ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کوین

بر اساس نظرسنجی بانک آلمان، حتی در صورت ریزش بازار ارز دیجیتال، اکثر افراد به هولد کردن دارایی خود ادامه خواهند داد.

همچنین داده‌‌های این نظرسنجی بیانگر این موضوع بود که آقایان نسبت به خانم‌ها تمایل بیشتری به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال دارند. گزارشی از بانک Deutsche به نام “آینده‌ ارزهای دیجیتال” نشان داد که کمتر از 50 درصد از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران نظرسنجی شده، در صورت کاهش قیمت 80 درصدی، سرمایه موجود در بازار ارز دیجیتال خود را کاهش داده یا به‌طور کل این بازار را ترک خواهند کرد.

در یک نظرسنجی آنلاین از سه هزار و دویست و پنجاه مشارکت‌کننده آمریکایی در دسامبر 2021، بانک متوجه شد که 680 فرد از آنها کاربران ارزهای دیجیتال هستند و 65 درصد از این افراد، کاربران تازه‌واردی هستند که در طول یک سال گذشته وارد این عرصه شده‌اند.

تعجبی ندارد که بانک متوجه شد هدف اصلی اکثر این سرمایه‌گذاران از حضور در بازار ارزهای دیجیتال، افزایش سرمایه و درآمدزایی است. با این وجود حدود 34 درصد این افراد اعلام کردند که انگیزه اصلی‌شان از ورود به بازار ارزهای دیجیتال، کنجکاوی و اکتشاف بوده است. همچنین میزان مشابهی نیز انگیزه و هدف خود را ایجاد تنوع در سبد سرمایه‌گذاری خود یا Diversification اعلام کردند.

یک چهارم پاسخ‌دهندگان گفتند، انتظار دارند که در پنج سال آینده بیت‌کوین با قیمتی بیش از 110 هزار دلار معامله شود و بیش از 70 درصد از آنها نیز اظهار داشتند که قصد دارند تا در 12 ماه آینده میزان سرمایه خود را در بازار ارزهای دیجیتال افزایش دهند.

تا 61 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که کمتر از 10 هزار دلار و 38 درصد از آنها نیز کمتر از یک هزار دلار سرمایه ارز دیجیتال دارند. بر اساس این نظرسنجی، در بازار ارزهای دیجیتال مردها بسیار فعال‌تر از زن‌ها هستند؛ چرا که 29 درصد از کل مردهای نظرسنجی‌شده در یک سال گذشته از ارزهای دیجیتال استفاده کرده یا در آنها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و این عدد برای زن‌های نظرسنجی‌شده تنها 14 درصد است.

همچنین بر اساس داده‌های این گزارش، مردها در بازار ارز دیجیتال به‌طور مصمم رو به جلو حرکت می‌کنند. اگر به افرادی که به دنبال ایجاد تراکنش با استفاده از ارزهای دیجیتال هستند نگاهی بیاندازیم متوجه می‌شویم که 26 درصد از افراد پرسش‌شده، کمتر از پنج تراکنش ارز دیجیتال در ماه انجام می‌دهند و تنها پنج درصد از آنها بیش از 100 تراکنش در ماه دارند. بعلاوه تراکنش‌ها اکثرأ جزئی هستند؛ چرا که 67 درصد از این تراکنش‌ها زیر 100 دلار اعلام شده‌اند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا