ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

رکورد تاریخی سرچ کلمه «بیت کوین مرده» در گوگل شکسته شد!

در روزهایی به سر می‌بریم که روحیه جامعه ارز دیجیتال در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارد و ریزش‌های اخیر کریپتو باعث شده است تا بسیاری از افراد بیت کوین را رو به افول و مرده تلقی کنند.

بر اساس آمار ابزار جستجوی گوگل ترندز (Google search trends)، کاهش قیمت شدید بیت کوین (BTC) در ماه‌‌‌های گذشته و عبور آن از خط حمایتی 20 هزار دلار باعث شده است تا برخی از افراد، مرگ این ارز دیجیتال پیشرو را پیش‌بینی کرده و نسبت به آینده آن نا‌امید شوند.

جستجوی کلمه کلیدی Bitcoin Dead در گوگل ، به معنی «بیت کوین مرده است»، در هفته گذشته (12 تا 18 ژوئن) بیشترین میزان تاریخی خود را داشته است.

الکس کروگر (Alex Krüger) اقتصاد‌دان آلمانی و تحلیل‌گر معروف حوزه ارز دیجیتال نیز، در توییت روز گذشته خود (20 ژوئن 2020)، به رکوردشکنی تعداد سرچ کلمه bitcoin dead  در گوگل اشاره کرده است.

نمایش مرگ بیت کوین در ابزار قدرتمندی به نام Google Trends

گوگل ترندز (trends.google.com) تمایلات و علاقمندی‌های افراد سراسر جهان را دنبال کرده و این کار را با زیرنظر داشتن عبارت‌های جستجو شده توسط آنها در گوگل انجام می‌دهد.

گوگل ترندز بر اساس تعداد کل کوئری‌های سرچ شده، به هر کلمه کلیدی یک عدد بین 0 تا 100 نسبت می‌دهد که میزان توجه افراد به آن را نشان می‌دهد.

این اطلاعات گوگل ترندز بر اساس کشور یا استان، بازه زمانی و موضوع قابل طبقه‌بندی و مقایسه هستند.

عبارت «Bitcoin dead» در گوگل ترندز، توانسته است در بازه زمانی 12 تا 18 ژوئن 2020، عدد 100 را از آن خود کند!

این بدین معناست که در این هفته، این کوئری نسبت به تمام سرچ‌های خود در گذشته، بیشترین تعداد جستجو را داشته است.

لازم به ذکر است که آخرین زمانی که شهرت این عبارت در گوگل ترندز، با عدد 100 نشان داده شده بود، سال 2017 (5 سال پیش) بوده است.

گوگل ترند بیت کوین مرده است

آیا واقعاً بیت کوین مرده است؟

این نتایج گوگل ترندز نشان از اوج گرفتن استرس و نگرانی در میان سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال و بیت کوین دارد. خصوصاً در هفته گذشته که هفتمین ماه متوالی ریزش بازار کریپتو بوده و نمودار ترس و طمع ارز دیجیتال، اعدادی وحشتناک و کمتر از 10 (6 و حتی کمتر) را نشان می‌دادند.

علاوه بر این تصمیمات فدرال رزرو (FED) نیز رویکرد آنها را درباره دارایی‌های پرریسکی همچون سهام و ارز دیجیتال را اعلام و افراد را مرددتر از قبل کرد.

شکست پروژه ترا (Terra) و صفر شدن لونا و استیبل کوین آن و در نتیجه از دست رفتن دارایی تمامی هولدرهای آن؛ و نیز اخبار اخیر سلسیوس (Celsius) و Three Arrows Capital نیز به این بدگمانی‌ها دامن زده و وضعیت را برای بازار رمز ارز سخت‌تر از قبل کرد.

اما باید بدانید که این، به هیچ وجه پایان کار کریپتو نیست!

نمودار سرچ بیت کوین

رسانه‌های مختلف ملی و بین‌المللی مختلف، در طول سال‌های گذشته اطلاعیه‌های فوت زیادی را برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال منتشر کرده‌اند و آخرین ریزش بازار را به عنوان نشانه‌ای از مرگ بیت کوین و آلت‌کوین‌ها دانسته و آن را جشن گرفته‌اند!

به این ترتیب، می‌توان گفت بیت کوین تنها در سال گذشته، یعنی 2021، تقریباً 45 باز مرده و زنده شده است.

2021 همان سالی است که در آن این ارز دیجیتال چندین رکورد بالا داشته و قیمت آن تا نزدیک به 40 هزار دلار نیز افزایش پیدا کرد.

آینده بیت کوین و ارزهای دیجیتال قطعاً درخشان بوده و این دارایی‌های غیرمتمرکز در طول تاریخ ثابت کرده‌ند که  ‌اند که تنها سرمایه‌گذاران صبور و مصمم می‌توانند از این بازار کسب سود کلان کنند.

5/5 - (5 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا