ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

اولین تراکنش آفلاین دوج‌کوین در جهان

یکی از مؤسسین میم کوین معروف DOGE به نام میچی لومین (Michi Lumin) در توئیتر خود اعلام کرد که اولین تراکنش بدون اینترنت این ارز دیجیتال با استفاده از امواج رادیویی و پروتکل جدیدی به نام رادیو دوج (Radio Doge) با موفقیت انجام گرفته است.

استفاده از این بستر و پروتکل جدید می‌تواند به افرادی از سراسر جهان که به هر دلیل به اینترنت دسترسی ندارند کمک کند تا در این بازار مدرن و پرسود به فعالیت بپردازند.

در دومین روز از دومین ماه سال 1401، شاهد رونمایی از قابلیت جدید و مهمی از دوج کوین توسط شبکه ماهواره‌ای استارلینک بودیم که در آن امکان انجام شدن تراکنش‌ها و معاملات ارز دیجیتال بر بستری غیر از اینترنت (ارتباطات رادیویی) فراهم شده است.

در این تراکنش تعداد 4.2069 واحد از دوج کوین با استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای و کتابخانه Michi Lumin در یک فاصله‌ 1300 کیلومتری جابه‌جا شده و اطلاعات این تراکنش توسط استارلینک به زنجیره اصلی دوج کوین اضافه شد.

البته قبل از این ارزهای دیجیتال دیگری از جمله بیت کوین نیز در بستری غیر از اینترنت جابه‌جا شده بودند و در سال 2019 نیز مدیریت ارشد OB1 به نام سم پترسون اظهار کرده بود که قابلیت نظیر‌به‌نظیر بودن بستر رادیویی بسیار بالاتر از بستر اینترنت است و می‌تواند به عنوان یک روش ارسال و دریافت کارآمد برای ارز دیجیتال در نظر گرفته شود.

ارز دیجیتال برای مناطق محروم

این قابلیت جدید بازار ار دیجیتال، در مناطق محروم و دورافتاده یا در نقاطی که امکان استفاده از اینترنت و وب برای افراد وجود ندارد کاربرد بیشتری داشته و به علت استفاده این روش از فناوری‌های کم‌هزینه و اقتصادی مانند HF/LoRaWAN تراکنش‌های بسیار به صرفه‌تری نیز خواهند داشت.

بدیهی است که بروز فناوری‌ها و روش‌های جدید و بخینه برای استفاده مردم جهان از ارزهای دیجیتال می‌تواند به پایداری و ثبات این صنعت در جهان کمک شایانی کند.

از طرفی استفاده از فناوری رادیویی در تراکنش‌های بلاکچینی و ارز دیجیتال می‌تواند شدت تحریم‌ها و قوانین بازدارنده این صنعت را کاهش داده و راهکاری برای غیرمتمرکز شدن هرچه ‌بیشتر این بازار باشد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا