ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

پاسخ بایننس به اتهامات خبرگزاری رویترز

صرافی بایننس که از نظر حجم معاملات بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان به‌شمار می‌رود طی یک پست بلندبالا در بلاگ خود، نسبت به مقاله خبرگزاری رویترز در خصوص «فعالیت‌های غیرقانونی» این صرافی پاسخ داد.

در مقاله منتشر شده در تاریخ 6 ژوئن، خبرگزاری رویترز ادعا کرده بود که صرافی بایننس به «محل گردهمایی هکرها، کلاهبرداران و قاچاقچیان مواد مخدر» تبدیل شده و «حداقل 2,35 میلیارد دلار سرمایه غیرقانونی با استفاده از بایننس پول‌شویی می‌شوند.»

در ادامه صرافی بایننس طی یک پست بلند در بلاگ خود، ضمن اشاره به این مقاله، گفت که نه‌تنها ادعاهای خبرگزاری رویترز غلط و بی‌پایه و اساس هستند، بلکه این ادعاها «ناشی از تلاش برخی بازیگران برای گمراه‌کردن افراد جامعه از طریق انتشار اطلاعات غلط شکل گرفته‌اند.» در این پست آمده:

«ما به شما ]کاربران[ پیشنهاد می‌کنیم تا نویسندگان و کارشناسانی که به دست‌چین اطلاعات می‌پردازند و با استناد بر درزهای اطلاعاتی مطرح‌شده توسط سیاست‌مداران و مسئولان، سعی بر ایجاد ترس در خصوص دنیای ارزهای دیجیتال دارند را نادیده گرفته و به اعداد و ارقام و حقایق نگاهی داشته باشید.»

این صرافی همچنین در پست خود گفته که دست موسسات مالی سنتی بیشتر از دنیای ارزهای دیجیتال به پول‌شویی و دارایی‌های غیرقانونی و قاچاق آلوده است؛ دنیایی که به دلیل استفاده از فناوری بلاکچین ذاتاً شفاف بوده و تمام تراکنش‌های آن قابل رصد هستند. همچنین، این صرافی در پست بلاگ خود به آمار و ارقام منتشر شده توسط سازمان ملل متحد مبنی‌بر آنکه 2 تا 5 درصد از فضای اقتصادی ارزهای فیات صرف فعالیت‌های قاچاق می‌شود نیز اشاره داشته است.

در پایان این پست نیز بایننس تمام ایمیل‌های رد و بدل شده با خبرگزاری رویترز را منتشر کرده تا بر ادعاهای خود مبنی‌بر شفافیت صحه بگذارد. شایان ذکر است که این ایمیل‌ها شامل گفت‌وگوهای این صرافی با رویترز قبل از انتشار مقاله مذکور نیز می‌شوند.

البته این اولین بار نیست که صرافی بایننس متهم به شرکت در پول‌شویی و فعالیت‌های غیرقانونی شده است، پیش‌تر و در ماه فوریه سال جاری نیز این صرافی در خصوص ارتباط خود با شرکت‌هایی نظیر Sigma Chain AG و Merit Peak توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفته بود.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا