ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

افزایش کارمزد شبکه و تعداد تراکنش‌های بیت کوین

گلس نود اعلام کرده است که میزان کارمزد شبکه بیت کوین و حجم تراکنش‌های این شبکه به طرز چشم‌گیری در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است.

بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال به‌ویژه بیت کوین، در روزهای اخیر و با‌توجه به رنگ قرمز بازار و روند نزولی قیمت این ارز، موجودی خود را با سرعت از بستر کیف پول‌های ارز دیجیتال روانه صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی کرده و در صف فروش قرار داده‌اند. مسلما این استراتژی آنها صرفا جهت ایجاد سد مقابل ضرر بیشتر است.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین گلس نود (GlassNodes)، گزارش داده که در هفته گذشته به‌خصوص در چند روز اخیر تعداد تراکنش‌های بیت کوین به‌طور قابل توجهی افزایش داشته است.

در این گزارش اشاره شده که پشت بخش عمده‌ای تراکنش‌های بیت کوین در این روزها، هیچ دانش و تحلیل خاصی وجود ندارد و تراکنش‌ها کاملا بدون برنامه و فوری یا اضطراری برای جلوگیری از ضرر بیشتر انجام می‌شوند.

طبق داده‌های گلس نود تعداد تراکنش‌های موجود در Mempool (استخر تراکنش، محلی برای انتظار تراکنش‌های در صف تایید) شبکه بیت کوین طی هفته اخیر به ۴۲،۸۰۰۰ رسید که رکوردی کم‌نظیر در تاریخ خرید و فروش این ارز دیجیتال است. افزایش تعداد تراکنش‌های در صف انتظار همیشه روند افزایش کارمزد داخلی شبکه را به‌همراه خواهد داشت.

در حال حاضر نیز کارمزد شبکه در هفته گذشته به ۲/۲۷ دلار رسید که چیزی حدود ۱۵ درصد بیشتر از شرایط عادی شبکه BTC است. این می‌تواند به‌دلیل پیشنهادهای بالای کارمزد از طرف کسانی باشد که موجودی بیت کوین بیشتری دارند و علاقه‌ای به ماندن در صف انتظار تایید تراکنش ندارند.

اما سرمایه‌گذاران دیگر که موجودی آن‌ها پایین‌تر است نیز به‌قدری بدون برنامه و سریع در حال خرید و فروش‌اند که توجهی به هزینه بالای تراکنش‌های خود ندارند و فقط تلاش می‌کنند که ریسک سبد خود را کاهش داده و جلوی ضرر بیشتر را بگیرند.

هنوز مشخص نیست که روند نزولی تا چه زمانی ادامه‌دار خواهد بود. همچون گذشته سرمایه‌گذاران با‌تجربه‌ و قدیمی‌تر معتقدند که این روند یک اصلاح قیمت است و در حال حاضر شرایط مناسبی برای خرید ایجاد شده.

اما بخش بزرگی از سرمایه‌گذاران نیز اضطراب از دست دادن دارایی‌های خود را دارند و فروش را بهترین گزینه برای جلوگیری از این خطر می‌دانند.

نظر شما چیست؟ این روزها زمان خرید است یا فروش؟

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا