ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

درخواست رئیس بانک مرکزی مجارستان برای ممنوعیت ارز دیجیتال در اتحادیه اروپا

گیورگی ماتولسی (György Matolcsy)، رئیس بانک ملی مجارستان، خواستار ممنوعیت خرید و فروش و استخراج ارزهای دیجیتال در تمام اتحادیه اروپاست.

وی با اشاره به ممنوعیت مشابه در چین طی مقاله‌ای با نام «زمان ممنوعیت خرید و فروش و استخراج ارز دیجیتال در اروپا فرا رسیده است!»، که توسط بانک ملی مجارستان منتشر شده، خواسته خود را مطرح کرده است.

او همچنین به تصمیم بانک مرکزی روسیه برای ممنوعیت خرید و فروش و استخراج ارز دیجیتال در این کشور اشاره کرد و افزود: «من کاملاً با این پیشنهاد موافق هستم و از صحبت قانون‌گذار مالی اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت استخراج بیت کوین حمایت می‌کنم.»

رییس بانک ملی مجارستان شدیداً معتقد است که ارزهای دیجیتال پتانسیل «خدمت‌رسانی به فعالیت‌های غیرقانونی و کلاهبرداری‌های هرمی» را دارند. او همچنین با تأکید بر نگرانی‌های بانک مرکزی روسیه اشاره کرد که تعیین قیمت ارزهای دیجیتال بر اساس نیاز احتمالی برای رشد در آینده تعیین می‌شود؛ این موضوع شکل‌گیری حباب را در پی دارد.

در آخر این مقاله نیز برای مقابله با خطر بروز کلاهبرداری‌های هرمی و شکل‌گیری حباب خواستار ممنوعیت معامله و استخراج ارزهای دیجیتال در اروپا شد:

«شهروندان و شرکت‌های اتحادیه اروپا می‌توانند در خارج از این اتحادیه دارایی دیجیتال داشته باشند، به‌شرطی که قانون‌گذاران بتوانند دارایی‌های آنها را رصد کنند.»

این تصمیمات و اظهارات در حالی است که در سپتامبر سال 2021 شاهد رونمایی از یک مجسمه برنزی از ساتوشی ناکاموتو در بوداپست بودیم.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا