ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

بانک مرکزی اروپا به دنبال وضع قوانین ارز دیجیتال برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها توسط روسیه

به گفته کریستین لاگارد، ریاست بانک مرکزی اروپا، سؤاستفاده دولت روسیه از نبود قوانین کامل و شفاف برای ارزهای دیجیتال و دور زدن تحریم‌‌های اقتصادی جدید با استفاده از آنها وجود دارد. به همین دلیل بایستی فوراً نسبت به وضع قوانین جامعی در این باره اقدام نماییم.

پنجشنبه گذشته، جو بایدن ریاست جمهوری وقت آمریکا، اعلام کردم که تحریم‌های شدیدی را علیه 5 بانک اصلی کشور روسیه و سران این کشور اعمال خواهد کرد. بایدن علت این اقدام را حمله روسیه به اوکراین و هدف ایالت متحده را تحمیل کردن هزینه‌های سرسام‌آور به این کشور اعلام کرد.

البته لازم به ذکر است که در این تحریم‌ها دسترسی روسیه به شبکه پرداخت سوییفت قطع نشده و امکان استفاده از دارایی‌های ارز دیجیتال برای انتقال پول توسط روسیه به قوت خود باقیست.

بنابر اعلام خبرگزاری‌های معتبر، در جلسه غیررسمی روز جمعه که با حضور رؤسای وزارت‌ اقتصاد و دارایی کشورهای اروپایی برگزار شد، تمامی تحریم‌های جدید علیه روسیه توسط ریاست بانک مرکزی اروپا لازم‌الاجرا خوانده شد. این تحریم‌ها به دنبال حمله روسیه به اوکراین وضع و اعمال شدند.

به همین ترتیب روند آماده‌‌سازی فوری طرح MiCA برای وضع قوانین بازدارنده مرتبط با ارز دیجیتال در دستور کار قانون‌گذاران اروپایی قرار گرفت.

طرح MiCA (Markets in Crypto-Assets) به معنای طرح ویژه بازار ارزهای دیجیتال بوده و چهارچوبی مشخص و شفاف را برای استفاده از ارزهای دیجیتال ارائه کرده و کشورهای اروپا را ملزم به اجرای آنها می‌کند.

این طرح از فناوری‌های خلاقانه‌ای همچون ارز دیجیتال حمایت کرده اما راه را برای سوءاستفاده کشورها از این ابزار می‌بندد. طرح Markets in Crypto-Assets برای اولین بار در ماه‌‌های پایانی 2020 به کمیسیون اقتصادی اروپا ارائه شد و در اوایل سال 2021 توسط این کمیته تصویب شد.

گرچه، به علت وجود اشکالات و شبهه‌هایی درباره قوانین موجود در این طرح، زمانبندی رأی‌گیری پارلمان اروپا برای MiCA که موعد آن در این هفته جاری بود، به تاریخ دیگری موکول شد.ن

استفان برگ، از اعضای پارلمان اروپا، علت این تعویق را امکان اشتباه گرفتن این طرح به‌عنوان قانون بازدارنده استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر الگوریتم اجماع POW اعلام کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا