ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

برنامه بانک ملی جاماییکا برای استفاده از دلار جاماییکایی دیجیتال

بر اساس گفته‌های نخست وزیر جاماییکا این کشور جزیره‌ای، در دریای کارائیب، قصد دارد در سال جاری میلادی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را منتشر کند. این سیاستمدار در 10 فوریه طی توییتی نوشت: «پس از اجرای آزمایشی موفق در سال 2021، بانک ملی جاماییکا قصد دارد در سال 2022 دلار جاماییکایی دیجیتال را منتشر کند.»

این اعلامیه در ادامه اعلامیه‌ای در اواخر سال 2021 است که طی آن نخست وزیر جاماییکا خبر از اجرای آزمایشی موفق دلار دیجیتال داده بود؛ وی با تأکید بر این موفقیت گفته بود: «این ]برنامه[ قرار است به‌عنوان پایه و زیرساخت پرداخت‌های دیجیتال جاماییکا عمل کرده و گسترش فرصت‌های مالی و افزایش سرعت تراکنش‌ها در عین کاهش کارمزدها و هزینه‌های بانکی را برای کاربران به همراه داشته باشد.»

از نظر سیاستمدار جاماییکایی، موفقیت اجرای آزمایشی پروژه دلار دیجیتال «قدمی بلند برای ساخت کشوری پر از صلح، فرصت و رشد و شکوفایی» بوده است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی جاماییکا در ادامه ارزهای دیجیتال رسمی دیگری مانند چین، نیجریه و ونزوئلاست و این تصمیم در حالی اجرایی می‌شود که کمیسیون اروپا از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی یوروی دیجیتال تا سال 2023 خبر داده و فدرال رزرو ایالات متحده نیز از برنامه‌های خود برای تحقیق در مورد راه‌انداری دلار آمریکایی دیجیتال رونمایی کرده است.

اجرای آزمایشی دلار جاماییکایی دیجیتال، با همکاری بانک ملی این کشور و بانک ملی تجاری این کشور (NCB) در کنار تعداد محدودی از سازندگان کیف پول‌های دیجیتال انجام شده است که طی آن، بانک مرکزی جاماییکا حدود 230 میلیون دلار از CBDC خود منتشر کرد. نخست وزیر این کشور معتقد است طی 5 سال آینده، بیش از 70 درصد شهروندان جاماییکایی از دلار جاماییکایی دیجیتال استفاده خواهند کرد.

همچنین، سابرینا کوپر، یکی از مقامات بانک Sagicor Bank Jamaica اضافه کرد که کیف پول CBDC تنها برای این ارز کاربرد نخواهد داشت و «کاربران می‌توانند از کارت‌های دبیت یا کردیت خود نیز استفاده کنند.» او اضافه کرد: «اگر به صورت جهانی به آن نگاه کنید، کیف پول شما دقیقاً مانند کیف پول فیزیکی‌تان در اختیار شماست و می‌توان در آن از CBDC یا معادل هر ارز دیجیتالی رسمی و کارت‌های کردیت و… استفاده کرد.»

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا