اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

جذاب ترین خرید های بیت کوینی!

تمام افراد فعال در دنیای ارزهای دیجیتال در مورد اولین خرید واقعی با استفاده از بیت کوین شنیده‌اند، تا جایی که روز 22 ام ماه مه، به‌عنوان روز جهانی پیتزای بیت کوینی میان اهالی ارزهای دیجیتال معروف شده است. اما به غیر از این خرید مشهور در سال 2011، چه خریدهای دیگری با استفاده از بیت کوین انجام شده و ارزش امروزی هر کدام از این تراکنش‌ها چقدر است؟

ماجرای پیتزای معروف…

قبل از پرداختن به برخی دیگر از نمونه‌های خرید اجناس و خدمات مختلف با استفاده از بیت کوین، بهتر است نگاهی به دوباره داستان معروف پیتزاهای بیت کوینی داشته باشیم. لازلو هانیک (Laszlo Hanyecz) یک مرد فلوریدایی است که در سال 2010 با پرداخت 10,000 بیت کوین، دو پیتزا از پیتزافروشی Papa John’s خریداری کرده است! در حال حاضر ارزش بیت کوین‌های استفاده‌شده برای این خرید معادل 300 میلیون دلار است که غیرقابل مقایسه با ارزش 40 دلاری آنها در سال 2010 است. اما دیگر چه کسانی تجربه خرید با استفاده بیت کوین را داشته‌اند؟

تعطیلات 200,000 دلاری!

بنیامین دی وال، از مسئولان ارشد صرافی Swan Bitcoin، یکی از افرادی است که با فروش زودهنگام بیت کوین خود، ضرر قابل توجهی را متحمل شده است. او برای پرداخت هزینه‌های یک سفر خانوادگی به ژاپن مجبور به فروش هفت بیت کوین شد که در حال حاضر ارزشی نزدیک به 200,000 دلار دارد. البته برخلاف لازلو، خریدار معروف اولین پیتزای بیت کوینی جهان، بنیامین از فروش بیت کوین‌های خود پشیمان نیست؛ وی معتقد است که این سفر خانوادگی برای فرزندان‌شان خاطره شده و این خاطره، ارزش به‌مراتب بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.

نرم افزاری که 1.5 میلیون دلار هزینه داشت!

فلیکس کریزان یکی از افرادی است که به‌دلیل شناسایی کلاهبرداران دنیای ارزهای دیجیتال میان کاربران این فضا شناخته می‌شود؛ او در سال 2015 با فروش 50 بیت کوین، هزینه لازم برای ساخت یک ماژول نرم افزاری برای شرکت خود را تأمین کرد و قیمت امروزی بیت کوین، ارزش این نرم افزار را به 1.5 میلیون دلار می‌رساند. وی همچنین در سال 2016 طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که در یک شرط‌بندی در مورد برنده انتخابات ریاست جمهوری در آن سال، یک بیت کوین از دست داده که ضرری 30,000 دلاری است!

لباس 3,000 دلاری با طرح بیت کوین

یکی دیگر از خریدهای جالب با استفاده از بیت کوین، خریداری یک هودی با طرح بیت کوین به قیمت 0.1 بیت کوین توسط جولین لینیگر، مدیرعامل صرافی Swiss Bitcoin، بوده است که ضرر 3000 دلاری را برای این کارفرمای بزرگ دنیای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

البته نمی‌توان این خریدها را کاملاً «ضرر» در نظر گرفت؛ چراکه هر کدام از این افراد خدمات یا کالایی را در ازای بیت کوین‌های خود دریافت کرده‌اند؛ اما با نگاهی به این تراکنش‌ها می‌توان تفاوت چشمگیر ارزش بیت کوین از گذشته تاکنون و قابلیت ضدتورمی‌بودن این ارز را مشاهده کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا