ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

پلیس کره جنوبی دستور توقیف دارایی‌های بنیاد لونا را صادر کرد

در خبرها آمده که پلیس کشور کره جنوبی به تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال فعال در این کشور به‌طور رسمی دستور داده است که دارایی‌های گارد بنیاد لونا (LFG) را در سیستم‌های خود مسدود کنند.

روز گذشته صرافی‌های رمزارزی که کشور مقصد آنها کره جنوبی است طی یک ابلاغیه رسمی موظف شده‌‌اند تمامی دارایی‌ها بنیاد لونا که در بستر آنها ذخیره شده را تا اطلاع ثانوی مسدود و اجازه دسترسی LFG به دارایی‌هایش را تعلیق کنند.

پلیس این کشور اعلام کرد که اطلاعاتی از احتمال اختلاس توسط گارد بنیاد لونا (Luna Foundation Guard) منتشر شده و منطقی‌ترین تصمیم در‌حال حاضر انسداد موقت دارایی‌های این بنیاد در صرافی‌های کره‌ جنوبی است.

سقوط ارزش ارز دیجیتال شبکه ترا یا همان توکن LUNA و همچنین کاهش قیمت بحث‌برانگیز استیبل کوین این شبکه با نماد UST تنها طی چند روز، موجب نابودی کامل دارایی بسیاری از سرمایه‌گذاران در این شبکه شد. این موضوع بحث‌ها و شایعات متعددی پیرامون شبکه ترا و توکن‌های آن در محافل مختلف ایجاد کرد. نظریه اختلاس نیز جدید‌ترین بحث در این رابطه است.

با این حال ابلاغیه مذکور ضمانت اجرایی قانونی محکمی بنابر قوانین وضع شده در این کشور در رابطه با ارزهای دیجیتال نخواهد داشت و باید منتظر پاسخ و واکنش صرافی‌های کره‌ای به این دستور ماند. اما مقامات قانونی کره تنها به یک ابلاغیه اکتفا نکردند و با مسئولان صرافی‌های مطرح Upbit ،Bithumb ،Coinone ،Korbit و Gopax برای بررسی بیشتر این موضوع جلسات حضوری برگزار کردند. می‌توان حدس زد این دیدارها در راستای عدم تمکین صرافی‌ها از دستور ابلاغی انجام شده‌ و شاید هدف آن فشار برای اجرای دستورات باشد.

تعدادی از سرمایه‌گذاران مطرح کره‌ای نیز از مقامات این کشور درخواست کرده‌اند که دو‌کوان (Do Kown) بنیان‌گذار اصلی شبکه ترا را تحت تعقیب قضایی قرار دهند. همچنین گفته می‌شود قرار است مجلس کره قوانینی را در رابطه با شرایط ایجاد شده در رابطه شبکه ترا وضع کند.

همه این‌‌ها حاکی از آن است که در کره شهروندان بسیاری از سقوط ارز دیجیتال لونا (LUNA) و استیبل کوین UST متضرر شده‌‌اند و از دولت توقع دارند که به وضعیت‌شان رسیدگی کند.

اقدامات مقامات کره‌ای هم تا‌کنون نشان از این داشته که مجاری قانونی کشور کره قصد ندارند به این سادگی‌ها از دو‌کوان و شرایط پیش آمده برای شبکه ارز دیجیتال ترا عبور کنند.

نظر شما چیست آیا سقوط ترا یک نمایش ساختگی بود یا واقعا توسعه‌دهندگان آن مورد حمله نهنگ‌‌ها قرار گرفتند؟

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا