ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

چوب حراج به بیت کوین

بزرگ‌ترین شرکت استخراج بیت کوین ۷۹ درصد از دارایی‌هایش را فروخت.

شرکت ماینینگ کور ساینتیفیک (Core Scientific) که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال در جهان است، در گزارشی که نیمه نخست سال ۲۰۲۰ از عملکردش منتشر کرد، از فروش حجم زیادی از واحدهای بیت کوین استخراج شده توسط مجموعه خود خبر داد.
ساینتیفیک اعلام کرد چیزی حدود ۷٬۲۰۲ واحد از بیت کوین‌های خود را با قیمت متوسط ۲۳٬۰۰۰ دلار، در ماه ژوئن (اواخر خرداد و اوایل تیر) امسال به فروش رسانده است. ماحصل این فروش بزرگ حدودا ۱۶۷ میلیون دلار بود.
این در حالیست که در ترازنامه‌ مالی که این مجموعه در پایان همین ماه منتشر کرد نشان می‌داد که در صندوق ذخیره خود تنها بیت کوین و ۱۳۲ میلیون دلار پول نقد دارد. این آمار بیان‌گر آن است که شرکت ماینینگ کور ساینتیفیک، بیش از ۷۸ درصد از ذخایر بیت کوین خود را فروخته است و درآمد حاصل از آن نیز در صندوق ذخیره ارز فیات آن دیده نمی‌شود.
اما مسئولان این مجموعه دلایل خرج شدن درآمد حاصل از فروش بیت کوین‌ها را نیز چند روز پس از انتشار ترازنامه اعلام کردند. آنها اعلام داشته‌اند که بخشی از این درآمد را صرف پرداخت هزینه‌های مربوط به سرور‌‌های دستگاه‌های ASIC کرده و بخشی دیگر را نیز به راه‌اندازی مراکز داده بیشتر تخصیص داده‌اند. همچنین ساینتیفیک از این پول بدهی‌های خود را نیز پرداخت کرد.
مدیران این شرکت ماینینگ اعلام کرده‌اند که به‌ دلایل متعدد چون هزینه‌های عملیاتی و تأمین نقدینگی کافی، همچنان فروش بیت کوین را ادامه خواهند داد.

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا