ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

نرخ مواجهه بانک‌های جهانی با رمز ارزها حدود 0.01٪ است!

گزارش اخیر کمیته مقررات بانک‌داری basel نشان می‌دهد که 19 موسسه مالی و بانک بزرگ در سراسر جهان جمعاً دارای نزدیک به 10 میلیارد یورو رمز ارز هستند و از این دارایی‌ها استفاده می‌کنند.

کمیته مقررات بانک‌داری استاندارد جهانی (بازل) در آخرین گزارش خود، میزان فعالیت کریپتویی بانک‌های جهانی را در حدود 0.01 درصد تخمین زده است. چراکه بر اساس آمارهای موجود، 19 موسسه مالی بزرگ جهانی دارای نزدیک به 10 میلیارد یورو ارز دیجیتال هستند که برابر با 0.14 درصد میزان کل استفاده از کریپتو در جهان است.

این گزارش داده‌های دارایی‌های کریپتو خود را از ۱۶ بانک دسته اول و 3 بانک دسته دوم نتیجه گرفته است. گفتنی است که 10 مورد از این بانک‌ها از قاره آمریکا، 7 بانک از اروپا و 2 بانک باقی مانده از سایر قاره‌ها انتختاب شده بودند.

این گزارش با در نظر گرفتن میزان و سطح گسترش بانک‌ها در جهان، تخمین می‌زند که نرخ بکارگیری رمز ارزها در جامعه جهانی پس از گنجاندن بانک‌های دسته سوم به نتایج، حدود 0.01 درصد خواهد شد.

crypto-and-banks basel

بر اساس داده‌های این گزارش، بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بیشترین دارایی‌های کریپتویی بانک‌ها هستند. در میان این ۱۹ بانک و مؤسسه مالی، میزان استفاده از بیت کوین ۳۱ درصد و اتریوم ۲۲ درصد است. توکن‌هایی که بیت کوین یا اتریوم را به عنوان دارایی‌های پشتوانه خود دارند، سومین و چهارمین دارایی‌های نگهداری شده توسط بانک‌ها هستند. در این بین، توکن‌‌های مبتنی بر بیت کوین 25% و توکن‌های مبتنی بر اتریوم 10% کل این میزان را تشکیل می‌دهند.

5/5 - (2 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا