اخباراخبار بیت کوین

دولت‌ها واقعاً مخالف بیت کوین هستند یا طرفدار آن؟!

همه ما شاهد بوده‌ایم که اغلب مسئولان دولتی و قانون‌گذاران کشورهای مختلف جهان، همواره مخالف خود را با پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر، به عنوان نوعی پول رسمی، ابراز کرده‌اند و دائماً در حال سرکوب این بازار شفاف و غیرمتمرکز بوده‌اند. با این حال بسیاری از کشورها تا به امروز از این بازار برای نقل و انتقالات خود استفاده کرده‌اند و با گذشت زمان، کاربردهای کلیدی و ابعاد وسیع ارز دیجیتال روز به روز بیشتر خود را نمایان می‌سازد.

در خبر امروز سیتکس به برخی از جدیدترین تصمیمات رمز ارزی کشورهای مختلف، در سردترین روزهای زمستان کریپتویی فعلی می‌پردازیم:

  • نایب بوکله (نجیب ابوکیله) رئیس‌جمهور امروزی السالواردور که همواره حامی بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است، با خوشحالی و امیدواری زیادی اقدام به خرید 80 بیت کوین دیگر در کانال 19 هزار دلار کرده و مجموع بیت کوین‌های این کشور را به 2381 عدد رساند.
  • دولت کمبیا با استفاده از شبکه بلاکچین ریپل (XRPL) زیرساختی برای ثبت زمین و ملک را ایجاد و از آن رونمایی کرده است. نام شرکت سازنده این پلتفرم کلمبیایی Peersyst Technology است که با پروژه ریپل همکاری مشترک دارد و امکان ثبت دارایی‌های ملکی و دریافت QRcode را برای شهروندان کلمبیایی فراهم می‌کند.
  • اداره مالیات کشور آرژانتین امکان پرداخت بدهی مالیاتی شهروندان این کشور را با استفاده از کیف پول ارز دیجیتال آنها فراهم کرده است. سازمان امور مالیاتی آرژانتین، حتی والت‌ها و حساب‌های کاربری صرافی‌های ارز دیجیتال شهروندان را در صورت عدم پرداخت بدهی مالیاتی توقیف می‌کند. این اقدام دولت آرژانتین نشان از معتبر شناختن ارزهای دیجیتال، به عنوان نوعی پول و دارایی رسمی دارد.
  • در کشور نیوزلند نیز، شرکت ایروالکس (Airwallex) با استفاده از زیرساخت‌های شبکه ریپل (XRPL) و سرویس ریپل‌نت (RippleNet)، اقدام به راه‌اندازی یک سرویس پرداخت بین‌المللی کرد. این سرویس پرداخت بلاکچینی جایگزین سیستم‌های بانکی سنتی نیوزلند شده و به زودی در دسترس همه شهروندان نیوزلندی قرار خواهد گرفت. در پرداخت‌‌های این سرویس امکان استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف نیز وجود خواهد داشت.
5/5 - (4 امتیاز)

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا