ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

شرکت ماینینگ بیت‌فارمز، 3000 بیت کوین خود را مفت فروخت!

یک شرکت بین‌المللی فعال در زمینه ماینینگ بیت کوین به نام بیت فارمز (Bitfarms) که در کشور کانادا مستقر است، استراتژی سرمایه‌گذاری خود را تغییر داده و تقریباً نیمی از بیت کوین‌های خود را با قیمت ناچیز 20 هزار دلار فروخت تا بتواند نقدینگی موردنیاز خود را تأمین و ترازنامه خود را تقویت کند.

طبق گزارشات موجود، این شرکت تعداد 3000 بیت کوین (BTC) خود را با میانگین قیمت 20هزار و ششصد دلار فروخته است و در مجموع 62 میلیون دلار دریافت کرده است. دلیل اصلی این اقدام عجیب بیت فارمز، عدم توانایی این کمپانی در تأمین بودجه موردنیاز خود برای خرید تجهیزات اعلام شده است. این در حالی است که بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در کف قیمتی خود قرار دارد و فروش این دارایی‌ها قطعاً در درازمدت باعث پشیمانی بیت فارمز خواهد شد!

پس از تکمیل این معامله، تعداد کل بیت کوین‌های این کمپانی تقریباً نصف شده و به 3349 BTC کاهش یافت. لازم به ذکر است که هر روز 14 بیت کوین به تعداد بیت کوین‌‌های ماین شده بیت فارمز افزوده می‌شود. به علاوه این که، این شرکت کانادایی ماینینگ بیت کوین، به کاهش تسهیلات اعتباری خود که توسط بیت کوین با Galaxy Digital LLC پشتیبانی می‌شود (از 66 میلیون دلار پشتوانه به 38 میلیون دلار) ادامه خواهد داد.

با وجود دلایل ذکر شده، برخی این اقدام بیت فارمز را تحت تأثیر زمستان طولانی رمز ارزها و به دلیل بی‌ثباتی بازار ارز دیجیتال و ریزش شدید بیت کوین تا کمتر از 19 هزار دلار دانسته‌اند.

از این پس، این شرکت بیت کوین‌های استخراج شده خود را هولد (HODL) نخواهد کرد و با فروش این دارایی‌‌ها درصد استیبل‌کوین‌ها و ارزهای فیات موجود در پرتفولیوی خود را افزایش خواهد داد و با این کار جریان فروش متوالی را در بازار ارز دیجیتال تأمین خواهد کرد.

علی‌رغم فروختن طلای دیجیتال (BTC) توسط بیت فارمز این کمپانی اعلام کرد که قصد دارد تا دیدگاه مثبت و گاوی خود را نسبت به هولد بلندمدت بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر حفظ کرده و همچنان بر ارائه راهکارهای ماینینگ برتر در سطح جهان تمرکز داشته باشد تا بتواند اکوسیستم کریپتو را با فعالیت‌های خود بهبود بخشد.

تا تابستان 2022 میلادی، این شرکت در سبد سرمایه خود دارای 42 میلیون دلار وجه نقد و دارایی‌های نقدینگی جایگزین به علاوه بیش از 3هزار بیت کوین است.

5/5 - (6 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا