ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

کمپانی اینتل (intel) جدیدترین چیپ‌سِت استخراج بیت کوین خود را ارائه کرد

بر اساس یک اطلاعیه از کمپانی اینتل در روز دوشنبه، این کمپانی آمریکایی تولید کننده چیپ سِت، اطلاعات جذابی را درباره جدیدترین مدار مجتمع تک کاربردی (ASIC) خود به نام بلاک اسکِیل (Blockscale) داد.

این چیپ نسل دوم استخرج بیت کوین قابلیت این را دارد که هش ریت فوق‌العاده‌ای را در حد 580 GH/s ارائه کند و همزمان نرخ بهره‌وری انرژی را نیز در حد 26 J/TH ثابت نگه‌دارد. در طراحی این چیپ قابلیت استفاده از سنسور دما و ولتاژ نیز گنجانده شده است.

این محصول کمپانی اینتل را تبدیل به رقیبی ترسناک و قدرتمند در صنعت استخراج بیت کوین می‌کند که آن را تهدیدی برای پادشاهان چینی برتر این صنعت یعنی شرکت‌های Bitmain و MicroBT خواهد کرد.

Blockscale تا حدی قدرتمند است که تقریباً می‌تواند هر محصول دیگری را که از نظر کارایی توانایی رقابت با آن را داشته و توسط سازندگان ASIC ارائه شده باشد، از دور خارج کند.

این ابزار جدید می‌تواند با پایدارتر کردن روند استخراج بیت کوین به کاهش انتقاداتی که حول محور مصرف بی‌رویه انرژی توسط شبکه بیت کوین مطرح شده است، کمک کند.
Jose Rios از کمپانی اینتل در بیانیه‌ای ادعا می‌کند که معرفی و ارائه Blockscale به افزایش پایداری اکوسیستم استخراج بیت کوین کمک بسیار زیادی خواهد کرد.
طبق اعلام شرکت اینتل، این محصول ماینینگ ارز دیجیتال قادر خواهد بود تا بدون به خطر انداختن محیط زیست و افزایش دادن میزان انرژی مصرفی، راندمان کاری بالایی را به کاربران خود ارائه دهد.

مشتریان می‌توانند این چیپ استخراج بسیار کارآمد را در سه‌ماهه سوم سال 2022 (یعنی حوالی تابستان 1401) خربداری کرده و به آن دسترسی داشته باشند.

در حال حاضر نیز برخی از بزرگترین و برترین کمپانی‌های ماینینگ ارز دیجیتال در جهان از جمله هایو (Hive Blockchain) یا آرگو (Argo Blockchain) برای دریافت این چیپ‌سِت ماینینگ بیت کوین صف کشیده‌اند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا