ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

تصمیم موسس ترون برای کمک به روسیه

به‌نظر می‌آید جاستین سان (Justin Sun)، موسس ترون و از دیپلمات‌های سازمان تجارت جهانی (WTO)، در حال سوء‌استفاده از مجادله در گرفته میان روسیه و اوکراین است؛ اخبار چنین رفتاری پس از مطرح‌شدن ادعاهای برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی چینی در مورد صحبت جاستین سان با مقامات روسی شکل گرفته است.

او در حساب توییتری چینی و کانال ویبوی (Weibo) خود از صحبت با نماینده روسیه در سازمان تجارت جهانی، دمیتری لیاکشیف (Dmitry Lyakishev) خبر داده و برخی از جزئیات این جلسه را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک گذاشته است. شایان ذکر است خود جاستین سان نماینده گرانادا در سازمان تجارت جهانی است.

در پست‌هایی که به زبان چینی نوشته شده بودند، سان در مورد تماس ویدئویی با همتای روس خود گفته است؛ آنها به صحبت درباره راه‌هایی که تکنولوژی می‌تواند «برای بهبود شرایط انسانی و توسعه روسیه» مفید واقع شوند پرداخته‌اند؛ این صحبت‌ها با تأکید بر «استفاده از فناوری بلاکچین برای کمک به شهروندانی که به سیستم‌های مالی دسترسی ندارند» انجام شده‌ است. او پیام‌های خود را با جملات «امیدوارم تا در آینده همکاری‌های خود را با روسیه افزایش دهم» به پایان رسانده است.

این پست‌ها موجب نگرانی و سردرگمی دنبال‌کنندگان موسس ترون شده است، خصوصاً که جاستین سان طی ماه گذشته مرتباً از حمایت خود از اوکراین صحبت کرده بود. ماه گذشته و پس از ابراز نگرانی ویتالیک بوترین برای جعلی بودن آدرس‌های بلاکچینی دولت اوکراین جهت دریافت کمک‌های مردمی از طریق ارزهای دیجیتال، جاستین سان طی تماسی با نماینده اوکراین در سازمان تجارت جهانی، این آدرس‌ها را تأیید کرده بود.

وی هفته گذشته نیز با اشاره به کمک 0.7 میلیون دلاری ترون به اوکراین، جامعه ترون را تشویق کرد تا با اهدای ترون به دولت اوکراین و سازمان‌های وابسته «نشان دهند ارزهای دیجیتال می‌توانند برای کارهای خیرخواهانه نیز استفاده شوند»؛ او همچنین از کمک 200.000 دلاری خود به شکل توکن USDT و شبکه ترون (TRC-20) به اوکراین خبر داد.

اما صحبت‌های همکاری با روسیه در کنار کمک‌های نقدی و غیرنقدی به اوکراین موجب سردرگمی دنبال‌کنندگان جاستین سان و جامعه کاربری ترون شده است و آنطور که به‌نظر می‌آید، سان در حال استفاده از شرایط پیش آمده به نفع خود است.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا