ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

هم‌بنیان‌گذار اتریوم از یک زمستان دیگر در دنیای ارزهای دیجیتال استقبال می‌کند

ویتالیک بوترین، از بنیان‌گذاران اتریوم معتقد است که شرایط رکودی که در حال حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال حاکم شده و توسط سرمایه‌گذاران نگران با عنوان زمستان ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، در نهایت به نفع این بازار تمام خواهد شد.

در همین راستا وی طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت: «کسانی که در حوزه ارزهای دیجیتال عمیق هستند، خصوصاً کسانی که به توسعه و ساخت خدمات و پلتفرم‌های جدید می‌پردازند، از بازار خرسی (نزولی) استقبال می‌کنند. آنها از این بازار استقبال می‌کنند؛ زیرا زمانی که بازار روند صعودی می‌گیرد و رشد خوبی را تجربه می‌کند، مسلماً خوشحالی بسیاری را به دنبال دارد اما این موضوع موجب افزایش توجه کوتاه‌مدت با نگاه سودآوری می‌شود.»

از زمان رسیدن به اوج قیمت در ماه نوامبر سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال روند نزولی را به خود گرفته‌ است؛ هر چند که به دلیل کاهش ورود کمک‌های دولتی به افراد، به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از سرمایه‌گذاران و کارشناسان انتظار چنین کاهشی را داشتند. در این شرایط، شاخص Galaxy Crypto سایت بلومبرگ 45 درصد از نقطه اوج خود کاهش پیدا کرده و ارز بومی شبکه بلاکچین اتریوم، پرکاربردترین بلاکچین جهان، نیز در زمان مشابه حدود 40 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

از زمان آخرین زمستان ارزهای دیجیتال در سال 2018، این صنعت و بازار مالی رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است و بر اساس گزارش سایت CoinGecko، در حال حاضر بیش از 12,588 توکن در این بازار وجود دارد. مقادیر زیاد سرمایه‌ای که طی بازار گاوی قبلی به دنیای ارزهای دیجیتال وارد شد، توانست میلیونرها و میلیاردرهای یک‌شبه زیادی را بسازد، اما عموماً برد یک نفر، در ادامه ضرر و باخت یک نفر دیگر رخ می‌دهد.

بازارهای رو به رشد که افراد زیادی را برای افزایش سرمایه خود جذب می‌کنند، عموماً منجر به جذب و راه‌اندازی راه‌های سوء‌استفاده از بازار مانند Pump and Dump توسط افرادی که برای دریافت سود کوتاه‌مدت در این بازارها حضور پیدا می‌کنند نیز می‌شوند. بر همین اساس این میلیاردر 28 ساله گفت: «در زمستان است که چنین پروژه‌هایی ناپدید می‌شوند و می‌توان پروژه‌های پایدار را شناسایی کرد. این پایداری از جنس مدل پروژه، تیم توسعه‌دهنده و جامعه کاربری آن شکل خواهد گرفت.»

البته او همچنان از روند بازار ارزهای دیجیتال از ابتدای سال جدید میلادی «متعجب» است و همچنان مطمئن نیست که در زمستان ارزهای دیجیتال قرار داریم، یا این بازار در حال واکنش نشان دادن به روند کلی اقتصاد جهانی و سایر بازارهای مالی است. همچنین، ویتالیک بوترین معتقد است که زمستان‌های ارزهای دیجیتال به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا تمرکز بیشتری بر بهبود فناوری پروژه خود به خرج دهند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا