ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

تبدیل صنعت NFT با رشد ۳۶ درصدی تا سال ۲۰۲۷ به یک بازار ۱۳/۶ میلیاردی

گفته می‌شود صنعت NFT با رشد ۳۶ درصدی تا سال ۲۰۲۷ به یک بازار ۱۳/۶ میلیاردی تبدیل خواهد شد

کارشناسان بر این باورند که طی ۵ سال پیش‌رو گرایش به NFTها همچنان رو به افزایش خواهد بود و آثار هنری و بازی‌های بسیاری تبدیل به NFT می‌شوند.

در‌حال‌حاضر ارزش بازار توکن‌های غیر‌مثلی یا همان NFT‌ها حدود ۳ میلیارد دلار تخمین زده شده؛ اما گمان می‌رود اقبال فزاینده سرمایه‌داران برای ورود به این حوزه این رقم را تا پایان سال ۲۰۲۷ میلادی به ۱۳/۶ میلیارد دلار برساند.

اما بازی‌ها و آثار هنری، تنها حوزه‌های متقاضی برای ورود به بازار توکن‌های غیرمثلی و ایجاد رونق بیشتر در این بازار نیستند؛ طبق داده‌های ارائه شده توسط شرکت تحقیقاتی MarketsandMarkets، عوامل و صنایع متعدد دیگری نیز سبب رونق صنعت توکن‌های غیر‌مثلی خواهند شد.

مدیریت زنجیره‌های تامین، خرده فروشی‌ها و صنعت مد و پوشاک از جمله مواردی هستند که گمان می‌رود در رشد ارزش بازار NFT‌ تاثیرگذار هستند. برخی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر رونق این بازار نو‌ظهور، ابتکارات غول‌های رسانه‌ای امروزی مانند متا و شاید توییتر خواهند بود.

برای مثال ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، که این روزها از سهام‌داران اصلی شبکه اجتماعی توییتر است؛ اخیرا پروفایل توییتر خود را به کلاژی از چندین NFT محبوب منتشر شده توسط کلکسیون بورد ایپ یات کلاب (BAYC) تغییر داده است.

این تغییر موقتی سبب شد کف قیمتی این مجموعه تا ۱۰ اتریوم برسد.

Cointelegraph در نوامبر سال گذشته، گزارش داد که جستجوی واژه NFT در یک بازه زمانی کوتاه و به یک‌باره در میان مردم منطقه آسیا و اقیانوسیه رشد چشم‌گیری داشته، که این حاکی از افزایش محبوبیت ناگهانی توکن‌های غیر‌مثلی میان افراد ساکن این ناحیه است.

MarketsandMarkets نیز در گزارش خود به این موضوع اشاره کرد که کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه همواره در پی سرمایه‌‌گذاری در بازارهای رو به پیشرفت هستند و گرایش ناگهانی آن‌ها به‌سوی توکن‌های غیر‌مثلی حاکی از رونق این بازار در سال‌های نه‌چندان دور است.

همچنین در کشورهایی مانند چین، هنگ‌کنگ و سنگاپور که در این منطقه قرار گرفته‌اند، تبادل ارزهای دیجیتال و استخراج آن‌ها ممنوع و غیر‌قانونی است؛ این موضوع سبب شده مردم این کشورها NFT‌ها را راه‌حلی جایگزین برای سرمایه‌گذاری بدانند.

OpenSea در حال حاضر به‌عنوان رهبر تبادل NFT در جهان شناخته می‌شود؛ اما صرافی‌های معتبری مانند بایننس و کوین‌بیس نیز در‌حال‌حاضر خدمات خرید‌وفروش توکن‌های غیر‌مثلی را به کاربران ارائه می‌دهند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا