ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

پارلمان اروپا امروز در مورد ممنوعیت بیت کوین در این قاره تصمیم‌گیری خواهد کرد

امروز قرار است اعضای پارلمان اتحادیه اروپا به رأ‌ی‌گیری در مورد قانونی که امکان ممنوعیت بیت کوین در اروپا را فراهم می‌کند بپردازند.

کمیته‌های اقتصاد و مالی این پارلمان قرار است در مورد پیش‌نویس بسته قانون‌گذاری Markets in Crypto Assets (MiCA) یا بازارها در دارایی‌های دیجیتال رأی‌گیری کنند، این بسته قانونی نیز به‌عنوان راه‌حل اتحادیه اروپا برای مدیریت و حتی محدود کردن دارایی‌های دیجیتال در این قاره شناخته می‌شود.

به تازگی به این پیش‌نویس، بندی اضافه شده است که احتمال محدودیت یا ممنوعیت ارزهای دیجیتال پرمصرف را به دنبال دارد. منظور از ارزهای دیجیتال پرمصرف نیز ارزهای دیجیتالی است که با استفاده از الگوریتم اثبات کار (PoW) و ماینینگ به فعالیت می‌پردازند و شامل بزرگترین ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین و اتریوم می‌شود.

با اینکه اختلاف میان تعداد نظرات مثبت یا منفی نسبت به این پیش‌نویس بسیار نزدیک است، افراد نزدیک به این پارلمان معتقدند بسیاری علیه این تصمیم رأی خواهند داد.

به گزارش کوین دسک، این چشم‌انداز از تمام دارایی‌های دیجیتال می‌خواهد تا « قبل از عرضه خود در این اتحادیه الگوریتم اجماع خود را به‌گونه‌ای تغییر دهند تا با حداقل استانداردهای مصرف انرژی این اتحادیه همخوانی داشته باشد.»

این چشم‌انداز از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم که در حال حاضر در این قاره معامله می‌شوند نیز، می‌خواهد تا با تغییر الگوریتم اثبات کار به جایگزین‌های کم‌مصرف‌تر مانند الگوریتم اثبات سهام مصرف انرژی خود را کاهش دهند. با اینکه برنامه‌هایی برای انتقال اتریوم به الگوریتم اثبات سهام وجود دارد، اما ایجاد چنین تغییری در شبکه بیت کوین نامشخص بوده و کمی دور از ذهن است.

این چشم‌‌انداز با واکنش شدید جامعه کاربری ارزهای دیجیتال مواجه شد و جرمی الیر، بنیان‌گذار Circle Pay در توییتر خود نوشت: «یک نظرسنجی بسیار حیاتی در اتحادیه اروپا. مطرح کردن چنین پیشنهادی بی‌نهایت نگران‌کننده است و احتمال عملی‌شدن آن در دنیای واقعی بسیار پایین.»

در گذشته چند تن از اعضای پارلمان اروپا به دلایل محیط زیستی و مصرف انرژی بالا درخواست ممنوعیت ارزهای دیجیتال را مطرح کرده بودند؛ حتی اگر انرژی تأمین‌شده برای این کار از روش‌های تجدیدپذیر تأمین شود. آنها معتقدند که اثبات کار می‌تواند انرژی سبز و پاک تولیدشده‌ای را مصرف کند که می‌توانست به از شبکه برق ملی این قاره کمک کند.

این در حالی است که در نسخه قبلی این چشم‌انداز قرار بود تا تمام ارزهای دیجیتال پرمصرف از نظر اتحادیه اروپا از ژانویه سال 2025 ممنوع اعلام شود که به دنبال واکنش شدید جامعه کاربری ارزهای دیجیتال، آن چشم‌انداز به فراموشی سپرده شد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا