ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کوین

باز هم لونا؛ دوکووان برداشت پول از شبکه ترا را تکذیب کرد

دوکووان (Do Kwon) از بنیان‌گذاران شبکه ارز دیجیتال ترا ادعای برداشت ۲/۷ میلیارد دلاری از این شبکه را که روز گذشته منتشر شده بود، تکذیب کرد.

این شایعه پس از آن منتشر شد که یکی از کاربران توییتر با نام FatManTerra اطلاعاتی مبنی بر این‌که دوکووان به‌همراه چند هولدر بزرگ دیگر شبکه ارز دیجیتال ترا، قبل از سقوط ارزش LUNA و Terra USDT،‌ اقدام به تخلیه دارایی‌هایشان از صندوق ذخیره ترا کردند. (این ذخایر پشتیبان شبکه و توکن‌های آن محسوب می‌شدند و خالی شدن آنها سبب سقوط ارزش توکن‌ها شد.)
او مدعی شده است که دوکووان از مدت‌ها قبل ماهانه ۸۰ میلیون دلار از ذخایر شبکه خارج می‌کرده است.

علاوه‌بر گفته‌های این اکانت توییتری گزارش‌های تایید نشده متعددی نیز در روز یازدهم ژوئن منتشر شد که همگی پیرامون مشارکت دو‌کووان در برداشت حجم عظیم دارایی از شبکه ترا قبل از سقوط ارزش توکن‌های آن بودند.

اما دکووان قاطعانه این ادعا‌ها را رد کرد. او مدعی است که تمام دارایی‌اش از ارز LUNA از طریق ایردراپ مخصوص توسعه‌دهندگان بوده و طی دو سال گذشته تنها حقوق ماهانه‌اش را از TerraForm Labs، برداشت کرده است.

دو‌کووان دراین‌باره گفت:

تکرار برای بار سوم؛ در دو سال گذشته تنها چیزی که به دست آورده‌ام حقوق ماهیانه‌ام از TFL بوده است. حتی دریافت بخش زیادی از سهم ایردراپ بنیان‌گذاری‌ام را به تعویق انداختم. زیرا:

۱. به آن نیاز نداشتم
۲. نمی‌خواستم برداشت غیرضروری کنم

او با اشاره به اینکه پرداختن به این شایعات دروغین تنها درد مال‌باختگان شبکه را افزایش می‌دهد، ادامه داد:

من چیز زیادی نگفتم چون نمی‌خواهم نقش یک قربانی را بازی کنم، اما بیشتر سرمایه‌ام را طی این اتفاق از دست داده‌ام.
من این را چندین بار اعلام کرده‌ام، اما واقعا به پول اهمیتی نمی‌دهم.

ظاهرا مستر بی (Mr B)، از توسعه‌دهندگان اصلی Anchor Protocol، قبل‌تر در‌رابطه با نرخ بالای بهره این پروژه بارها به توسعه‌دهندگان اصلی شبکه ارز دیجیتال ترا هشدار داده بود.

او پس از سقوط ارزش لونا و Terra USDT اعلام کرد:

این پلتفرم فقط برای ارائه نرخ بهره ۳/۶ درصد برای پایدار نگه‌داشتن شبکه Terra طراحی شده بود، اما درست قبل از معرفی و عرضه رسمی، این نرخ به ۲۰ درصد تغییر یافت. از همان ابتدا حدس می‌زدم چنین اتفاقی در پیش است.

گفته می‌شود شخص دو‌کووان با کاهش نرخ سود پروتکل انکر مخالفت کرده است. این در حالیست که بسیاری خروج ارز به‌واسطه پرداخت سودهای این پروژه را از دلایل اصلی ریزش قیمت ارز لونا و استیبل کوین ترا می‌دانند.

بنابراین با‌توجه به گفته‌های اخیر، دو‌کوان مجددا برای پاسخ‌گویی درباره مخالف با کاهش درصد سود پرداختی پروژه انکر و همچنین توضیح درمورد برداشت از ذخایر شبکه توسط پارلمان کشور کره جنوبی احضار شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا