ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

بیت فینکس از مسدود کردن دارایی‌های کاربران تحریم‌نشده خودداری می‌کند

در ادامه تحریم روسیه توسط شرکت‌ها و کسب‌وکارهای جهانی به دلیل مجادلات نظامی در اوکراین، برخی از شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال سعی در حفظ حقوق شهروندان عادی روسی دارند.

در پی تحریم‌های جهانی علیه اقتصاد و سیاستمداران روس، بیت فینکس که یکی از همکاران اصلی بنیاد تتر (تأمین‌کننده استیبل‌کوین تتر) محسوب می‌شود، «تا زمانی که مجبور نشود، دارایی‌های تمام شهروندان روسی را مسدود نخواهد کرد.» این‌ها سخنان پائولو آردوئینو، مدیر ارشد فناوری بیت فینکس، در مصاحبه با کوین تلگراف در روز پنجشنبه است.

او تأکید کرد که بیت فینکس در مقابله با افرادی که تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار گرفته‌اند به خوبی عمل کرده و حساب‌های کاربری آنها را مسدود کرده است. «درست مانند تمام حساب‌های کاربری مشتریان ما، سعی داریم تا از حرکات غیرمعمول و عجیب یا اعمالی که تحریم‌های بین‌المللی را به چالش می‌کشند، جلوگیری کنیم.»

از نظر بیت فینکس، مسدود کردن تمام کاربران روسی به دلیل مجادله نظامی پیش رو از نظر انسانی ناعادلانه است؛ چراکه اعمال دولت‌ها را نمی‌توان به پای شهروندان آنها نوشت. بر همین اساس مدیرعامل این شرکت گفت:

«از نظر ما، اعمال دولت‌ها، لزوماً بیانگر خواسته‌های شهروندان آن کشور نیست. وگرنه ما تابع قوانین وضع‌شده توسط قانون‌گذاران هستیم و سعی داریم امنیت تمام مشتریان خود را حفظ کنیم.»

آردوئینو از صحبت درباره اندازه کسب‌وکار بیت فینکس در روسیه امتناع کرد و گفت: «بیت فینکس مشتریان روسی دارد.»

هنگام نوشتن این خبر، شرایط استفاده از بیت فینکس می‌گوید که «یک فرد تحریم‌شده» به فرد یا آدرس توکن دیجیتالی اشاره دارد که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در لیست تحریم‌ها قرار گرفته و یا یک حساب کاربری به‌اندازه بیش از 50 درصد از ارزش حساب کاربری خود با فرد تحریم‌شده مراوده مالی داشته باشد.

بیت فینکس در سال 2012 شروع به کار کرده و بر اساس داده‌های کوین گکو، با حجم مبادلات روزانه 800 میلیون دلار، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان شناخته می‌شود. این صرافی در جزایر ویرجین ثبت شده و در نتیجه تحت قوانین ایالات متحده فعالیت می‌کند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا