ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

اتریوم در خطر سقوط ۲۵ درصدی

با اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت بیش از ۲۰ درصدی ارز دیجیتال اتریوم بودیم، اما تحلیل‌گران بر‌این‌باورند که امکان ریزش مجدد قیمت این ارز دیجیتال به‌دلیل قرار گرفتن در یک ناحیه خرسی، همچنان وجود دارد.

قیمت ارز ETH در روز ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت)، در محدوده دو نمودار همگرا قرار گرفته است. این روند نشان از شروع یک بازار خرسی در بازار اتریوم است.

«اصلی‌ترین نشانه بازار خرسی الگوهای تکرار‌شونده نزولی هستند. به این شکل که پس از شکسته شدن قیمت پایین‌تر از الگوی ثابت نمودار در آن بازه زمانی، مجددا به اندازه ارتفاع ریزش قیمت قبلی، ارزش ارز کاهش پیدا می‌کند و این روند ادامه داشته باشد. به این روند تکرار‌شونده الگوی پرچم می‌گویند.»

خطر بسته شدن قیمت اتریوم زیر الگوی پرچم

در چند روز گذشته ارتفاع میله‌های صعودی اتریوم در الگوی پرچم، حدود ۶۵۰ دلار بوده است. اگر در نزدیکی نقطه اوج این حرکت میله‌ای (محدوده ۲،۰۳۰ دلار) روند نزولی ارز ETH آغاز شود، ریزش بیش از ۲۵ درصدی قیمت این ارز و بسته شدن قیمت آن در کانال ۱،۵۰۰ دلار محتمل است.

هدف بازار خرسی اتریوم در فوریه سال گذشته، افزایش قیمت این ارز تا ۲۵۰ درصد بود. اما در حال حاضر EMA (میانگین متحرک نمایی) ۲۰۰ روزه اتریوم روی ۱،۶۰۰ دلار بسته شده است.

اتریوم در حال حاضر پس از آزمون منطقه تقاضا (تریدرها در منطقه شروع تقاضای خرید کوین‌های خود را به بازار عرضه می‌کنند و با احتمال یک اصلاح قیمت صعودی مجددا همان ارز را می‌خرند)، بازگشت قیمت داشته است. با ادامه این روند احتمال بازگشت قیمت ارز دیجیتال اتریوم به ۳،۰۰۰ دلار وجود دارد و این یعنی افزایش ۵۰ درصدی قیمت اتر، چیزی برخلاف تحلیل‌های این چند روز.

بدترین سناریو شکست قیمت ارز ETH

بدترین حالت شکست قیمت ارز ETH پایین‌تر از منطقه تقاضا است. این شرایط بازار را در شرایط ریسک بسیار بالا قرار می‌دهد و سبب تاثیر قیمت این ارز روی کل بازار می‌‌شود.

تا حالا نیز کاهش ۵۰ درصدی قیمت اتر طی سه ماهه اخیر، سبب شد سرمایه‌گذاران آن را مانند بیت کوین یک سرمایه با درصد ریسک بالا دانسته و موجودی خود را تبدیل کنند.

بر‌اساس گزارش وب‌سایت کوین تلگراف (Cointelegraph)، ادامه این روند فروش که اکنون و طی هفته‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم، تاثیرات منفی بسیاری روی ارزش ارزهای بیت کوین، اتریوم و کاردانو خواهد گذاشت و در اثر کاهش قیمت این ارزها سایر کوین‌ها نیز مجددا کاهش قیمت را تجربه خواهند کرد.

وب‌سایت تحلیلی BOOX Research و یک وبلاگ تحلیلی مطرح به‌نام SeekingAlpha، اعلام کرده‌اند در دراز مدت می‌توان به شرایط بیت کوین و اتریوم امیدوار بود اما ممکن است روند اصلاح قیمت آن‌ها و بازگشت قیمت به محدوده‌های رویایی گذشته یک بازه زمانی چند ساله نیاز داشته باشد.

به‌طور کلی با‌توجه به تحلیل‌‌ها می‌توان نزولی شدن بیشتر بازار ارزهای دیجیتال را در ماه‌های پیش‌رو محتمل دانست.

5/5 - (2 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا