ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

درخواست اضطراری دولت ژاپن برای تعیین وزیر وب3

به لطف دستور ضرب‌العجلی دولت ژاپن برای توجه به معقوله NFTها، امکان دارد تا به زودی یک وزیر مجزا برای رسیدگی به حوزه وب3 کشور ژاپن انتخاب شود.

بر اساس مطالب موجود در سایت خبری کوین چپتر به زودی ممکن است ژاپن تبدیل به اولین کشور در جهان شود که دارای وزیر وب3 است. این گمانه زنی‌ها پس از این صورت گرفت که یک کارگروه ویژه دولتی به دولت توصیه کرد که برای رسیدگی به معقوله توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) یک متخصص را در کابینه کشور منصوب کند. این فرد بر انطباق کشور ژاپن با فناوری‌های وب3 (Web3) و متاورس (Metaverse) نظارت خواهد داشت.

وب3 اصطلاحی است که برای اشاره به راه‌اندازی و حرکت به سمت یک سرویس اینترنت جهانی با استفاده از بلاکچین‌های غیرمتمرکز به کار می‌رود.

در ابتدای سال میلادی جاری (ژانویه 2022)، دولت ژاپن اعلام کرد که یک دسته از وظایف جدید فورس ماژور حول محور توکن‌های غیرمثلی در این کشور در حال شکل‌گیری است. حزب لیبرال دموکرات (LDP) این کشور نیز یکی از قانون‌گذاران خود را به رهبری این کارگروه جدید منصوب کرد. نماینده پارلمان، ماساکی تایرا (Masaaki Taira)، تیم «پروژه رسیدگی به سیاست‌های مرتبط با توکن‌های NFT» را رهبری خواهد کرد. وزیر تحول دیجیتال کشور ژاپن، به نام تاکویا هیرای (Takuya Hirai)، نیز بر فعالیت‌های این انجمن نظارت خواهد داشت.

این اقدام نشانگر این است که ژاپن در واقع قصد دارد تا در بازی «NFT و متاورس» از همه کشورها جلو زده و در آینده نزدیک برنده این بازی شود. این غول اقتصادی آسیایی با وضع قوانین جدید و مشخص در حوزه فناوری‌های نوین قصد دارد تا اطمینان حاصل کند که در راه استفاده و بهره‌وری خود از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های وب3 کاستی یا مانعی وجود نداشته باشد.

شرکت‌های ژاپنی که در حوزه NFT فعالیت دارند، در مسیر خود با دشواری‌های زیادی روبرو هستند و باید از قوانین و مقررات متعدد و موانع مالیاتی مختلفی گذر کنند؛ که متأسفانه، این موضوع باعث می‌شود که این شرکت‌های ژاپنی علی‌رغم پتانسیل بالای خود، نتوانند با رقیبان بین‌المللی خود رقابت خوب و عادلانه‌ای داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا