ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

کمک 5 میلیون دلاری از جنس بیت کوین برای ارتش اوکراین

در پی حمله روسیه به اوکراین و آغاز جنگ میان این دو کشور، کمپین‌های حمایتی زیادی برای مقابله با روسیه و کمک مالی به ارتش اوکراین راه‌اندازی شد که در میان کمک‌های اهدایی، مقدار قابل توجهی از ارزها و دارایی‌های دیجیتال نیز مشاهده شده است.

لازم به ذکر است که این حمایت‌ها همچنان از سمت افراد مختلف سراسر دنیا در حال افزایش است که نشان از محکوم کردن اقدام روسیه توسط آنهاست.

به گزارش خبرگزاری CNBC، تاکنون بیش از پنج میلیون دلار ارز دیجیتال (بیت کوین) برای کمک به ارتش اوکراین در مقابله با حمله روسیه جمع‌آوری شده و این کار توسط یک سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی (NGO) به نام CBA (Come Back Alive) طراحی و مدیریت شده است؛ این طرح با هدف بازگرداندن سربازان اوکراینی به خانواده‌هایشان راه‌اندازی شده است.

این سازمان بشردوستانه در کیف مستقر شده است و کمک‌های اهدایی، به صورت انواع خدمات آموزشی، تجهیزات پزشکی و نظامی به سربازان اوکراینی ارائه می‌شود.

بر اساس آمار بدست آمده از Elliptic، بیش از 3 میلیون دلار و در حدود 80 بیت کوین از این مبلغ چشمگیر توسط یک اهداکننده خاص به پلتفرم Come Back Alive داده شده است و کمک‌های اهدایی ارز دیجیتال به این سازمان از سال 2021 تاکنون (در کمتر از یک سال) بیش از 900 درصد رشد داشته است.

این موضوع اهمیت و رواج استفاده از ارز دیجیتال برای پرداخت‌های برون مرزی توسط افراد سراسر دنیا را تأیید می‌کند. به گفته Chmut، مدیریت Come Back Alive، صفحه رسمی این خیریه عمومی در پلتفرم Patreon، پس از جمع شدن مبلغی در حدود 300 هزار دلار، به‌طور ناگهانی حذف شده و کاربران و اهداکنندگان را دچار نگرانی کرده است که این موضوع در حال پیگیری است.

رسانه Patreon نیز در مصاحبه‌ای با خبرنگار CNBC علت این اقدام خود را استفاده از این مبالغ برای خرید اسلحه و تجهیزات نظامی برای ارتش اوکراین اعلام کرد و اضافه کرد که اجازه نمی‌دهد از این بستر برای تأمین اقدامات و ابزارهای خشونت‌آمیز میزو نظامی استفاده شود و تا زمان مشخص نشدن اهداف Come Back Alive این موضوع حل نخواهد شد.

پاسخ Chmut به این موضوع نیز بدین صورت مطرح شد که اوکراین به دلیل نداشتن منابع مالی کافی توان تجهیز سربازان خود به ادوات دفاعی را نداشته و جان سربازان اوکراینی در خطر قرار دارد و این منابع مالی می‌تواند محافظی برای جان قوای نظامی اوکراین در برابر حملات روسیه باشد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا