ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

موج جدید استخدام در برخی شرکت‌های بلاکچینی، به‌دنبال اخراج کارمندان از سایر شرکت‌های این حوزه

بایننس، ریپل و چند شرکت دیگر استخدام می‌کنند.

در روزهای اخیر و با توجه به وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از افراد چشم به صفحات کامپیوتر خود دوخته و روند تغییرات قیمت را رصد می‌کنند، اما شرایط فعلی بازار در کنار شکل‌گیری شرایط نامناسب اقتصادی در سطح جهان، باعث شده تا برخی طعم بیکاری را چشیده و کار خود را از دست بدهند.

در پی این رخداد، شاهد پست‌های مختلفی در لینکدین و توییتر بودیم. پست‌هایی که برخی از آنها خبر از بیکاری خود داده و ابراز عصبانیت یا سردرگمی کرده‌اند. برخی دیگر نیز، راهکارهایی برای گذر از شرایط فعلی و دست‌وپنجه نرم کردن با بیکاری ارائه می‌کنند.

همزمان با انتشار توییت‌ها و پست‌های کسانی که به‌تازگی شغل خود را از دست داده‌اند نیز، چند شرکت فعال در حوزه بلاکچین دست به ارائه فرصت‌های شغلی زده‌اند.

برای مثال صرافی بایننس در شبکه‌های اجتماعی از ارائه 2,000 فرصت شغلی جدید خبر داده تا افراد و استعدادهایی که به‌تازگی اخراج شده‌اند را جذب کند. در همین راستا، مدیرعامل صرافی بایننس، CZ، در توییتی نوشت: «نه گفتن به تبلیغات مسابقات Super Bowl، تغییر نام استادیوم ورزشی و قبول قراردادهای اسپانسری در چند ماه گذشته کار آسانی نبود، اما ما موفق از آن ]آزمایش[ بیرون آمده‌ایم و امروز، 2,000 موقعیت شغلی جدید در بایننس ارائه کرده‌ایم.»

وی همچنین ادامه داد: «با اینکه پروژه‌ها و صرافی‌های زیادی دوران سختی را در بازار خرسی پشت سر خواهند گذاشت، اما بیشتر آنها قدرتمندتر از قبل بازخواهند گشت. آنهایی که صادقانه شکست خورده‌اند نیز پروژه‌های جدید ساخته و از تجربه قبلی خود درس خواهند گرفت. اینگونه صنعت بلاکچین رشد خواهد کرد.»

ریپل نیز طی توییتی از طرف مدیرعامل خود، برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse)، از فرصت‌های شغلی جدید خبر داده است: «ریپل در حال استخدام صدها موقعیت شغلی در سراسر جهان است؛ هم به‌صورت حضوری و هم دورکاری.»

صرافی کراکن (Kraken) نیز تعدادی فرصت شغلی محدود ارائه کرده است. این شرکت در یک بیانیه 32 صفحه‌ای فرهنگ و شرایط کاری خود را برای علاقمندان به کار در این شرکت توضیح داده تا علاقمندان بتوانند با دید باز دست به انتخاب بزنند.

بر اساس توییتی از شرکت CryptoCareers که یکی از سایت‌های کاریابی محبوب حوزه ارزهای دیجیتال به‌شمار می‌رود، شرکت‌های زیر بخشی از نیروی کاری خود را اخراج کرده‌اند:

  • صرافی کوین بیس (Coinbase): 18 درصد
  • جمینای (Gemini): 10 درصد
  • صرافی com: 5 درصد
  • صرافی بلاک‌فای (BlockFi): 20 درصد

بر این اساس، به‌نظر می‌رسد رقبای شرکت‌های مذکور سعی دارند با ارائه فرصت‌های شغلی مختلف، استعدادهای خروجی از این شرکت‌ها را جذب کنند.

5/5 - (3 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا