینگ ارز دیجیتال و کسب سود از طریق مکانیزم اثبات سهام (PoS) می‌‍‌پردازیم.

✔ استیکینگ در کیف پول لجر

لجر (Ledger) معتبرترین و معروف‌ترین کیف پول سخت‌افزاری برای نگهداری و تبادل ارزهای دیجیتال و البته استیکینگ است. این کیف پول از دسته والت‌های سرد بوده که امنیت دارایی شما را تا بالاترین حد ممکن تضمین می‌کند؛ چرا که انواع مختلف کیف پول لجر مانند «نانو اِس» یا «نانو اِکس» دائماً به اینترنت وصل نبوده و هک کردن آنها عملاً غیرممکن است.

در‌ واقع امنیت کیف پول لجر تنها به نگهداری و رعایت نکات امنیتی معمول، توسط صاحبِ کیف پول بستگی دارد. برخلاف تصور برخی افراد، استیکینگ ارز دیجیتال به وسیله لجر بسیار ساده بوده و به این صورت است که نرم‌افزار مخصوص لجر به نام «لجر لایو» را روی سیستم یا موبایل خود نصب کرده و از طریق آن ارزهای مورد نظر برای استیک شدن (ترون، الگورند و تزوس) را انتخاب می‌کنید.

اگر مشاهده کردید که امکان استیکینگ توکن یا کوین مورد نظرِ شما در لجر لایو وجود ندارد، نرم‌افزارهای مکمل دیگری (مانند AdaLite برای ارز دیجیتال کاردانو) نیز وجود دارند که می‌توانید با نصب و اتصال آنها به حساب لجر لایو خود استیکینگ ارز دلخواه خود را انجام دهید.

استیکینگ در کیف پول لجر

✔ استیکینگ در کیف پول اتمیک

کیف پول نرم‌افزاری اتمیک (Atomic) یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است که چند ارزی بوده و امکان استیکینگ بدون کارمزد ارزهای دیجیتال مختلف از طریق تائیدکنندگان در آن وجود دارد.

مطلب پیشنهادی مرتبط
گران‌ترین NFTهای تاریخ کدامند؟

کیف پول اتمیک از انواع مختلف سیستم‌عامل موبایل و دسکتاپ پشتیبانی می‌کند و امکان استیک کردن ارزهای زیادی مانند ATOM، XTZ، TRX، ONT، NEO، KMD، ALGO و VET نیز در آن وجود دارد. همچنین در اتمیک می‌توان هرمقدار ارز دیجیتال دلخواه را بدون نیاز به احراز هویت، از استیک خارج یا به تائیدکننده دلخواه واگذار کرد.

خطرات و ریسک‌های استیکینگ ارز دیجیتال

✔ استیکینگ در کیف پول تراست والت

کیف پول تراست والت نیز یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است که در آن امکان استیکینگ کوین و توکن نیز فراهم شده است. تراست والت تنها از سیستم‌عامل‌های موبایل پشتیبانی می‌کند و پشتوانه آن صرافی بزرگ بایننس است.

تراست والت از ارزهای زیادی مانند TRX، XTZ، ATOM، VET، CLO، KAVA، TOMO، IOTX و ALGO برای استیکینگ پشتیبانی می‌کند. همچنین امکان استیک کردن توکن و کوین با استفاده از ولیدیتورها نیز در «تراست والت» وجود دارد.

✔ استیکینگ در کیف پول ترزور

کیف پول ترزور (Trezor) یکی دیگر از کیف پول‌های سخت‌افزاری معروف و دارای امنیت بالا است. متأسفانه در کیف پول ترزور قابلیت استیک مستقیم وجود ندارد؛ اما با اتصال ترزور والت به کیف پول اگزودوس و یا استفاده از روش‌های استیک غیرمستقیم مانند استخرهای استیک (Staking pool) یا اعتباردهندگان (validator) می‌توان ارزهای موجود در این کیف پول را نیز به روشی امن استیک کرد.

✔ استیکینگ در کیف پول اگزودوس

کیف پول اگزودوس یا اکسدوس (Exodus) نیز از محبوب‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری است که برای استیکینگ نیز مورد استفاده فعّالان قرار می‌گیرد. این کیف پول چند ارزی بوده و می‌تواند به کیف پول سخت‌افزاری Trezor نیز متصل شود.

استیکینگ ارز دیجیتال با استفاده از اگزودوس والت بسیار ساده است که در قسمتی با عنوان Earn Reward مشخص شده است. اگزودوس برای استیکینگ از ارزهای متعددی مانند NEO، EOS، ART، ONT، XTZ، TRX، DASH، ATOM و VET پشتیبانی می‌کند.

✔ استیکینگ در کیف پول کوینومی

کوینومی (Coinomi) یکی دیگر از کیف پول‌های مورد استفاده در استیکینگ است که از تمامی ارزهایی که پاداش استیک در آن‌ها به‌طور اتوماتیک اعطا می‌شود پشتیبانی می‌کند.

برای مثال اگر بیش از یک ALGO در کیف پول کوینومی خود هولد کرده باشید به‌طور اتوماتیک پاداش نگهداری (stake reward) آن را دریافت خواهید کرد. دقت کنید که این پاداش‌های استیکینگ به شکل تراکنش نیستند اما در مجموع دارایی‌های شما لحاظ می‌شوند. ضمناً «پاداش هوشمند» نیز با داشتن بیش از 1000 کوینِ smartcash، به‌طور خودکار برای حساب‌های فعال کوینومی لحاظ می‌شود.

✔ استیکینگ در کیف پول هیوبی

کیف پول هیوبی (Huobi) یکی از کیف پول‌های معتبر نرم‌افزاری و مخصوص موبایل (اندروید/IOS) است که تبادل و استیک کردن ارز در آن بسیار ساده و آسان است. توکن‌هایی که در حال حاظر در کیف پول چندارزی هیوبی امکان استیک کردن آن‌ها وجود دارد، عبارتند از: ATOM، IOST، TRX، ADA، IRIS و IOTX.

استیکینگ در کیف پول هیوبی

سوالات متداول

بهترین کیف پول استیک اتریوم چیست؟

اتریوم دومین ارز دیجیتال محبوب در جهان است به همین علت هم برای استیک کردن اتریوم می‌توان از کیف پول‌های مختلفی استفاده کرد؛ اما بهترین گزینه برای استیک کردن اتریوم را می‌توان کیف پول‌های لجر، ترِزور متامَسک و اگزودوس دانست.

مطلب پیشنهادی مرتبط
آموزش شارژ کیف پول ارز دیجیتال سیتکس و سایر کیف پول ها

بهترین کیف پول استیکینگ کاردانو چیست؟

استیکینگ کاردانو در کیف پول یورویی محبوبیت بیشتری نسبت به سایر والت‌های استیکینگ دارد.

آموزش استیکینگ کاردانو (ADA) در کیف پول یورویی بسیار ساده بوده، نیاز به تنظیمات پیچیده ندارد و از طریق منوی Delegation List انجام می‌گیرد.

بهترین کیف پول برای استیکینگ چیست؟

با توجه به آمارهای جهانی محبوب‌ترین کیف پول نرم‌افزاری برای استیکینگ «تراست والت» و بهترین و امن‌ترین کیف پول سخت‌افزاری برای استیکینگ ارز دیجیتال «لجر» است.

پاداش استیکینگ در کدام کیف پول بیشتر است؟

پاداش استیکینگ معمولاً در تمامی کیف پول‌ها برای ارزهای مشابه درصدی ثابت است. با این وجود کیف پول «بایننس» در حال حاظر بیش‌ترین درصد سود سالیانه استیکینگ را به کاربران خود اعطا می‌کند.

پول ارز دیجیتال پایین‌ترین کارمزدها را دارد؟

میزان کارمزد در کیف پول‌های مختلف متفاوت است اما به‌طور میانگین کیف پول صرافی بایننس پایین‌ترین میزان کارمزدها را در بین والت‌های ارز دیجیتال دارد.

کمترین و بیشترین میزان پاداش استیکینگ ارز دیجیتال چقدر است؟

استیک کردن ارز دیجیتال در کیف پول یا پلتفرم‌های استیکینگ دیگر، به‌طور سالیانه پاداشی بین پنج تا 35 درصد از ارزهای استیک شده را برای سهام‌گذاران خود فراهم می‌کند. این میزان پاداش به نوع و تعداد توکن‌های استیک شده و همچنین بازه زمانی و پلتفرم استیکینگ انتخاب شده بستگی دارد.

آیا می‌توان از کیف پول سخت‌افزاری برای استیکینگ استفاده کرد؟

بله؛ در واقع کیف پول‌های سخت‌افزاری با داشتن بالاترین حد امنیت در میان کیف پول‌های ارز دیجیتال می‌توانند بهترین گزینه برای استیک کردن ارزهای دیجیتال باشند. “لجر” و “ترزور” نمونه‌های خوبی از این کیف پول‌های امن سخت افزاری هستند که قابلیت استیکینگ توکن و کوین را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم دارند.

اکسچنج سیتکس با ایجاد بستر امن معاملاتی در دنیای ارز‌های دیجیتال و تلاش شبانه‌روزی تیم خود، چشم‌اندازی فراتر از یک اکسچنج ساده برای خود در نظر گرفته است. ما می‌کوشیم تا ضمن بهره‌گیری از دانش روز دنیا، خدماتی به کاربران خود ارائه دهیم تا بتوانند با خیالی آسوده به خریدوفروش بپردازند.
5/5 - (3 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا