ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

وقتی لبنانی‌های ورشکسته بیت کوین استخراج کرده و تتر خرج می‌کنند!

لبنان، که زمانی به داشتن سیستم بانک‌داری باثبات و نظام سرمایه‌داری موفق معروف بود، اکنون در هرج و مرج شدیدی فرو رفته است. در حال حاضر تورم شدیدی این کشور را فرا گرفته است و بانک‌ها با حجم زیادی از برداشت‌های دلاری مواجه شده‌‌اند.

در سال 2019، لبنان پس از گذراندن چندین دهه از جنگ‌های پرهزینه و تصمیم‌های بد اقتصادی وارد یک بحران مالی جدی و ورشکستگی شده بود.
در این زمان، ظهور یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و فرامرزی که بدون دخالت بانک‌داران و سیاست‌مداران نیز عمل می‌کرد (بیت کوین)، برای لبنانی‌ها بسیار شبیه به یک معجزه و کشتی‌نجات بود!

حال، برخی از لبنانی‌ها برای گذراندن زندگی خود در نظام اقتصادی‌ کشور خود (که دیگر منطقی نیست!)، اقدام به استخراج بیت کوین کرده یا دارایی‌های خود را تبدیل به ارزهای دیجیتال می‌کنند تا بتوانند ارزش سرمایه خود را حفظ کنند.
در لبنان و در حالی که ارزش یک دلار تا 15 سنت پایین آمد است؛ ارز دیجیتال تتر، به عنوان معروف‌ترین و پرکاربردترین استیبل کوین دلاری جهان، بسیار محبوب بوده و مردم این کشور آن را با پول نقد یا مایحتاج روزانه خود معامله می‌کنند.

منبع:  cnbc.com
5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا