ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

همکاری شرکت‌های نفتی و ارز دیجیتال برای حفظ محیط زیست

بنابر اطلاعات جدیدی که از گوشه و کنار جهان به گوش می‌رسد، کمپانی‌های نفتی بزرگ جهان نسبت به فروش گاز فلر به استخراج‌کنندگان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال علاقه نشان داده‌اند.

در سال‌های اخیر و با اوج گرفتن استفاده از ارزهای دیجیتال برای درآمدزایی و سرمایه‌گذاری، ماینرهای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به دنبال منبعی سبزتر، به صرفه‌تر و با آلایندگی کمتر از انرژی فعلی مورد استفاده (برق و الکتریسیته) برای استخراج ارزهای دیجیتال می‌گردند.

تاکنون راهکارهای مختلفی نیز برای حل کردن معضل انرژی و البته گازهای آلاینده طرح و ارائه شده‌اند که اکثر آنها به مرحله اجرایی شدن نرسیده و عملاً غیرممکن بوده‌اند.

اما در سال 2020 همزمان با اینکه انرژی صرف شده توسط ماینرهای ارز دیجیتال در جهان از انرژی مصرفی کشور سوئیس پیشی گرفت، ایده استفاده از گاز فلر برای استخراج ارز دیجیتال مطرح شد که البته در ابتدا این پیشنهاد از طرف جامعه و فعالان حوزه نفتی مورد تمسخر قرار گرفت و توجهی به آن نشد.

اما در ادامه پیشنهاد مستقر شدن ماینرها در نزدیکی پالایشگاه‌های نفتی و استفاده از گاز فلر استخراج شده توسط آنها در فرآیند ماینینگ، از طرف برخی از غول‌های استخراج ارز دیجیتال به برخی از شرکت‌های نفتی ارائه شد.

یکی از استارتاپ‌هایی که با همین روش به درآمدی 20 میلیون دلاری رسیده است، گیگا انرژی نام دارد که توسط دو دانشجوی خلاق تگزاسی از سال 2019 تأسیس شد.

با گذشت زمان این همکاری مفید بین کمپانی‌های نفت‌و‌گاز و ارز دیجیتال در کشورهای مختلفی از جهان از جمله آمریکا و روسیه اوج گرفت و گاز فلر که تا قبل از این غیر‌قابل استفاده تلقی شده و توسط شرکت‌های نفتی در مشعل‌هایی بزرگ سوزانده می‌شد، به جای آلوده کردن محیط زیست کره زمین، مجدداً وارد چرخه انرژی شده و در صنعت ارز دیجیتال و بلاکچین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش گاز فلر به استخراج‌کنندگان بیت کوین

با کشف این کاربرد جدید از گاز فلر و ارزشمند شدن آن، شرکت‌های نفتی به این فکر افتادند که گاز فلر بلااستفاده تولید شده را به شرکت‌های ماینینگ ارز دیجیتال بفروشند و از آن درآمدزایی نیز بکنند. یکی از این شرکت‌های نفتی که در ماه جاری (فوریه 2022) همکاری خود را با یکی از شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجتال آغاز کرده است، کونوکو فیلیپس است. این کمپانی اعلام کرده است که با این تصمیم تا 30 سال آینده انتشار گازهای گلخانه‌ای (عامل اصلی گرمایش زمین) خود را به صفر خواهد رساند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا