ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

پلتفرم هارمونی پاسپورت Bored Ape Yacht صادر خواهد کرد

پلتفرم هارمونی که شبکه اصلی آن بر بستر شبکه اتریوم توسعه یافته و ادعای انجام تراکنش‌ها در 2 ثانیه و کارمزدهای کمتر نسبت به اتریوم را دارد، در روز جمعه از تصمیم خود برای راه‌اندازی پاسپورت Bored Ape Yacht پرده‌برداری کرد. این پاسپورت به دارندگان NFTهای این مجموعه امکان می‌دهد تا از NFTهای خود در بازی DeFi Kingdoms استفاده کنند؛ این بازی بر پایه پلتفرم هارمونی توسعه یافته و ماهانه بیش از 120,000 کاربر فعال دارد.

در مراحل اولیه این پاسپورت، دارندگان NFTهای Bored Ape Yacht می‌توانند با اتصال کیف‌پول متامسک به بازی DeFi Kingdoms، دارایی‌های خود در بازی را میان بلاکچین‌های مختلف به نمایش گذاشته و آنها را تأیید کنند.

تازگی فناوری‌های بین‌زنجیره‌ای در دنیای ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های ساخته‌شده در آن، به معنای امنیت پایین پل‌های بین‌زنجیره‎ای و افزایش خطر از دست دادن دارایی‌هاست. شایان ذکر است که بزرگترین هک تاریخ دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز از همین طریق در پل Wormhole رخ داده است. اما بر اساس توضیحات توسعه‌دهندگان، پاسپورت هارمونی دارایی‌ها را جابجا نمی‌کند و به‌جای آن، سعی در اثبات مالکیت یک دارایی در چند شبکه بلاکچین و تضمین حفظ مالکیت در پلتفرم‌های مختلف دارد.

در حال حاضر پل بین‌زنجیری این پاسپورت که هورایزن (Horizon) به معنای افق نام دارد، از شبکه‌های هارمونی، اتریوم، زنجیر BNB و سه بلاکچین دیگر پشتیبانی می‌کند.

لئو چن، یکی از اعضای تیم هارمونی در ادامه توضیح داد: «ما قصد داریم کاربردهای صاحبان NFTها را افزایش داده و امکان نمایش NFTهای آنها در دنیای متاورس را افزایش دهیم. مالکان مجموعه Bored Ape Yacht تنها اولین گزینه هستند. هویت بین‌زنجیری می‌تواند با ایجاد یک راه امن و ساده، بدون خطر از دست دادن دارایی‌ها، این مهم را تحقق بخشد.»

ماه گذشته، توییتر نیز طی اقدامی مشابه امکان قرار دادن NFTها به‌عنوان عکس پروفایل را ممکن کرد. البته این قابلیت همچنان در فاز آزمایشی قرار دارد و تنها برای NFTهای شبکه اتریوم ممکن است و خبری از پشتیبانی بین‌زنجیری در آن نیست.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا