ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

کاهش سرمایه‌گذاری در اتریوم نسبت به سایر رقبا و خروج سرمایه از این شبکه

در هفته‌های اخیر توجه و تمرکز سرمایه‌گذاران سازمانی از شبکه بلاکچینی اتریوم (ETH) به سایر شبکه‌های بلاکچینی لایه اول (L1) رقیب انتقال پیدا کرده است و محصولات آلت‌کوین‌های دیگر در حالی از افزایش سرمایه‌گذاری خبر می‌دهند که محصولات اتریومی خروج سرمایه را در سومین هفته متوالی تجربه کرده‌اند.

داده‌های آخرین گزارش CoinShares از وضعیت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دیجیتالی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در هفته گذشته (پایان 22 آوریل) حدود 3.5 میلیون دلار آوالانچ (AVAX)، سولانا (SOL)، ترا (LUNA) و الگوراند (ALGO) خریداری کرده‌اند و اتریوم، خروج سرمایه 16.9 میلیون دلاری را پشت سر گذاشته است.

همان‌طور که گفتیم هم‌اکنون در سومین هفته متوالی خروج سرمایه از محصولات اتریومی قرار داریم. مجموع این خروجی‌ها در این بازه زمانی به 59.3 میلیون دلار می‌رسد که معادل 35 درصد از کل سرمایه خروجی از دومین شبکه بلاکچینی بزرگ جهان طی سال گذشته است؛ بر اساس داده‌های منتشرشده، کل این خروجی در یک سال گذشته به 169 میلیون دلار می‌رسد.

نکته قابل توجه این است که علی‌رغم شک و تردیدها در روزهای اخیر، علاقه سرمایه‌گذاران به طلای دیجیتال نیز افزایش یافته که ورودی سرمایه 2.6 میلیون دلاری به محصولات بیت کوینی را به‌همراه داشته است.

شایان ذکر است سرمایه‌گذاری در محصولات اتریومی طی 10 هفته گذشته به 68.5 میلیون دلار رسیده است که از نظر برخی موسسات و سرمایه‌گذاران نشان‌دهنده شکل‌گیری یک روند گاوی برای این ارز دیجیتال و محصولات مربوط به بلاکچین آن است.

در ماه‌های اخیر اما محبوبیت آلتکوین‌های لایه اول دیگر افزایش بیشتری را تجربه کرده و بر اساس گزارش DappRadar، استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در شبکه بلاکچینی سولانا طی 7 روز گذشته افزایش چشمگیری داشته است. طی همین هفته استفاده از صرافی غیرمتمرکز (DEX) اورکا (Orca) 43 درصد و بازارساز خودکار (AMM) رایدیوم (Raydium) نیز 15.5 درصد افزایش پیدا کرده و حجم مبادلات برنامه رایدیوم نیز به 1.5 میلیارد دلار رسیده است.

با اینکه معیارهای اصلی برنامه‌های غیرمتمرکز آوالانچ (AVAX) در هفته گذشته تغییر چندانی نداشته، اما سرمایه‌گذاری این بلاکچین در برنامه‌های تشویقی و هزینه‌های میلیون دلاری این پلتفرم برای جذب توسعه‌دهندگان منجر به ایجاد نگرش گاوی سرمایه‌گذاران و تریدرها نسبت به این پلتفرم و ارز شده است.

در دو هفته گذشته ورودی سرمایه به آوالانچ، سولانا، ترا و الگوراند به ترتیب 1.8 میلیون، 800 هزار، 700 هزار و 200 هزار دلار بوده و بیت کوین نیز برای اولین بار در دو هفته گذشته شاهد ورود 2.6 میلیون دلار بوده است که خروجی سرمایه آن طی یک ماه گذشته را به 178 میلیون دلار می‌رساند.

سرمایه‌گذاران و تریدرها از نزدیک این تغییرات را دنبال می‌کنند تا قبل از ایجاد یک روند گاوی یا خرسی نسبت به آن آگاهی پیدا کنند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا