ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

پشتیبانی اینستاگرام از NFT

اینستاگرام اعلام کرد که از روز آینده به‌طور آزمایشی و در مقیاس کوچک و محدود از توکن‌های غیر‌مثلی یا NFT‌ها پشتیبانی خواهد کرد.

این قابلیت به این شکل اجرا می‌شود که از توکن‌های NFT‌ می‌توان برای عکس پروفایل حساب کاربری استفاده کرد یا آن‌ها را در صفحه شخصی به اشتراک گذاشت و در پروفایل خود توکن‌های تحت مالکیت را ثبت و حتی نام طراح آن را تگ کرد.

شرکت پشتیبان اینستاگرام که به‌تازگی به متا تغییر نام داده و از این طریق ورود به دنیای غیر‌متمرکز‌ها را به‌طور رسمی اعلام کرده است؛ قصد دارد از روز دوشنبه ششم ماه می سال ۲۰۲۱ میلادی، پذیرش توکن‌های NFT شبکه‌های اتریوم، پالیگان، سولانا و فلو را آغاز کند. این بلاکچین‌ها در حال حاضر میزبان بخش بزرگی از معاملات آیتم‌های کلکسیونی دیجیتالی هستند.

اما هنوز مشخص نیست که آیا در زمان عرضه این قابلیت، اینستاگرام از ‌‌NFT‌های هر ۴ بلاکچین مطرح شده پشتیبانی خواهد کرد یا خیر. همچنین خبرهایی از تلاش توسعه‌دهندگان این شبکه اجتماعی برای پشتیبانی از کیف پول‌های مطرحی چون متامسک به گوش می‌رسد.

به این ترتیب که کاربران می‌توانند حساب کاربری خود را به‌طور مستقیم به والت‌های ارز دیجیتال متصل کرده و مالکیت NFT‌های مورد‌نظرشان را در این بستر ثبت کنند. اینستاگرام اعلام کرده است که در حال حاضر برنامه‌ای برای تحمیل هزینه به کاربران هنگام به اشتراک‌گذاری NFT‌ها، ندارد.

این در حالی است که  شبکه اجتماعی توییتر در ژانویه امسال، استفاده از NFT به عنوان عکس‌ پروفایل شش ضلعی را با پرداخت هزینه امکان‌پذیر کرده است.

اجرای این قابلیت جدید در اینستاگرام مسلما سبب تولید حجم انبوهی از توکن‌های غیرمثلی بر‌مبنای معیارها و دیدگاه‌های فرهنگی و هنری مختلف خواهد شد.

فایننشال تایمز گزارش داد که شرکت متا پس از اجرای مرحله آزمایشی نمایش توکن‌های غیر‌مثلی یا ‌NFT‌ها در اینستاگرام، امکان صدور و اشتراک‌گذاری ‌NFT در شبکه اجتماعی فیسبوک را نیز راه‌اندازی خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا