ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کوین

بانک مرکزی با ریال دیجیتال تحریم‌ها را دور می‌زند!

بر اساس گزارشات موجود، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در صدد ارائه ارز دیجیتال ملی با نام ریال دیجیتال است تا بتواند با استفاده از آن تحریم‌های آمریکا را دور بزند.

ارز دیجیتال اختصاصی بانک مرکزی به نام ریال دیجیتال در روز پنجشنبه ارائه خواهد شد و سپس بین بانک‌های داوطلب تقسیم می‌شود.

نسخه اولیه این دارایی دیجیتال، در زمان عبدالناصر همتی، ریاست اسبق بانک مرکزی کلید خورده و در حال حاضر، علی صالح آبادی  به عنوان ریاست فعلی بانک مرکزی، این پروسه را مدیریت و نظارت می‌کند.

ریال دیجیتال پس از تعیین پشتوانه لازم، توسط بانک مرکزی ارائه شده و دارندگان این کوین، دقیقاً مشابه با اسکناس، در واقع از بانک مرکزی بدهکار خواهند بود.

 

به گزارش خبرآنلاین، هدف اصلی ایجاد ریال دیجیتال، دور زدن تحریم‌های آمریکا و انجام معاملات بازرگانی با سایر کشورها بوده است. در صورتی که ارز دیجیتال ذاتاً برای دور زدن تحریم‌ها بوجود نیامده است و تخلفات مالی از کاربرد‌های غیرقانونی و منفی این دارایی‌ها است.

با این حال، ریال دیجیتال امکان پرداخت دیجیتال فوری و تقریباً غیرمتمرکز را نیز برای ایرانی‌ها ممکن خواهد ساخت.

 

این ارز دیجیتال ملی با عناوین مختلفی از جمله رمز ریال، پول نقد الکترونیک، ریال دیجیتال و… نامیده خواهد شد و پشتوانه آن نیز  اسکناس‌های کاغذی ریال رایج در ایران خواهد بود.

شایان ذکر است که در حال حاضر ریال دیجیتا به صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهد شد و استفاده گسترده و رسمی از آن در کشور به احتمال زیاد تا شهریور 1402 اجرایی شد.

5/5 - (2 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا