ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار سیتکس

نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۲۲

یازدهمین نمایشگاه Inotex در سال ۱۴۰۱ از تاریخ ۲۰ الی ۲۳اردیبهشت، در محل پارک علم و فناوری پردیس، با حضور شرکت‌های مختلف، استارت‌آپ‌های دانش بنیان و فعالان زیست‌بوم صنایع خلاق برگزار شد.

این نمایشگاه به‌طور کلی با هدف معرفی کسب و کارهای داخلی در ۳ حوزه اصلی دیجیتال، فناوری های هوشمند و توسعه پایدار برپا‌ می‌شود.

هدف از برگزاری نمایشگاه اینوتکس چیست؟

هدف اصلی این رویداد، ایجاد یک پل ارتباطی میان سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با بنیان‌گذاران پروژه‌های دانش‌بنیان و ارائه‌دهندگان خدمات و فناوری‌‌های نوین در کشور است.

تمام تلاش برگزار‌کنندگان نمایشگاه، ایجاد یک شبکه ارتباطی کارآمد میان شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های خلاق و توسعه‌دهندگان خدمات جدید مبتنی بر تکنولوژی‌های نوین، با سرمایه‌گذاری داخلی و بین‌المللی و همچنین ایجاد بستری برای ارتباط فعالان این حوزه‌ها با یکدیگر بوده است.

عباس قشمی دبیر برگزاری این رویداد طی مصاحبه‌ای بیان کرد که جهت اجرایی شدن این اهداف نیاز است تا رویدادها و برنامه‌های مختلفی در طول سال، در کنار نمایشگاه اینوتکس برگزار شود. 

وی افزود: این برنامه‌ها باید شامل معرفی شرکت‌های خلاق به سرمایه‌گذاران، رفع نیاز فناوران و رویکردهای این‌چنینی باشد.

کدام کسب و کارها در نمایشگاه اینوتکس حضور داشتند؟

INOTEX را می‌توان محلی برای حضور شرکت‌ها و کسب و کارهای پیشرو در حوزه فناوری و تکنولوژی دانست.

بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدماتی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین در این رویداد حضور پر‌رنگی داشته‌اند. این شرکت‌ها که عموما توسط نسل جوان کشور اداره می‌شوند، تلاش کردند تا هرچه بیشتر خدمات و امکانات خود را به سایر کسب‌وکارهایی که در زمره مشتریانشان قرار می‌گیرند، معرفی کنند.

حوزه دیگری که حضورش در نمایشگاه اینوتکس پر‌رنگ و مورد‌توجه بود، شرکت‌های شتاب‌دهنده بودند. پلتفرم‌های شتاب‌دهنده‌ که به‌نوعی می‌توان آنها را سرمایه‌گذار روی کسب و کارهای نوین و خلاقانه دانست؛ اینوتکس را محلی مناسب جهت معرفی خدماتشان به کسب و کارهای نو‌پا دانسته و با حضور پر‌رنگ در این نمایشگاه، سعی در جذب جوان‌های مشتاق برای راه‌اندازی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های خلاقانه کردند.

پلتفرم‌های آموزشی آنلاین در حوزه‌های مختلف، نمادهای موفق و سرپای بورسی، پلتفرم‌های کراودفاندینگ یا تامین سرمایه جمعی، کارگزاری‌های بورسی و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سبدگردانی در بورس، بانک‌ها و بیمه‌ها و شرکت‌های دیگر با این سبک خدمات، در اینوتکس ۱۴۰۱ شرکت داشته‌اند.

در کنار همه این‌ها شرکت‌هایی که خدمات غیر‌متمرکز مبتنی بر بلاکچین‌ها ارائه می‌دهند یا به‌عبارت ساده‌تر کسب و کارهای فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، نیز حضور چشم‌گیری در این رویداد داشته‌اند.

صرافی‌های ارز دیجیتال، کیف پول‌های بومی ارز دیجیتال، کسب و کارهای فعال در حوزه متاورس، NFT و بلاکچین، شرکت‌های ارائه فناوری احراز هویت دیجیتال، پلتفرم‌های بومی تحلیل و سیگنال دهی در خصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتال و … غرفه‌های متعددی از نمایشگاه را به خود اختصاص داده بودند.

پلتفرم های ارز دیجیتال حاضر در INotex 2022

 • صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس
 • صرافی ارز دیجیتال اکس‌کوینو
 • صرافی ارز دیجیتال اکسیر
 • صرافی ارز دیجیتال پینگی
 • کیف پول ارز دیجیتال مبتنی بر قراردادهای هوشمند والیرو
 • پلتفرم سیگنال‌دهی موج سوم
 • سایت آموزشی ارز دیجیتال مجید خوب

این پلتفرم‌ها و کسب و کارها با استفاده از روش‌های مختلف تبلیغاتی و برگزاری محافل بحث و گفت‌وگو، سمینار و کلاس‌های آموزشی، سعی کردند تا خدمات خود را به بازدیدکنندگان نمایشگاه معرفی کرده و کاربران جدید را جذب پلتفرم‌های خدماتی‌شان کنند.

با‌توجه به آن‌که دو صرافی ارز دیجیتال داخلی نیز در فهرست برگزارکنندگان این رویداد قرار داشتند و با نگاهی به حضور و فعالیت‌های پر‌رنگ پلتفرم‌های فعال در این حوزه، می‌توان یکی ازاصلی‌ترین شاخه‌های نمایشگاه اینوتکس امسال را پلتفرم‌های خدمت رسانی در حوزه بلاکچین‌ها و ارزهای دیجیتال دانست.

رویدادهای نمایشگاه اینوتکس ۱۴۰۱

چه رویدادهایی در اینوتکس ۱۴۰۱ برگزار شد؟ اینوتکس محلی برای برگزاری سمینارها و سخنرانی‌های متعدد با مضامین مختلف بود.

سمینارهای مختلف در حوزه علم و فناوری، پیشرفت‌های علمی، آینده فناوری‌ها در جهان، چگونگی گسترش استفاده از فناوری‌های نوین در جهان، نگاه به اقتصاد نوین با استفاده از فناوری‌های جدید، نحوه مواجهه حکمرانان با این استفاده از این فناوری‌های در مقیاس جهانی و … برگزار شد.

با‌توجه به حضور گسترده استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های نوپا و پلتفرم‌های شتاب‌دهنده در این نمایشگاه، نشست‌های مختلفی در زمینه راه‌اندازی و گسترش مشاغل جدید و خلاقانه چالش‌ها و مشکلات پیش‌روی توسعه‌دهندگان این شرکت‌ها و راه‌‌کارهایی برای گذر از این چالش‌ها، روش‌های کارآفرینی و گسترش آن و مسائل دیگر پیرامون این موضوع‌ات برپا شد.

اما همان‌طور که اشاره شد، حضور صنایع فین‌تک و پلتفرم‌های خدماتی ارز دیجیتال در INOTEX 2022 و همچنین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تراکنش‌های مالی الکترونیک، پلتفرم‌های سبد‌گردانی آنلاین بورسی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری آنلاین بانک‌ها و بیمه‌ها و سایر مجموعه‌های که به‌طور آنلاین خدمات مالی مختلف ارائه می‌دهند، قابل توجه بود. بنابراین سمینارها و نشست‌های مختلفی حول محور فضای اقتصاد آنلاین و پلتفرم‌های غیر‌متمرکز و متمرکز مالی در طول برگزاری نمایشگاه اجرا شد.

زندگی به سبک بلاکچین، نگاه حاکمیت به اقتصاد نوآوری ایران، نقش بانک‌ها در چینش اقتصاد دیجیتال کشور، تنظیم‌گری و فین‌تک، مردم ایران از خدمات مالی چه می‌خواهند، حفاظت داده از حکمرانی، عرضه اولیه آنلاین سهام در بازار سرمایه، چالش‌های رقابت در بازارهای دیجیتال، بلاکچین چیست و چطور زندگی را متحول خواهد کرد، تنظیم‌گری و بلاکچین و بسیاری موضوعات دیگر این‌چنینی طی روزهای برگزاری نمایشگاه مورد بررسی کارشناسان و فعالان این حوزه‌ها قرار گرفتند و یک فضای تعاملی بین دست‌اندرکاران صنعت فین‌تک و خدمات مالی آنلاین و کاربران آن ایجاد شد.

همچنین نشست‌هایی در حوزه صنعت گیمینگ و بازی‌های جدید در اینوتکس امسال برپا شد که علاقه‌مندان به این حوزه توانستند با متخصصین فعالان حوزه بازی‌های کامپیوتری، بحث و تبادل‌نظر داشته باشند.

بحث داغ نمایشگاه امسال چه بود؟

در خلال نمایشگاه اینوتکس امسال دو موضوع در نشست‌ها و سمینارها بسیار مورد بحث بوده است؛ طرح صیانت از اینترنت و دنیای متاورس‌ها.

طرح صیانت از اینترنت در اینوتکس از زوایای مختلف مورد بحث قرار گرفت و مخالفان و موافقان آن مناظره‌های پر‌شوری با یکدیگر داشتند. همچنین طرح جدید مجلس با‌عنوان تنظیم‌گری که گفته می‌شود یک طرح اصلاحی برای طرح صیانت است، از زوایا و ابعاد مختلف در نشست‌های متعدد مورد بحث قرار گرفت.

برگزار‌کنندگان سعی کردند طرح تنظیم‌گری و صیانت را در کنار موضوعاتی چون بلاکچین‌ها، صنایع فین‌تک، هلث‌تک و … قرار داده و معضلاتی که اجرای این طرح‌ها در‌خصوص استفاده از فناوری‌های نوین در کسب کارهای امروزی ایجاد خواهند کرد را مورد بررسی قرار دهند.

همچنین در خصوص بررسی طرح‌های اجرا شده در جهان که گفته می‌شود مشابه با صیانت و تنظیم‌گری بوده‌اند، بحث‌ها و مناظره‌هایی صورت گرفت.

متاورس در اینوتکس

دنیای متاورس مسئله مورد بحث دیگر نمایشگاه اینوتکس بود. فضای متاورسی که این روزها در‌سرتا‌سر جهان طرفداران بسیاری دارد، در کشور ما نیز میان فعالان دنیای بلاکچین‌ها بسیار مورد‌توجه قرار گرفته است.

روز پنجشنبه یک سمینار جامع در رابطه با متاورس به همت یکی از صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال داخلی که در فهرست برگزار‌کنندگان نمایشگاه اینوتکس نیز حضور داشت، برگزار شد.

در این نشست موضوعاتی چون: متاورس، متاورس صنعتی، متاورس در نگاه نسل z، وب۳ و متاورس و بسیاری موضوعات دیگر، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست بسیاری از جوانان و نوجوانان علاقه‌مند به دنیای متاورس حاضر شده و در بحث‌ها و تبادل نظرها شرکت داشتند. همچنین در سمینارهایی که در حوزه گیمینگ برگزار شد، بازی‌های فضای متاورسی از موضوعات جذاب و مورد بحث بودند.

اسپانسرهای INOTEX 2022

پارک علم و فناوری پردیس صاحب امتیاز اصلی نمایشگاه اینوتکس امسال بوده است و این رویداد با یاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری، برگزار شد.

رویداد Inotex حامیان دیگری نیز داشته است که امسال در میان آنها نام پلتفرم‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نیز به‌چشم می‌خورد. 

دیگر اسپانسرهای رویداد اینوتکس 2022

 • یکتانت
 • پست بانک
 • بانک شهر
 • آپارات
 • نوبیتکس
 • بانک توسعه تعاون
 • اکس‌کوینو
 • های وب
 • شرکت نمایشگاهی برنامه‌‌ریزی بانیان امید

گزارش تصویری رویداد INOTEX 2022


اکسچنج سیتکس با ایجاد بستر امن معاملاتی در دنیای ارز‌های دیجیتال و تلاش شبانه‌روزی تیم خود، چشم‌اندازی فراتر از یک اکسچنج ساده برای خود در نظر گرفته است. ما می‌کوشیم تا ضمن بهره‌گیری از دانش روز دنیا، خدماتی به کاربران خود ارائه دهیم تا بتوانند با خیالی آسوده به خریدوفروش بپردازند.
4.6/5 - (13 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا