ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

معافیت ماینرهای آمریکایی از ارائه گزارش به سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS)

اعلام برنامه خزانه‌داری ایالات متحده مبنی‌بر معافیت ماینرها از ارائه گزارش مالی به IRS، را می‌توان موفقیتی قانونی برای صنعت ارز دیجیتال در این کشور دانست.

در روز جمعه وزارت خزانه‌داری آمریکا طی نامه‌ای به گروهی از سناتورهای مجلس، برنامه خود را برای معافیت ماینرها، استیک‌کنندگان و سایر فعالان دنیای ارزهای دیجیتال اعلام کرد.

در پی همین نامه، سناتور باب پورتمن (Bob Portman) طی توییتی نوشت: «از تصمیم وزارت خزانه‌داری برای معافیت ماینرها، استیک‌کنندگان و کسانی که اقدام به خرید و فروش سخت‌افزار و نرم‌افزار مربوط به ارزهای دیجیتال می‌کنند، قدردانی می‌کنم.»

در نامه مذکور وزارت خزانه‌داری به سناتورهای مجلس، معاون وزیر خزانه‌داری در امور قانون‌گذاری، جاناتان دیویدسون (Jonathan Davidson)، گفت: «افراد و بازیگران فرعی که به اطلاعات مهم برای IRS دسترسی ندارند، نیازی نیست که مانند کارگزاری‌ها به ارائه اطلاعات خود به IRS بپردازند.»

دیویدسون همچنین تأکید کرد که تأییدکنندگان (Validators) ارزهای دیجیتال «احتمالاً نمی‌توانند بدانند که یک تراکنش مربوط به چه موضوعی است»، و فعالیت افراد و سازمان‌هایی که در ارائه خدمات و خرید و فروش سخت‌افزار و نرم‌افزارهای مربوط به ارزهای دیجیتال فعالیت دارند نیز «همانند فعالیت کارگزاری‌ها نیست.»

وزارت خزانه‌داری همچنین قصد دارد «لزوم برخورد با صرافی‌های متمرکز یا غیرمتمرکز و همتابه‌همتا مانند کارگزاری‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهد.» و به گزارش بلومبرگ، این وزارتخانه قصد دارد تا با معرفی قوانینی تعریف خود از کارگزاری‌ها را واضح‌تر کند.

در پی لایحه رییس جمهور بایدن مبنی بر تخصیص 1 تریلیون دلار برای بهبود و پیشرفت زیرساخت‌های آمریکا، فعالان حوزه ارز دیجیتال ملزم به گزارش تمام تراکنش‌های دیجیتالی با ارزش بالاتر از 10,000 دلار به IRS شدند و این تصمیم خزانه‌داری نیز بر اساس شرایط ایجاد شده برای فعالان حوزه ارز دیجیتال اتخاذ شده است.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا