ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

خاورمیانه و آفریقای شمالی، یکه‌ تاز رشد ارز دیجیتال در جهان

بر اساس آمار مندرج در وب‌سایت خبری کریپتو نیوز و بر اساس تحقیقات گسترده پلتفرم تحلیلی چین ‌آنالیسیس (Chainanalysis.com)، کشورهای واقع در حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) با وجود داشتن بازارهای کوچک و اندک ارز دیجیتال، سریع‌ترین پیشرفت را در این عرصه داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، کشورهای حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا از  تابستان 2021 تا تابستان 2022، بیش از 566 میلیارد دلار درآمد از بازار رمز ارزها داشته‌اند که این مبلغ نسبت به سال گذشته 48% افزایش یافته است.

mena and crypto

همچنین در لیست 30 کشور برتر حوزه ارز دیجیتال در جهان نیز نام سه کشور خاورمیانه‌ای ترکیه، مصر و موراکو به چشم می‌خورد.

mena yoy growth

  • ترکیه بزرگترین بازار رمز ارزها را در این منطقه دارا است و شهروندان این کشور در سال گذشته 192 میلیارد دلار درآمد دیجیتال بدست آورده‌اند. با این حال در مقایسه سالانه، سرعت رشد کریپتو در ترکیه در حال کند شدن است.
  • در مصر نیز آمارها بسیار جالب توجه هستند؛ به طوری که در سال گذشته (2021-2022)، حجم تراکنش‌های رمز ارزی این کشور سه برابر بیشتر از سال قبل از آن (2020-2021) بوده است.
  • طبق این گزارش، در موراکو نیز اقدامات مهمی برای قانون‌گذاری حوزه کریپتو انجام شده است و در اوایل سال جاری نیز بانک مرکزی موراکو با صندوق بین‌المللی پول (IMF) و بانک جهانی (World Bank) برای ایجاد مقررات ارز دیجیتال که «بر نوآوری و حمایت از مصرف‌کننده تأکید می‌کند» شریک شده است.
5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا