ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

بایننس، مانع تراکنش‌های مسترکارت و ویزا کارت روسی می‌شود

صرافی بایننس طی اطلاعیه‌ای خبر از عدم پذیرش کارت‌های اعتباری روسی در این پلتفرم  داد. بر اساس مستندات موجود از امروز (چهارشنبه 18 اسفند ماه) این محدودیت‌ها اعمال خواهند شد.

بایننس با انتشار پستی در بلاگ خود، اعلام داشت که تمامی کارت‌های اعتباری اعم از مسترکارت و ویزا کارت که در روسیه صادر شده باشند در این صرافی از اعتبار خارج می‌شوند. همچنین در بخشی از این پست عنوان شده که کاربران روسی که کارت‌های اعتباری خود را از موسسات خارجی دریافت کرده‌اند نیز نمی‌توانند برای انجام امور مالی خود در این پلتفرم بهره گیرند. قوانین بیان شده از چهارشنبه 9 مارس (مصادف با 18 اسفند) در ساعت 21 شب به وقت گرینویچ اجرا می‌شوند.

واکنش مدیرعامل بایننس در مقابل اعمال محدودیت‌ها

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، تصمیمات اخیر این پلتفرم را در راستای سیاست‌های جدیدی دانست که در روز شنبه (14 اسفند) اعلام شده‌اند. طبق این سیاست، ویزا و مستر کارت در مخالفت با تهاجم روسیه به اوکراین کلیه فرآیندها و عملیات مالی خود را در روسیه متوقف کرده‌اند.

ژائو نیز در این باره عنوان داشت:
«این محدودیت‌ها تصمیم ما نبوده و از دست ما خارج هستند»

ژائو قبل‌تر ممنوعیت کامل کاربران روسی را امری غیراخلاقی شمرده و بیان داشت که بایننس در درجه اول از تحریم‌های دولت حمایت می‌کند. به نظر می‌رسد اقدام امروز بایننس ممنوعیت کامل کاربران روسی را به‌دنبال نداشته باشد. کاربران روسی می‌توانند با استفاده از دیگر روش‌های پرداخت مانند نقل‌وانتقالات بانکی، استفاده از ارزهای دیجیتال و…. در این صرافی فعالیت نمایند.

با این حال، اطلاعیه امروز نشان‌دهنده کاهش تدریجی تعداد گزینه‌های موجود برای سرمایه‌گذاران روسی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. تنها یک روز پس از انتشار این خبر، صرافی کوین‌بیس خبر از مسدودی 25000 آدرس مربوط به روسیه داد. در کنار آن، برخی از صرافی‌های کره‌جنوبی نیز در چند روز گذشته آی‌پی‌های روسی را مسدود کرده‌اند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا