ثبت نام اکسچنج
اخبار

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا لایحه تنظیم دارایی‌های دیجیتال را به تصویب رساندند

لایحه تنظیم بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA) یک گام به ثبت در قانون اساسی نزدیکتر شده است. قانونگذاران اتحادیه اروپا بیش از دو سال است که در مورد «لایحه میکا» گفتگو می‌کنند.

اروپا یک قدم به تنظیم صنعت کریپتو نزدیک‌تر شده است.
قانون‌گذاران اتحادیه اروپا در روز دوشنبه (10 اکتبر) مقررات بازار دارایی‌های دیجیتال (MiCA) را امضا کردند، قانون مهمی که امیدوار است بتواند فضای دارایی دیجیتال را در اتحادیه تنظیم کند.

مقامات پارلمان اروپا با 28 رای موافق در برابر 1 مخالف، به این قانون رای مثبت دادند. در صورت تصویب این لایحه در رای‌گیری بعدی، قوانین سخت‎گیرانه‌تری برای شرکت‌های رمز ارزی فعال در اروپا تنظیم خواهد شد.

  • لایحه MiCA از صادرکنندگان ارز دیجیتال می‌خواهد تا یک “سپیدنامه ارز دیجیتال” حاوی اطلاعات پروژه خود را منتشر کنند.
  • همچنین این لایحه از شرکت‌های ارائه‌کننده استیبل کوین‌ها می‌خواهد که الزامات سرمایه خود را برآورده کنند. اگر این نهادها با پشتوانه یورو یا سایر ارزهای مورد استفاده در ایالات عضو اتحادیه اروپا نباشند، تعداد توکن‌های قابل صدور آنها محدود خواهد شد.
  • MiCA به دنبال قانون‌گذاری استخراج ارزهای دیجیتال نیز هست. این لایحه از «ارائه‌دهندگان بزرگ خدمات رمز ارزی» می‌خواهد تا میزان مصرف انرژی خود را افشا و اعلام کنند. استخراج ارزهای دیجیتال یک تجارت مبتنی بر مصرف انرژی است و ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین نیز آلایندگی کربن بیشتری نسبت به آلایندگی کل کشورهای جهان دارد.

پارلمان اتحادیه اروپا نیز به تازگی یک لایحه ضد‌پولشویی را تصویب کرد که در آن، درخواست‌های انتقال ارز دیجیتال بایستی شامل داده‌های پرداخت‌کننده و گیرنده دارایی باشد.
این لایحه، که با MiCA هماهنگ است، از ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتویی می‌خواهد که در صورت انجام تحقیقات در مورد پولشویی و تأمین مالی تروریسم، اطلاعات مربوطه را به مقامات ارائه کنند.
مقامات پارلمان اروپا در اواخر این ماه و قبل از اینکه این لایحه به قانون تبدیل شود، مجدداً در مورد تصویب نهایی قانون MiCA رای خواهند داد.

منبع: decrypt.co
5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا