ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

سایت Crypto.com نام توکن بومی خود را تغییر داد

به دنبال تغییر نام شبکه بلاکچینی صرافی بایننس، صرافی Crypto.com نیز نام توکن بومی خود را تغییر داده و اعلام کرد که از این پس این توکن با نام Cronos شناخته خواهد شد.

بر اساس گفته‌های صرافی Crypto.com، این نام جدید طبیعت غیرمتمرکز این توکن و رشد چشمگیر اکوسیستم آن را بهتر نمایش خواهد داد؛ توکن CRO، توکن کاربردی (Utility) زنجیره Cronos EVM Chain و Crypto.org است.

زنجیره کرونوس (Cronos Chain) یک زنجیره با محوریت وب3 است که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگاری داشته و برای اولین بار در نوامبر سال 2021 معرفی شده است. این زنجیره قصد دارد به‌عنوان بستری برای اقتصاد تولید‌کنندگان محتوا عمل کند و از برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) دیفای و گیم‌فای (GameFi) پشتیبانی می‌کند. از نظر برخی از کارشناسان، این زنجیره می‌تواند به‌عنوان زیرساخت متاورس نیز کاربرد داشته باشد.

زنجیره کرونس بر بستر شبکه Ethermint توسعه یافته و از انتقال قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز از شبکه اتریوم و تمام شبکه‌های سازگار با ماشین کجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می‌کند. این شبکه توانسته با جذب قدرتمند کاربران، خصوصاً در ایالات متحده، رشد بسیار خوبی را تجربه کند؛ در حال حاضر بیش از 350,000 کیف‌پول منحصربه‌فرد به آن متصل است و 120 برنامه غیرمتمرکز بر بستر آن ساخته شده است.

کرونوس قصد دارد بر اساس نقشه راه برای سال 2022، تا پایان سال جاری میلادی، جزء 5 شبکه بلاکچینی برتر از نظر حجم کل ارزش قفل‌شده (Total Value Locked (TVL)) باشد. این شبکه قصد دارد با ارائه زیرساخت بهتر، هم‌کنش‌پذیری بهتر داده‌ها و برنامه‌ها نسبت به سایر رقبا و گسترش اکوسیستم‌های دیفای، متاورس، گیم‌فای و NFT به این هدف دست یابد.

داده‌های سایت DeFiLlama، اوج ارزش قفل‌شده این شبکه را 2.5 میلیارد دلار نشان می‌دهد؛ هر چند که در حال حاضر حدود 2.4 میلیارد دلار از این رقم در گردش است.

تیم این شبکه حدود 100 میلوین دلار بورس (Fund) برای پروژه‌های این شبکه کنار گذاشته و بورس اکوسیستم Particle B نیز برای توسعه‌دهندگانی که قصد دارند برنامه‌های خود را بر بستر کرونوس ساخته و به کاربران Crypto.com دسترسی داشته باشند فراهم شده است.

البته از نظر بسیاری، بعید است تغییر نام یک توکن تأثیر چندانی بر عملکرد و محبوبیت آن داشته باشد. درست مانند BNB، این تغییر نام، ارتباط موجود توکن مورد نظر و صرافی پشتیبان آن را کمرنگ‌تر نشان می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا