ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

ایجاد امکان نقد کردن ارزهای دیجیتال برای کاربران مکزیکی صرافی کوین‌بیس

لوگوی صرافی بزرگ Coinbase، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا، در مانیتور‌های غول‌آسای بازار نزدک و بازارهای دیگر واقع در میدان تایمز نیویورک نمایش داده شد.

روز یکشنبه در خبرگزاری رویترز اعلام شد که کوین‌بیس خبر از ارائه یک برنامه آزمایشی‌ برای ایجاد امکان نقد شدن ارزهای دیجیتال توسط کاربران مکزیکی و تبدیل آن به ارز محلی این کشور به نام peso را داده است. این حرکت با هدف شوک دادن به بازار 700 میلیارد دلاری حواله جهانی انجام شد.

به علت ماهیت فرامرزی ارزهای دیجیتال و امکان نقل و انتقال بی‌واسطه‌ آنها با کارمزدهای منطقی‌تر نسبت به روش‌های سنتی انتقال ارزها، دارایی‌هایی مانند بیت کوین به عنوان یکی از بهترین روش‌های ممکن برای ارسال پول به خانواده و دوستان در شهرها و کشورهای دوردست به حساب می‌آیند.

Coinbase اعلام کرد که این سرویس جدید تا 31 مارس 2022 رایگان خواهد بود و پس از این تاریخ کاربران ملزم به پرداخت کارمزدی ناچیز هستند که باز هم 25 تا 50 درصد ارزان‌تر از روش‌های پرداخت بین‌المللی سابق خواهد بود.

همچنین این صرافی آمریکایی اظهار داشت که شروع فعالیت این سرویسِ پرداخت از مکزیک بوده و به تدریج پشتیبانی از آن در سایر مناطق مختلف جهان نیز گسترش خواهد یافت.

همان‌طور که می‌دانید امکان نقدشنودگی دارایی‌ها، یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که در اعتبار و قدرت آن بازار سرمایه تأثیرگذار است. تا به امروز ارزهای دیجیتال در کمتر کشوری (مانند السالوادور) به رسمیت شناخته شده‌اند و قابل خرج کردن هستند؛ اما با اوج‌گیری استفاده از این دارایی‌های دیجیتال و وارد شدن آنها به فاز پذیرش عمومی، در آینده نزدیک شاهد مورد قبول واقع شدن این ارزها توسط دولت‌های کشورهای مختلفی از جمله کشور خودمان خواهیم بود و این صنعت به‌عنوان یک بازار کلیدی سرمایه‌گذاری تثبیت خواهد شد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا