ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

عرضه اوراق قرضه بیت‌کوین السالوادور به تعویق افتاد!

به گفته وزیر اقتصاد اولین کشور بیت‌کوینی جهان یعنی السالوادور، اوراق قرضه بیت‌کوین تقریباً آماده عرضه است اما ادامه‌دار شدن جنگ جدید روسیه و اوکراین و تبعاتی که بر منطقه و مسائل سیاسی جهان داشته است، برخی از چهارچوب‌های این طرح را متأثر کرده است و ممکن است زمان‌بندی عرضه این اوراق بیت‌کوینی به تعویق بیافتد.

ارزش کل اوراق قرضه بیت‌کوین السالوادور چیزی در حدود یک میلیارد دلار است که به زودی به شهروندان واجد شرایط این کشور عرضه خواهد شد.

این در حالی است که در دو هفته گذشته نایب بوکله، ریاست جمهوری کشور السالوادور، طرح اعطای شهروندی این کشور به سرمایه‌گذاران خارجی را مطرح کرده و همچنین برای تسهیل جذب سرمایه‌گذاران و پناه‌جویان آزادی، پیشنهاد تغییر 52 مورد از قوانین این کشور را نیز به کنگره ارائه کرد.

با این وجود ارتباط بین اعطای امتیاز شهروندی به سرمایه‌گذاران با ارزهای دیجیتال هنوز از سمت بوکله اعلام و تأیید نشده است. بوکله هدف خود را از این اقدامات تبدیل کردن السالوادور به یک کشور آزاد و کوتاه کردن دستان خودکامگی از شهروندان اعلام کرد.

السالوادور از پیشگامان استقبال از فناوری‌های غیرمتمرکز مالی از جمله ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین است و اولین کشوری است که ارز دیجیتال بیت‌کوین را به‌عنوان یک دارایی و ارز رسمی در کشور خود اعلام کرد.

این اقدام رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، و خریداری کردن بیت‌کوین‌های متعدد در طول چندین ماه گذشته باعث بروز انتقادات بسیاری از سوی مقامات و سناتورهای دولتی کشورهای مختلف از جمله آمریکا قرار گرفت که علت این امر را تنها می‌توان عدم علاقه این قدرت‌ها به غیرمتمرکزسازی اقتصاد و پول، و خطراتی که برای منافع شخصی آنها دارد، دانست.

ارزهای دیجیتال به مرور زمان جایگاه خود را در میان روزمرگی‌های انسان پیدا کرده و روزبه‌روز در حال گسترش هستند. در آینده شاهد اوج‌گیری استفاده از این دارایی‌ها در کشورهای مختلف خواهیم بود.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا