ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

اولین نقل و انتقال فوتبالی با USDC!

این هفته باشگاه ورزشی سائو پائولو برزیل، بازیکن آرژانتینی Giuliano Galoppo را از باشگاه Banfield خریداری کرد؛ اما با اینکه نقل و انتقالات بازیکنان فوتبال بسیار رایج است، این جابجایی ویژگی خاصی دارد.

 

هزینه لازم برای خرید این بازیکن از باشگاه Banfield با استفاده از USDC و به کمک صرافی ارز دیجیتال Bitso انتقال داده شد که یکی از بزرگترین صرافی‌های این حوزه در کشور برزیل به‌شمار می‌رود.

مدیر عامل صرافی بیتسو در برزیل، Thales Araújo de Freitas، نیز این تراکنش را «یک لحظه تاریخی برای بیتسو، سائو پائولو و تمام صنعت فوتبال آمریکای جنوبی» خواند.

دلیل استفاده از USDC برای انتقال مبلغ قرارداد را نیز می‌توان در محدودیت‌های بانک مرکزی آرژانتین مبنی بر لزوم تبدیل دارایی‌های نقد خارجی به پزوی آرژانتینی جست‌وجو کرد. بر اساس این قوانین، برای آنکه باشگاه سائو پائولو بتواند مبلغ قرارداد را از طریق این بانک جابجا کند، باید ابتدا به بانک مرکزی این کشور دلار پرداخت کرده و در سیستم بانکی آرژانتین پزو دریافت کند.

اما مشکل اینجاست که نرخ تبدیل رسمی پزوی آرژانتین برابر با 131 پزو به ازای هر دلار است؛ در حالی که این ارز در بازار آزاد با نرخ 300 پزو در ازای هر دلار معامله می‌شود. بدین ترتیب اگر باشگاه سائو پائولو از طریق بانک مرکزی آرژانتین دست به انجام معامله می‌زد، مجبور به پرداخت پول بیشتری می‌شد.

همچنین، دلیل همکاری باشگاه فوتبال سائو پائولو با صرافی بیتسو برای انجام این تراکنش را نیز می‌توان در رابطه 6 ماهه این دو شرکت دنبال کرد؛ در ماه ژانویه سال جاری بود که صرافی بیتسو به‌عنوان یکی از حامیان مالی باشگاه سائو پائولو معرفی شد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا