ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کوین

بمب سختی اتریوم به تعویق افتاد، اما اتریوم 2.0 همچنان برقرار است!

توسعه‌دهندگان اتریوم تصمیم گرفته‌اند تا بمب سختی (Difficulty Bomb) این شبکه، یکی از مهمترین مراحل اجرا کردن بروزرسانی ادغام یا اصطلاحاً Merge را به تعویق بیاندازند.

تیم بیکو (Tim Beiko) یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم اعلام کرده است که توسعه‌دهندگان اتریوم این رخداد را دو ماه به تعویق انداخته‌اند تا «قبل از اعلام یک روز و ساعت قطعی، تمام متغیرها و اعداد را بررسی کرده باشیم.»

بمب سختی اتریوم روش انتخابی توسعه‌دهندگان اتریوم برای جلوگیری از فعالیت ماینرها در شبکه اتریوم است که در راستای مهاجرت این شبکه بلاکچینی از الگوریتم اثبات کار (PoW) به الگوریتم اثبات سهام انجام می‌شود. این بمب قرار است میزان سختی تأیید تراکنش‌ها و در نتیجه استخراج اتریوم را افزایش داده و در نتیجه درآمد ماینرها از استخراج اتریوم را کاهش دهد. در نهایت نیز تأیید تراکنش‌ها و ساخت بلاک جدید نیز برای ماینرها غیرممکن خواهد شد.

این بمب سختی یکی از ویژگی‌های اتریوم است که در سال 2016 و طی برنامه‌ریزی برای ساخت لایه اجماع یا همان اتریوم 2.0 به کد اصلی آن اضافه شد و قرار است در مهاجرت این شبکه به الگوریتم اثبات سهام به‌کار رود.

لایه اجماع (Consensus Layer) بخشی از مجموعه تغییراتی در شبکه بلاکچینی اتریوم است که بیشتر با عنوان اتریوم 2.0 میان کاربران شناخته می‌شوند و قرار است مقیاس‌پذیری و میزان مصرف انرژی این شبکه را بهبود بخشند؛ به نحوی که بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها، مهاجرت اتریوم به الگوریتم اثبات سهام منجر به کاهش 99.9 درصدی مصرف انرژی این شبکه خواهد شد.

گرچه بیکو اشاره‌ای به آن نمیکند، اما به تعویق افتادن بمب سختی، می‌تواند به تعویق افتادن رخداد ادغام (Merge) را نیز به‌همراه داشته باشد؛ رخدادی که انتظار داریم در آگوست امسال شاهد آن باشیم.

همچنین، شایان ذکر است که شبکه آزمایشی Ropsten به‌تازگی مهاجرت موفقی به الگوریتم اثبات سهام داشته و توسعه‌دهندگان اتریوم از آن به‌عنوان «اولین تمرین رخداد اصلی» یاد می‌کنند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا