ثبت نام اکسچنج
لغت نامهاستخراجبلاکچیندانشنامهمعامله و سرمایه گذاری

چگونه از طریق فاست (Faucet) ارز دیجیتال رایگان دریافت کنیم؟

راه‌های مختلفی برای دریافت رایگان بیت کوین و ارز دیجیتال وجود دارد و فاست ارز دیجیتال یکی از بهترین این راه‌ها به‌شمار می‌رود. اما دانستن برخی نکات ضروری هنگام استفاده از این روش برای کسب ارز دیجیتال رایگان می‌تواند از پیش آمدن مشکلات زیادی جلوگیری کند. به همین دلیل، در این مقاله از بلاگ پلتفرم مالی سیتکس قصد داریم تا با فاست (Faucet) ارز دیجیتال، تاریخچه و نحوه استفاده از آنها آشنا شویم.

فاست (Faucet) ارز دیجیتال چیست؟

فاست ارز دیجیتال به وبسایت یا اپلیکیشنی گفته می‌شود که در ازای انجام کارهای کوچک، به کاربران ارز دیجیتال می‌دهد؛ بر همین اساس، رایگان خواندن فاست‌ها چندان دقیق نیست. فاست در لغت به‌معنای شیر آب است و دلیل این نامگذاری، اندک بودن پاداش‌های حاصل از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌هاست.

برای دریافت ارز دیجیتال از فاست‌ها، کاربران کافی است به کارهای ساده مانند مشاهده و ویدئوهای معرفی محصولات مختلف، کامل کردن آزمونک‌ها و نظرسنجی‌ها، کلیک کردن لینک‌ها یا کامل کردن کپچا (Captcha) بپردازند.

فاست‌های ارز دیجیتال را نمی‌توان راهی برای یک شبه میلیونرشدن در نظر گرفت؛ خصوصاً هر چه یک کار ساده‌تر باشد، پاداش آن نیز کمتر خواهد بود. در واقع استفاده از فاست‌ها را می‌توان وسیله‌ای برای وقت‌کشی در نظر گرفت که در نهایت درآمد بسیار اندکی را نیز به‌همراه دارد.

هدف و تاریخچه ایجاد فاست‌‌ها

اولین فاست (Faucet) ارز دیجیتال تاریخ، در سال 2010 توسط گوین اندرسن (Gavin Andersen) راه‌اندازی شد که در هر روز و به هر کاربر پنج بیت کوین رایگان هدیه می‌داد. از آن زمان تاکنون فاست‌های متعددی ایجاد شده‌اند که در کنار بیت کوین، از سایر ارزها نیز برای پرداخت پاداش به کاربران استفاده می‌کنند. در ادامه با برخی از بهترین فاست‌ها برای دریافت ساده و رایگان ارز دیجیتال نیز آشنا خواهیم شد.

در ابتدا هدف فاست‌ها افزایش آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال و خصوصاً بیت کوین بود. در واقع افرادی مانند اندرسن فرض می‌کردند که اگر مردم صاحب مقداری بیت کوین یا ارز دیجیتال شوند، به تحقیق و یادگیری در مورد آن تشویق خواهند شد. از این نظر فاست‌ها را می‌توان مشابه ایردراپ‌ها در نظر گرفت؛ چراکه یکی از اهداف ایرداپ، معرفی پروژه به کاربران جدید از طریق اهدای رایگان توکن آن پروژه است.

همچنین، در روزهای ابتدایی پیدایش بیت کوین، صرافی‌های زیادی وجود نداشتند و فاست‌ها بهترین راه دریافت بیت کوین به‌شمار می‌آمدند. اما در ادامه و با افزایش آگاهی در مورد ارز دیجیتال، استفاده از فاست‌ها برای معرفی ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار کمتری پیدا کردند.

هدف و تاریخچه ایجاد فاست‌‌ها

چراکه گسترش اینترنت و افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی، فرصت‌های به‌مراتب بهتر و کم‌هزینه‌تری را برای تبلیغ ارزهای دیجیتال و معرفی آنها به افراد مختلف فراهم کرده‌اند. بر این اساس، فاست‌های امروزی بیشتر ماهیت کسب درآمد برای صاحبان خود دارند.

سایت‌های فاست چگونه کار می‌کنند؟

همان‌طور که گفتیم، هدف فاست‌ها از وسیله‌ای برای افزایش آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال و بیت کوین، به روشی برای کسب درآمد تبدیل شده‌اند. در حال حاضر فاست‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

 1. فاست‌هایی که تنها در ازای انجام یک کار به کاربران ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند. برای کسب ارز دیجیتال، کاربر باید به انجام برخی کارهای ساده بپردازد.
 2. فاست‌هایی که در بازه‌های زمانی مختلف و بدون نیاز به انجام هیچ کاری به کاربران ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند. برای کسب ارز دیجیتال کاربر باید در بازه‌های زمانی متنوع به وبسایت مورد نظر مراجعه کند.
مطلب پیشنهادی مرتبط
نحوه ورود به کیف پول دیجیتال بلاکچین (BlockChain Wallet)

بخش بزرگی از درآمد یک وبسایت یا اپلکیشین فاست از طریق نمایش تبلیغات به کاربران تأمین می‌شود و این سایت‌ها نیز سعی دارند با جذب کاربران از طریق پرداخت مقادیر اندک ارز دیجیتال، سود حاصل از خدمات تبلیغات خود را افزایش دهند. این راه، اصلی‌ترین راه کسب درآمد فاست‌های نوع دوم محسوب می‌شود.

اما فاست‌هایی که تنها در ازای انجام کار به کاربران ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند، علاوه‌بر درآمد حاصل از تبلیغات می‌توانند از طریق کارهای انجام‌شده نیز درآمد کسب کنند. برای مثال یک فاست می‌تواند در ازای پر شدن هر فرم نظرسنجی توسط کاربران، از شرکت یا فرد صاحب آن فرم پول دریافت کند، یا کامل کردن تعدادی کپچا توسط کاربران می‌تواند برای آموزش به هوش مصنوعی کاربرد داشته باشد و…

از آنجایی که پاداش پرداختی فاست‌ها بسیار اندک است، بیشتر آنها حداقل میزان برداشت پاداش تعیین می‌کنند؛ بر این اساس، پاداش‌های حاصل از انجام هر کار در کیف‌پول نرم‌افزاری و موقت خود فاست نگهداری می‌شود و با رسیدن به حداقلی مشخص، کاربر می‌تواند پاداش‌های خود را برداشت کند. با اینکار، فاست‌ها مجبور نیستند برای پرداخت هر پاداش اندک کارمزد شبکه پرداخت کنند. رسیدن به این حداقل در فاست‌های مختلف ممکن است از یک روز تا بیش از یک هفته به‌طول انجامد.

معرفی سایت‌های معروف فاست

در حال حاضر سایت‌های فاست متعددی برای دریافت ساده و رایگان ارز دیجیتال وجود دارد که در ادامه به تفکیک نوع ارز دیجیتال پرداختی آنها را معرفی خواهیم کرد. اما یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن فاست‌های مختلف، استفاده از سایت Bestfarucetsites.com است؛ البته هنگام استفاده از این سایت، به نکات امنیتی در ادامه مقاله توجه داشته باشید.

بهترین فاست دریافت رایگان بیت کوین (BTC)

از آنجایی که ارزش بیت کوین بسیار بالاست، فاست‌های این ارز دیجیتال پاداش‌های خود را به واحد ساتوشی بیان کرده و پرداخت می‌کنند. هر ساتوشی یک میلیونیوم بیت کوین است و برای بیان مقادیر بسیار اندک بیت کوین کاربرد دارد.

از میان بهترین فاست‌های متعدد بیت کوین، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • in
 • com
 • win

حداقل میزان لازم برای برداشت در این فاست‌ها از 0.0002 تا 0.002 بیت کوین متغیر است و بسته به این مقدار نرخ پاداش پرداختی، رسیدن به این مقدار ممکن است از چند ساعت تا چند روز به‌طول بی‌انجامد.

بهترین فاست دریافت رایگان اتریوم (ETH)

فاست‌های اتریوم درست مانند فاست‌های بیت کوین کار می‌کنند، با این تفاوت که به‌جای ساتوشی و بیت کوین، پاداش کاربران از جنس اتریوم (ETH) است. برخی از بهترین این فاست‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • pw
 • win
 • space

بهترین فاست دریافت رایگان اتریوم (ETH)

بهترین فاست دریافت رایگان لایت کوین (LTC)

با استفاده از فاست‌های لایت کوین می‌توانید زمان خود را در ازای دریافت LTC که با نام لیتوشی شناخته می‌شود نیز تبادل کنید. برخی از بهترین فاست‌های لایت کوین را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • in
 • win

بهترین فاست دریافت رایگان بیت کوین کش (BCH)

همان‌طور که از نام آن پیداست، با استفاده از فاست‌های بیت کوین کش می‌توانید ارز BCH دریافت کنید:

 • com
 • net

بهترین فاست دریافت رایگان مونرو (XMR)

برای دریافت رایگان و بی‌دردسر ارز مونرو، می‌توانید از فاست‌های زیر استفاده کنید:

 • info
 • com
 • pw
مطلب پیشنهادی مرتبط
راهنمای دقیق نحوه عملکرد ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال

بهترین فاست دریافت رایگان زی کش (ZCash)

درست مانند سایر فاست‌ها، فاست‌های زی کش نیز در ازای انجام کارهای ساده به کاربران ارز ZEC پرداخت می‌کنند:

 • io
 • io

بهترین فاست دریافت رایگان ترون (TRX)

با استفاده از فاست‌های ترون می‌توانید از طریق کامل کردن فرم‌های نظرسنجی، معرفی دوستان، بازی کردن و… ارز ترون (TRX) بدست آورید:

 • com
 • Free-tron.com
 • com

SECURITY

نکات ضروری در هنگام استفاده از فاست (Faucet) ارز دیجیتال

با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال و علاقه افراد برای دریافت ارز دیجیتال رایگان و ساده، شاهد افزایش فاست‌های تقلبی و کلاهبرداری نیز بوده‌ایم. برای حفظ امنیت و دارایی‌های خود، نکات زیر را هنگام استفاده از فاست‌های ارز دیجیتال به‌خاطر بسپارید:

شباهت و تفاوت کلاهبرداری در طرح پانزی و هرمی در ارز دیجیتال

 1. برخی از فاست‌ها از ایمیل‌های جمع‌آوری‌شده در تله‌های فیشینگ استفاده می‌کنند؛ حتی‌المقدور از ثبت ایمیل خود در فاست‌ها خودداری کنید. اگر ثبت ایمیل امتیازاتی را به‌همراه دارد، از یک ایمیل موقتی استفاده کرده و از ارائه ایمیل شخصی و اصلی خود پرهیز کنید.
 2. هرگز و تحت هیچ شرایطی برای هیچ فاستی ارز دیجیتال ارسال نکنید.
 3. قبل از استفاده از هر فاست، در مورد آن تحقیق کرده و نظر کاربران را بخوانید.
 4. هرگز اطلاعات شخصی خود را در اختیار یک فاست قرار ندهید.
 5. برای استفاده از فاست‌ها یک کیف‌پول ارز دیجیتال مجزا بسازید و از استفاده از کیف‌پول اصلی خود پرهیز کنید.
 6. هرگز و تحت هیچ شرایطی رموز عبور کیف‌پول‌ها و صرافی‌ها یا عبارت بازیابی و کلید خصوصی کیف‌پول خود را در اختیار یک فاست قرار ندهید.
 7. برخی فاست‌ها با استفاده از سخت‌افزار کامپیوتر شما به استخراج ارز دیجیتال می‌پردازند؛ اینکار می‌تواند منجر به کند شدن کامپیوتر شما شود. اگر سخت‌افزار قدرتمند ندارید، از استفاده از این فاست‌ها دوری کنید.

نکات ضروری در هنگام استفاده از فاست‌ها

سوالات متداول

در ادامه به برخی از سوالات متداول کاربران در مورد فاست‌ها و نحوه دریافت ارز دیجیتال رایگان پاسخ خواهیم داد:

کدام ارزهای دیجیتال رایگان را می‌توان از طریق فاست به دست آورد؟

با استفاده از فاست ارز دیجیتال امکان دریافت تقریباً تمام ارزهای بزرگ و معروف بازار وجود دارد؛ بیت کوین، اتر، لایت کوین، دوج کوین، سولانا، شیبا اینو، پالی‌گان و… از ارزهایی هستند که فاست‌های فعال دارند.

نحوه درآمدزایی از طریق فاست بیت کوین

برای دریافت بیت کوین رایگان از فاست، کافی است وارد فاست مورد نظر شده و با انجام کارهایی مانند پر کردن فرم نظرسنجی، دیدن ویدئوهای تبلیغاتی یا کامل کردن کپچا و… مقداری ساتوشی بدست آورید. پس از رسیدن مجموع پاداش‌ها به حداقل میزان قابل برداشت، می‌توانید با ثبت آدرس کیف‌پول خود، پاداش‌های دریافتی را برداشت کنید.

چگونه بهترین فاست‌ها را پیدا کنیم؟

استفاده از سایت Bestfarucetsites.com از بهترین راه‌های پیدا کردن فاست ارز دیجیتال محسوب می‌شود.


اکسچنج سیتکس صرافی آنلاین خرید و فروش ارز دیجیتال با ایجاد بستر امن معاملاتی در دنیای ارز‌های دیجیتال و تلاش شبانه‌روزی تیم خود، چشم‌اندازی فراتر از یک اکسچنج ساده برای خود در نظر گرفته است. ما می‌کوشیم تا ضمن بهره‌گیری از دانش روز دنیا، خدماتی به کاربران خود ارائه دهیم تا بتوانند با خیالی آسوده به خریدوفروش بپردازند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا